VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHLUMEC N. C.

Inspekce je spokojena: V umělecké škole je vše v pořádku

Chlumec nad Cidlinou – Petice proti řediteli chlumecké zušky rozvířila do té doby poklidnou situaci ve škole. Řada místních se svým podpisem přiklonila na stranu autora, který text na internet vyvěsil. Možnost anonymního vyjádření dostali rodiče dětí i učitelé.

Petice žádala hlavu ředitele, ten zatím ve funkci zůstává

Chlumec nad Cidlinou – O internetové petici za odvolání ředitele chlumecké „zušky" Pavla Sondy Deník informoval už v únoru. Akce tehdy nasbírala přes tři stovky podpisů a do celé záležitosti se vložila i radnice. 
K jakému došla závěru?

V Chlumci se rodí nová tribuna a také hráčské kabiny

Chlumec nad Cidlinou – V létě minulého roku postihly řadu fotbalových stadionů v celé České republice ničivé povodně. K těm nejvíce zasaženým v Královéhradeckém kraji patřilo i hřiště v Chlumci nad Cidlinou, což je vidět na archivním snímku z června roku 2013.

Ředitel Sonda: Petice za mé odvolání škodí hlavně škole

Chlumec nad Cidlinou /ROZHOVOR/ – „Petice škodí naší škole. O mě jde až v druhé řadě," tvrdí ředitel chlumecké „zušky", po jehož odvolání pase podpisová akce, která nasbírala přesně 333 hlasů. Podrobněji jsme o ní informovali už v sobotním vydání.

Různým názorům se nevyhnu, ví dobře ředitel umělecké školy

Chlumec nad Cidlinou – Nebývalá vlna odporu se zvedla proti řediteli chlumecké „zušky" Pavlu Sondovi. Ten ve své pozici působí zhruba rok a půl. A to zcela bez problémů. Velká kritika přišla až teď. A to rovnou v podobě petice.

Pozdvižení v Chlumci: Odvolejte ředitele, volá petice

Chlumec nad Cidlinou - Petice za odvolání ředitele chlumecké ZUŠ Pavla Sondy nabírá na obrátkách. Za necelé dva týdny má přes tři stovky podpisů.

Skončil s vozem na střeše, spolujezdec se zranil na hlavě

Chlumecko /FOTOGALERIE/ – Na střeše 
v příkopu skončilo osobní vozidlo v úterý odpoledne mezi Kladruby a Lučicí na Chlumecku.

Nové náměstí. Chlumec ladí plán. Opravy centra začnou příští rok

Chlumec nad Cidlinou – Klicperovo náměstí ve tvaru trojúhelníku získá zcela nový vzhled. Zastupitelé záměr odsouhlasili už na podzim, teď se začíná rodit konkrétní plán. Cíl je však jasný: centrum města jako místo shromažďování, odpočinku a relaxace.

Plány za 37 milionů. Investice jdou na koupaliště i nový park

Chlumec nad Cidlinou - Město Chlumec nad Cidlinou má letos velké plány za několik milionů. V podobném tempu se ve tu investovalo i loni. Pětitisícové město vzkvétá a vyhlašuje válku povodním. Aby se neopakovalo to, co loni v květnu a v červnu.

Zámek představuje Vánoce v Rusku, Americe nebo Austrálii

Chlumec nad Cidlinou – To, že v Rusku místo Ježíška rozdává dárky děda Mráz a nedává je pod stromeček, ale pod jolku, asi víte. Ale, že v Itálii nosí dětem dárky pod stromeček čarodějnice Befana, už tak známé není.

Vánoční atmosféra vás pohltí na zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Vánoce na zámku Karlova Koruna se konají v neděli 8. prosince od 10 do 17 hodin. Zábavný sváteční program bude spojený s velkou vánoční výstavou. Motto je „Vánoce u nás  a ve světě".

Muzikálové hvězdy se skautskými šátky bavily diváky

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – „Máme velkou radost z druhého místa," hlásila Věra Applová z chlumeckého skautského sdružení Černého havrana. V sobotu se v Klicperově domě odehrála akce s názvem Skautský muzikál.

Dvacetiminutový blázinec na jevišti. Skauti hráli divadlo

Chlumec nad Cidlinou – „Já jsem Žižka, já zas Helenka Vondráčková nebo né Hanka Zagorová nebo já nevím,"… „Vezměte si radši prášky!" znělo z pódia Klicperova domu v Chlumci nad Cidlinou. Vypadalo to jako v blázinci, a to byl i záměr.

Zpěvák Miro Šmajda má namířeno do chlumecké sokolovny

Chlumec nad Cidlinou – Atraktivní sestava se sejde na pódiu sokolovny v Chlumci nad Cidlinou v sobotu 9. listopadu od dvaceti hodin. Sobotní Rocková noc v Chlumci nad Cidlinou bude patřit především domácí skupina Komunál, která má ve východních Čechách zástupy fanoušků a v Chlumci a okolí vystupuje pravidelně.

Peníze z automatů v Chlumci pomohou nemocným dětem

Chlumec nad Cidlinou – Přesně 171 500 korun má nyní zdejší radnice na kontě zdravotního fondu. A to byl založen letos v březnu. V ne zcela obvyklém projektu rozděluje finanční pomoc rodinám s hendikepovanými dětmi a mladými lidmi do devatenácti let.

Kdo nezlobil, strašidel v komnatách zámku se bát nemusel

Chlumec nad Cidlinou – Porterovské Bradavice, pokoj čarodějnice, Pirátů z Karibiku nebo upírská sluje. Tak se o víkendu změnily komnaty zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny. Vzhůru na zámek

Chlumec nad Cidlinou – Akce Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny se konmá v sobotu 26. října od 10 do 17 hodin na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

Zdravotní fond má díky daru další peníze pro děti a mladistvé

Chlumec nad Cidlinou – Petr Vrzáň (SPOZ) předal místostarostovi města Chlumce nad Cidlinou Ivo Kučerovi (vpravo) dar ve výši 20 tisíc korun.

Chlumec postaví na stadionu novou tribunu. A to bez dotací

Chlumec nad Cidlinou – Staré kabiny na chlumeckém fotbalovém hřišti padly. V červenci příštího roku se všechny týmy od nejmenších po nejstarší přesunou do nového. Stěhovat se tak například bude i Pavel Pilař, bratr českého reprezentanta Václava Pilaře.

Huberta, patrona lovců, uctili 
také malí střelci z kuše i luku

Chlumec nad Cidlinou – Ten pán toho má dost na práci. Vždyť je patronem myslivců, lovců, Arden, Lutychu, střelců, řezníků, soustružníků, kožešníků, optiků, slévačů, matematiků, výrobců rolniček, loveckých psů.

Svatohubertská slavnost se koná v zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Jubilejní 20. svatohubertská slavnost se uskuteční v sobotu 5. října v areálu chlumeckého zámku Karlova Koruna. Začne v 10 hodin průvodem členů Řádu svatého Huberta se sídlem na Kuksu, v 10.30 hodin následuje svatohubertská mše svatá pod širým nebem.

Klicperův Chlumec: O nejlepším představení rozhodují diváci

Chlumec nad Cidlinou – Již šestašedesátý ročník Klicperova Chlumce, který je po Jiráskově Hronovu druhou nejstarší přehlídkou ochotnických divadel, jede naplno. Diváky čeká devět představení. Jedno již mají za sebou, druhé se v Klicperově domě odehraje v sobotu od devatenácti hodin.

Budoucí cukráři a řezníci se těší na nové prostory. Za 15 milionů

Chlumec nad Cidlinou – Zatím jen kolem třiceti studentů se v chlumeckém středisku novobydžovské střední školy technické a řemeslné připravuje na budoucí povolání cukráře či řezníka – uzenáře. Škola má s chlumeckým střediskem odborného výcviku velké plány. Bude je to ale stát patnáct milionů korun.

V Chlumci řádili vandalové. Na mušku si vzali čtrnáct aut

Královéhradecko – V Chlumci nad Cidlinou se na osobních autech těsně před víkendem vyřádili vandalové. Stihli jich vykrást hned čtrnáct. Škoda může dosáhnout až několika desítek tisíc korun. Z aut zmizela například navigace, nářadí nebo doklady. Ale ani rozbitá okna nejsou zadarmo.

V Chlumci mají školní konta. Teď slyší stížnosti i pochvaly

Chlumec nad Cidlinou – Chcete, aby se vaše dítě školou povinné dostalo do kina, divadla nebo na výlet? Škola ovšem náklady na tyto aktivity nehradí. Dají jim na to rodiče. A co škola, to jiný systém plateb.

Litry guláše zmizely bleskově. Za pouhých deset minut

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – „Vaříme si guláš na služebních cestách, takže vlastně trénujeme celý rok. Jinak jako tiskový mluvčí týmu vám řeknu, že vám neřeknu vůbec nic. Recept nedáme," smál se v sobotu Štěpán Pihýr z vítězného týmu NAD Končice, který si kotlík odnesl již podruhé.

V Chlumci se soutěží ve vaření guláše. Jak ho máte rádi vy?

Hradec Králové - Víkendová porota Deníku: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se dotazovaní vyjádřili k přípravě jenoho populárního pokrmu.

Slyšet hymnu na hřišti, tomu se nic nevyrovná, říká Adam

Chlumec nad Cidlinou - Den, kdy stálo za to žít. Tak zní heslo rodiny Suchánkových z Chlumce nad Cidlinou. Třináctiletý Adam si takový den užil 
v pátek při fotbalovém Superpoháru.

Těšit se můžete na Guláš z lochu nebo na Mafiánský guláš

Chlumec nad Cidlinou – Už jste někdy ochutnali Guláš 
z lochu, Mazákovo překvapení nebo Mafiánský guláš? Můžete je sami vyzkoušet. To vše obnáší klání o nejlepší guláš, navíc uvařený v opravdovém kotlíku na otevřeném ohni, který se opět blíží.

Petr Čech, Bayern. A 
s nimi jsou spjatí kluci z Chlumce

Chlumec nad Cidlinou – Je to sportovní událost roku 
v Česku. Fotbalový Superpohár se hraje v pátek v pražském Edenu – střetnou se kluby z nejslavnějších: Bayern Mnichov (vítěz Ligy mistrů) 
s londýnskou Chelsea (vládce Evropské ligy). Bude to prvotřídní podívaná, Superpohár se rovná super akce. A co víc, otiskne se 
v něm také hluboká stopa Chlumce nad Cidlinou.

Čtrnáctiletý chlapec brutálně zavraždil svou adoptivní matku

Chlumec nad Cidlinou – Policie ve středu uzavřela vyšetřování brutální vraždy, která se stala v březnu v Chlumci nad Cidlinou. Čtrnáctiletý chlapec tady zavraždil svou adoptivní 50letou matku.

Správce koupaliště pronesl: 'Už se těšíme na ochlazení'

Chlumec nad Cidlinou - Víkend skutečně návštěvnosti koupališť přál. I tomu chlumeckému. Davy lidí ale není lehké zvládnout, navíc se víc kazí voda.

Kotlíky gulášových dobrot, okořeněné recesí a zábavou

Chlumec nad Cidlinou – Už je to zase tady. „Stejně jste diváky uplatili, jinak není možné, že jste byli před námi. Ale počkejte, my vám to letos natřeme," hecují se soutěžící.

Na kolejích čekala muže smrt, přejel ho nákladní vlak

Chlumec nad Cidlinou – K tragické nehodě došlo na železničním přejezdu v Chlumci nad Cidlinou na Hradecku půl hodiny poté, co hodiny odbily úterní půlnoc.

Uhasili pneumatiku, zachránili cisternu s lepidlem na dřevo

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Zkoušel uhasit hořící pneumatiku sám – přístrojem i vodou z pet lahve. Nakonec však polský řidič kamionu rezignoval a povolal profesionály.

Na chlumecké koupaliště museli tehdy dojet v loďkách

Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov – Uplynul více než měsíc po červnové povodni. V Chlumci nad Cidlinou i Novém Bydžově sečetli škody, ale na jejich opravách ještě stále pracují. V Chlumci odhadují škody na městském majetku na jeden milion korun, v Novém Bydžově na pět milionů korun.

Kamery se vyplatí. Natočily zloděje peněženek v akci

Chlumec nad Cidlinou – Netrvalo to ani příliš dlouho a chlumečtí radní si libují, jak se jim vyplatil nedávný nákup dvou kamer. Policisté díky nim totiž chytili zloděje, kterým se „zalíbily" cizí peněženky. Dalším krádežím zamezili, zloděje, pro které byly kamery velkým překvapením, již dopadli.

Nejlépe si s tématem odpadů poradili žáci z Chlumce

Královéhradecko, Chlumec nad Cidlinou - Devatenáct základních škol z Královéhradeckého kraje se zapojilo v šestém ročníku soutěže Třídíme s Nikitou do bojů o titul Čistá škola.

Ve škole i na zámku lidé obdivovali výrobky z medu

Chlumec nad Cidlinou, Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Clumecké medobraní. Tak byl nazvaný svátek medu, který se konal o víkendu na Střední veterinární škole v Hradci Králové, ale také na zámku v Chlumci na Cidlinou.

Zámek Karlova Koruna: V hlavní roli stanou hrabě a med

Chlumec nad Cidlinou – Vytáčení medu, odvíčkování plástů, skleněný úl se živými včelami či medový trh mohou vidět návštěvníci nedělních Slavností hraběte Oktaviána – Medobraní, které se uskuteční na zámku Karlova Koruna.

Otázka pro starostu: Jak moc vám 
uškodila velká voda?

Chlumec nad Cidlinou - Smutný pohled se naskytl mimo jiné i na chlumecké koupaliště, kterým se „prohnala" povodeň. Také o tom hovořil starosta města Miroslav Uchytil.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Cidlina úřadovala: Utopila bazény a věznila stádo ovcí

Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Obavy chlumeckého starosty Miroslava Uchytila se bohužel naplnily. Koupaliště, už připravené na sezonu, tedy napuštěné, zalila v úterý Cidlina.

Křesadlo 2012: Dojíždí pomáhat ráda, cesťák ji nezajímá

Chlumec nad Cidlinou – Na Cenu Křesadlo 2012, kterou organizuje Královéhradecká asociace nevládních neziskových organizací pro region Hradecko, bylo nominováno sedm dobrovolníků. Hlavním partnerem akce je společnost Veolia. Hlasovat můžete na stránkách www.krasnno.cz.

AKTUALIZOVÁNO

'Čí jsou máje?' Naše! Lovčice slavily tancem svátek jara

Lovčice /FOTOGALERIE/ – U vrátek stojí břízka, kterou kluci zlomí. Slečna ji pak – samozřejmě podpořená svým chlapcem – přeskočí. Potom si v kole kamarádů ze vsi spolu zatancují, hraje jim hudba. To jsou máje, které se v sobotu konaly také v Lovčicích, obci kousek za Chlumcem nad Cidlinou.

Dotace pomohou seniorům. Postaví pro ně menší byty

Chlumec nad Cidlinou – Ve městě chtějí postavit osm nových menších bytů s rozlohou do čtyřiceti metrů čtverečních. Ty by měly sloužit seniorům. O dotaci chtějí žádat ministerstvo pro místní rozvoj, v nejbližších dnech o tom rozhodnou zastupitelé města.

Král Květoslav s Jasmínou se představí na plese princezen

Chlumec nad Cidlinou – Čtvrtý ročník plesu princů a princezen se uskuteční v neděli 19. května od 10 do 17 hodin v zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Na vědomost se dává, že  přijede  král Květoslav s královnou Jasmínou a družinou. I pro tento ročník je připraven bohatý program.

Tragédie v Chlumci: Život dítěte vyhasl pod koly nakladače

Chlumec nad Cidlinou – Stačil jeden jediný okamžik a život čtyřletého chlapce byl u konce. Tragická nehoda se stala ve čtvrtek po desáté hodině dopoledne v Chlumci nad Cidlinou na Hradecku.

Odpadky nechtějí na zahradě ani zámečtí páni. Pořídí kamery

Chlumec nad Cidlinou – Nejpozději do poloviny června začnou ve městě fungovat dvě kamery, které pohlídají bezpečnost. Centrální pult budou ovládat městští strážníci. Je možné, že nově ještě letos začnou kamery hlídat také dvacetihektarový park zdejšího zámku Karlova Koruna.

Přívalový déšť vytápěl sklepy, zanášel silnice a kanály

Hradecko – U desítky událostí kvůli přívalovému dešti zasahovali ve čtvrtek odpoledne profesionální hasiči. Odčerpávali vodu ze sklepů domů, silnic a zahrad hlavně v Chlumci nad Cidlinou a přilehlých obcích na Hradecku.

Studenti zkoumali, jak dostat na chlumecký zámek více návštěvníků

Chlumec nad Cidlinou – Zpívá se o něm v písní: Ten chlumecký zámek je za lesem. Karlova Koruna se stala objektem zkoumání studentů. Ti dumali, jak dostat na zámek ještě více návštěvníků. Barokní slavnosti, dětské parforsní hony, šprýmař Vykuk, Klicperův den – to vše by podle studentů a NPÚ zvýšilo povědomí o zámku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT