VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHLUMEC N. C.

Chlumec postaví na stadionu novou tribunu. A to bez dotací

Chlumec nad Cidlinou – Staré kabiny na chlumeckém fotbalovém hřišti padly. V červenci příštího roku se všechny týmy od nejmenších po nejstarší přesunou do nového. Stěhovat se tak například bude i Pavel Pilař, bratr českého reprezentanta Václava Pilaře.

Huberta, patrona lovců, uctili 
také malí střelci z kuše i luku

Chlumec nad Cidlinou – Ten pán toho má dost na práci. Vždyť je patronem myslivců, lovců, Arden, Lutychu, střelců, řezníků, soustružníků, kožešníků, optiků, slévačů, matematiků, výrobců rolniček, loveckých psů.

Svatohubertská slavnost se koná v zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Jubilejní 20. svatohubertská slavnost se uskuteční v sobotu 5. října v areálu chlumeckého zámku Karlova Koruna. Začne v 10 hodin průvodem členů Řádu svatého Huberta se sídlem na Kuksu, v 10.30 hodin následuje svatohubertská mše svatá pod širým nebem.

Klicperův Chlumec: O nejlepším představení rozhodují diváci

Chlumec nad Cidlinou – Již šestašedesátý ročník Klicperova Chlumce, který je po Jiráskově Hronovu druhou nejstarší přehlídkou ochotnických divadel, jede naplno. Diváky čeká devět představení. Jedno již mají za sebou, druhé se v Klicperově domě odehraje v sobotu od devatenácti hodin.

Budoucí cukráři a řezníci se těší na nové prostory. Za 15 milionů

Chlumec nad Cidlinou – Zatím jen kolem třiceti studentů se v chlumeckém středisku novobydžovské střední školy technické a řemeslné připravuje na budoucí povolání cukráře či řezníka – uzenáře. Škola má s chlumeckým střediskem odborného výcviku velké plány. Bude je to ale stát patnáct milionů korun.

V Chlumci řádili vandalové. Na mušku si vzali čtrnáct aut

Královéhradecko – V Chlumci nad Cidlinou se na osobních autech těsně před víkendem vyřádili vandalové. Stihli jich vykrást hned čtrnáct. Škoda může dosáhnout až několika desítek tisíc korun. Z aut zmizela například navigace, nářadí nebo doklady. Ale ani rozbitá okna nejsou zadarmo.

V Chlumci mají školní konta. Teď slyší stížnosti i pochvaly

Chlumec nad Cidlinou – Chcete, aby se vaše dítě školou povinné dostalo do kina, divadla nebo na výlet? Škola ovšem náklady na tyto aktivity nehradí. Dají jim na to rodiče. A co škola, to jiný systém plateb.

Litry guláše zmizely bleskově. Za pouhých deset minut

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – „Vaříme si guláš na služebních cestách, takže vlastně trénujeme celý rok. Jinak jako tiskový mluvčí týmu vám řeknu, že vám neřeknu vůbec nic. Recept nedáme," smál se v sobotu Štěpán Pihýr z vítězného týmu NAD Končice, který si kotlík odnesl již podruhé.

V Chlumci se soutěží ve vaření guláše. Jak ho máte rádi vy?

Hradec Králové - Víkendová porota Deníku: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se dotazovaní vyjádřili k přípravě jenoho populárního pokrmu.

Slyšet hymnu na hřišti, tomu se nic nevyrovná, říká Adam

Chlumec nad Cidlinou - Den, kdy stálo za to žít. Tak zní heslo rodiny Suchánkových z Chlumce nad Cidlinou. Třináctiletý Adam si takový den užil 
v pátek při fotbalovém Superpoháru.

Těšit se můžete na Guláš z lochu nebo na Mafiánský guláš

Chlumec nad Cidlinou – Už jste někdy ochutnali Guláš 
z lochu, Mazákovo překvapení nebo Mafiánský guláš? Můžete je sami vyzkoušet. To vše obnáší klání o nejlepší guláš, navíc uvařený v opravdovém kotlíku na otevřeném ohni, který se opět blíží.

Petr Čech, Bayern. A 
s nimi jsou spjatí kluci z Chlumce

Chlumec nad Cidlinou – Je to sportovní událost roku 
v Česku. Fotbalový Superpohár se hraje v pátek v pražském Edenu – střetnou se kluby z nejslavnějších: Bayern Mnichov (vítěz Ligy mistrů) 
s londýnskou Chelsea (vládce Evropské ligy). Bude to prvotřídní podívaná, Superpohár se rovná super akce. A co víc, otiskne se 
v něm také hluboká stopa Chlumce nad Cidlinou.

Čtrnáctiletý chlapec brutálně zavraždil svou adoptivní matku

Chlumec nad Cidlinou – Policie ve středu uzavřela vyšetřování brutální vraždy, která se stala v březnu v Chlumci nad Cidlinou. Čtrnáctiletý chlapec tady zavraždil svou adoptivní 50letou matku.

Správce koupaliště pronesl: 'Už se těšíme na ochlazení'

Chlumec nad Cidlinou - Víkend skutečně návštěvnosti koupališť přál. I tomu chlumeckému. Davy lidí ale není lehké zvládnout, navíc se víc kazí voda.

Kotlíky gulášových dobrot, okořeněné recesí a zábavou

Chlumec nad Cidlinou – Už je to zase tady. „Stejně jste diváky uplatili, jinak není možné, že jste byli před námi. Ale počkejte, my vám to letos natřeme," hecují se soutěžící.

Na kolejích čekala muže smrt, přejel ho nákladní vlak

Chlumec nad Cidlinou – K tragické nehodě došlo na železničním přejezdu v Chlumci nad Cidlinou na Hradecku půl hodiny poté, co hodiny odbily úterní půlnoc.

Uhasili pneumatiku, zachránili cisternu s lepidlem na dřevo

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Zkoušel uhasit hořící pneumatiku sám – přístrojem i vodou z pet lahve. Nakonec však polský řidič kamionu rezignoval a povolal profesionály.

Na chlumecké koupaliště museli tehdy dojet v loďkách

Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov – Uplynul více než měsíc po červnové povodni. V Chlumci nad Cidlinou i Novém Bydžově sečetli škody, ale na jejich opravách ještě stále pracují. V Chlumci odhadují škody na městském majetku na jeden milion korun, v Novém Bydžově na pět milionů korun.

Kamery se vyplatí. Natočily zloděje peněženek v akci

Chlumec nad Cidlinou – Netrvalo to ani příliš dlouho a chlumečtí radní si libují, jak se jim vyplatil nedávný nákup dvou kamer. Policisté díky nim totiž chytili zloděje, kterým se „zalíbily" cizí peněženky. Dalším krádežím zamezili, zloděje, pro které byly kamery velkým překvapením, již dopadli.

Nejlépe si s tématem odpadů poradili žáci z Chlumce

Královéhradecko, Chlumec nad Cidlinou - Devatenáct základních škol z Královéhradeckého kraje se zapojilo v šestém ročníku soutěže Třídíme s Nikitou do bojů o titul Čistá škola.

Ve škole i na zámku lidé obdivovali výrobky z medu

Chlumec nad Cidlinou, Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Clumecké medobraní. Tak byl nazvaný svátek medu, který se konal o víkendu na Střední veterinární škole v Hradci Králové, ale také na zámku v Chlumci na Cidlinou.

Zámek Karlova Koruna: V hlavní roli stanou hrabě a med

Chlumec nad Cidlinou – Vytáčení medu, odvíčkování plástů, skleněný úl se živými včelami či medový trh mohou vidět návštěvníci nedělních Slavností hraběte Oktaviána – Medobraní, které se uskuteční na zámku Karlova Koruna.

Otázka pro starostu: Jak moc vám 
uškodila velká voda?

Chlumec nad Cidlinou - Smutný pohled se naskytl mimo jiné i na chlumecké koupaliště, kterým se „prohnala" povodeň. Také o tom hovořil starosta města Miroslav Uchytil.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Cidlina úřadovala: Utopila bazény a věznila stádo ovcí

Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Obavy chlumeckého starosty Miroslava Uchytila se bohužel naplnily. Koupaliště, už připravené na sezonu, tedy napuštěné, zalila v úterý Cidlina.

Křesadlo 2012: Dojíždí pomáhat ráda, cesťák ji nezajímá

Chlumec nad Cidlinou – Na Cenu Křesadlo 2012, kterou organizuje Královéhradecká asociace nevládních neziskových organizací pro region Hradecko, bylo nominováno sedm dobrovolníků. Hlavním partnerem akce je společnost Veolia. Hlasovat můžete na stránkách www.krasnno.cz.

AKTUALIZOVÁNO

'Čí jsou máje?' Naše! Lovčice slavily tancem svátek jara

Lovčice /FOTOGALERIE/ – U vrátek stojí břízka, kterou kluci zlomí. Slečna ji pak – samozřejmě podpořená svým chlapcem – přeskočí. Potom si v kole kamarádů ze vsi spolu zatancují, hraje jim hudba. To jsou máje, které se v sobotu konaly také v Lovčicích, obci kousek za Chlumcem nad Cidlinou.

Dotace pomohou seniorům. Postaví pro ně menší byty

Chlumec nad Cidlinou – Ve městě chtějí postavit osm nových menších bytů s rozlohou do čtyřiceti metrů čtverečních. Ty by měly sloužit seniorům. O dotaci chtějí žádat ministerstvo pro místní rozvoj, v nejbližších dnech o tom rozhodnou zastupitelé města.

Král Květoslav s Jasmínou se představí na plese princezen

Chlumec nad Cidlinou – Čtvrtý ročník plesu princů a princezen se uskuteční v neděli 19. května od 10 do 17 hodin v zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Na vědomost se dává, že  přijede  král Květoslav s královnou Jasmínou a družinou. I pro tento ročník je připraven bohatý program.

Tragédie v Chlumci: Život dítěte vyhasl pod koly nakladače

Chlumec nad Cidlinou – Stačil jeden jediný okamžik a život čtyřletého chlapce byl u konce. Tragická nehoda se stala ve čtvrtek po desáté hodině dopoledne v Chlumci nad Cidlinou na Hradecku.

Odpadky nechtějí na zahradě ani zámečtí páni. Pořídí kamery

Chlumec nad Cidlinou – Nejpozději do poloviny června začnou ve městě fungovat dvě kamery, které pohlídají bezpečnost. Centrální pult budou ovládat městští strážníci. Je možné, že nově ještě letos začnou kamery hlídat také dvacetihektarový park zdejšího zámku Karlova Koruna.

Přívalový déšť vytápěl sklepy, zanášel silnice a kanály

Hradecko – U desítky událostí kvůli přívalovému dešti zasahovali ve čtvrtek odpoledne profesionální hasiči. Odčerpávali vodu ze sklepů domů, silnic a zahrad hlavně v Chlumci nad Cidlinou a přilehlých obcích na Hradecku.

Studenti zkoumali, jak dostat na chlumecký zámek více návštěvníků

Chlumec nad Cidlinou – Zpívá se o něm v písní: Ten chlumecký zámek je za lesem. Karlova Koruna se stala objektem zkoumání studentů. Ti dumali, jak dostat na zámek ještě více návštěvníků. Barokní slavnosti, dětské parforsní hony, šprýmař Vykuk, Klicperův den – to vše by podle studentů a NPÚ zvýšilo povědomí o zámku.

Vaneska říká 'Máma' a 'Táta'. V pondělí oslaví už rok

Chlumec nad Cidlinou – Roste jako z vody, ale pohádky ji příliš nezajímají. Zato si v televizi vychutnává nejrůznější zpěváky. Ty svýma výrazně modrýma očima bedlivě sleduje a tváří se jí line úsměv. Vaneska z Chlumce v pondělí 29. dubna oslaví první narozeniny.

Oheň dostali přivolaní hasiči pod kontrolu za pár minut

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Tři jednotky hasičů byly ve středu před polednem přivolány k požáru suché trávy a drážního domku v Nádražní ulici v Chlumci nad Cidlinou. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen v 11.43 hodin.

Radnici došla trpělivost, likvidaci vraků majitelé zaplatí

Chlumec nad Cidlinou – Fiat Marea, Peugeot 205 nebo Škoda Felicia. To jsou vraky aut, které řidiči v ulicích města jaksi „zapomněli." Dvě z nich už mají i propadlou technickou kontrolu, stojí tu v ulici Čelakovského a na Klicperově náměstí přes rok se zpuchřelými a vypuštěnými koly.

Unikátní linka v BESTu poskytne práci padesáti lidem

Lučice, Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Novou robotickou linku na výrobu šachtových den, skruží a kónusů uvedli ve čtvrtek do provozu ve firmě BEST v průmyslové  zóně Lučice, místní části Chlumce nad Cidlinou. Jak uvedl předseda představenstva společnosti Tomáš Březina, je to druhá linka, kterou firma vlastní.

Beruška se v budoucnu dočká nového zateplení a také kotle

Chlumec nad Cidlinou – Změna rozpočtových pravidel dává zdejší radnici příležitost k větším investicím, získala totiž do městské kasy o 7,5 milionu korun více.

Chlumec založil ojedinělý fond. Lidé chtějí pomáhat nemocným

Chlumec nad Cidlinou – Celkem neobvyklý zdravotní fond pro děti a mladistvé zřídilo město Chlumec nad Cidlinou. Zatím je v něm sto tisíc korun, které čtyřčlenná komise, složená ze dvou pediatrů a dvou dalších lékařů, rozdělí mezi rodiny s hendikepovanými dětmi a mladými lidmi do devatenácti let.

Výpadky elektřiny pomohly odhalit ilegální zahradnictví

Chlumec nad Cidlinou – Pět set řízků rostliny, 120 pytlů se substrátem, tisíc květináčů a dvacítka kanystrů hnojiva. Mohlo by se zdát, že se zahradníci chystají na nadcházející pěstitelskou sezonu. Spoustu vybavení si ale nepořídili šlechtitelé zeleniny, nýbrž budoucí distributoři marihuany.

Pít alkohol na náměstí se nesmí. Kamery to pohlídají

Chlumec nad Cidlinou - V Chlumci začnou ulice hlídat dvě nové kamery. V centru se totiž pil alkohol, i když to vyhláška zakazuje. Těžší to budou mít i zloději.

Vyšetřování ukázalo, že vrahem se stal nezletilý mladík

Chlumec nad Cidlinou – Pondělní vražda padesátileté ženy z Chlumce nad Cidlinou už má své rozuzlení. Kriminalisté totiž přišli s novými zásadními poznatky.

Tragédie v Chlumci: Zavražděnou ženu našel doma její nezletilý syn

Chlumec nad Cidlinou – Násilnou smrtí zemřela padesátiletá žena z Chlumce nad Cidlinou. K tragédii došlo v ulici Selských bouří, kde mrtvou ženu našel její nezletilý syn. „Kriminalisté začali případ vyšetřovat jako vraždu," uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Pro malou Vanesku zahrají v Chlumci představení Otylka

Chlumec nad Cidlinou – Členové divadelního souboru Klicpera zahrají v pátek 8. března od devatenácti hodin v chlumeckém Klicperově domě divadelní představení Otylka. Celý výtěžek bude věnován na konto Vaneska, o které se v Deníku několikrát psalo.

Bude vzácný brouk bez domova? Opatření prý přišla pozdě

Olešnice nad Cidlinou – Roháč obecný je v přírodě kriticky ohroženým druhem. Právě kvůli němu se oblast kolem Olešnice nad Cidlinou stala evropsky významnou lokalitou.

Změny na koupališti jsou běh na dlouhou trať, tvrdí starosta

Chlumec nad Cidlinou – Před dvěma lety ve městě otevřeli po kompletní rekonstrukci koupaliště. Další změny zajistili loni a chtějí v nich pokračovat i letos. Odměna? Loňský rekord návštěv: pětačtyřicet tisíc turistů. Deníku to potvrdil starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil.

V pondělí ho chytili v kradeném autě, v pátek si 'půjčil' další

Chlumec nad Cidlinou – Neuvěřitelnou drzost předvedl pětadvacetiletý muž ze Středních Čech, který takřka ihned po propuštění z policejní služebny, kde byl zadržen po honičce Prahou v odcizeném automobilu, ukradl další vůz.

Víčka ze sbírky pro Vanesku jsou zatím u rodičů ve skleníku

Chlumec nad Cidlinou – Nikdo zřejmě netušil, jak velkou odezvu vzbudí nápad sbírat pro malou Vanesku, bojující s takzvanou nemocí motýlích křídel, plastová víčka. Začalo se úvodem letošního roku a sbírka potrvá do června.

Třpytivé rybičky rozzáří Vanesce oči

Chlumec nad Cidlinou -  Osmiměsíční Vaneska Sergejeva prožila víc než mnohý jiný za celý svůj život. Od narození totiž trpí tvz. nemocí motýlích křídel, takže se jí na celém těle stále tvoří puchýře.

PSALI JSME PŘED DESETI LETY: Dostavba dálnice trvala dalších pět let

Chlumec nad Cidlinou - Obyvatelé Chlumce nad Cidlinou už mají dost slibů politiků o dostavbě dálnice a vybudování obchvatu města. Stále se dusí ve smogu a bojí se přejít mezinárodní silnici protínající centrum. Poslední kapkou, která hrozí přerůst v „povstání", byl nedávný výrok soudu, který dal za pravdu ekologickým aktivistům.

Světové Vánoce na zámku Karlova Koruna poutaly pozornost

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Uplynulou sobotu se na zámku Karlova Koruna konala celodenní akce s názvem „Vánoce na zámku Karlova Koruna". Prostranství před zámkem bylo určeno pro adventní trhy, kde byly k zakoupení různé ozdobičky, perníčky a jiné tematické výrobky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT