VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHLUMEC N. C.

V Domově V Podzámčí lidé kupovali vánoční výrobky

Chlumec nad Cidlinou – V chlumeckém Domově V Podzámčí se konala již tradiční vánoční výstava výrobků, které zhotovují klienti v rámci své pracovní terapie.

Vánoční atmosféra čeká na hosty zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Vánoce na zámku Karlova koruna se konají v sobotu 8. prosince od 10 do 17 hodin. Zábavný sváteční program bude spojený s velkou vánoční výstavou. Motto je „Vánoce u nás a ve světě". Součástí programu je obří betlém ve Sloupovém sále a v horním patře zámku velká vánoční výstava.

Koncert pro Vanesku: Díky a slzy za solidaritu z Habřiny

Habřina, Chlumec nad Cidlinou – Příběh malé Vanesky z Chlumce nad Cidlinou, která trpí nevyléčitelnou nemocí kůže „motýlích křídel", chytil za srdce obyvatele Habřiny na Hradecku.

Naučili se tanec a posléze rozdusali celé náměstí

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Do Chlumce se sjela téměř tisícovka tanečníků, svolali se po facebooku, naučili choreografii a pak zatančili podle jihokorejského rappera.

Na pile v Chlumci došlo k loupežnému přepadení

Chlumec nad Cidlinou - V pátek 23. listopadu mezi půlnocí a třetí hodinou ranní přepadli tři dosud neznámí pachatelé 64letého hlídače objektu pily v ulici Spravedlnost v Chlumci nad Cidlinou.

Prohibice? Ne! Od ledna zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Královéhradecko - Chlumečtí již mají v otázce popíjení na zakázaných místech jasno: pokud strážníci hříšníka objeví, bude ho to stát tisíc korun.

Osm let sbírá hodinky. Má jich doma už přes tři stovky

Chlumec nad Cidlinou - František Zborník bydlí v Chlumci nad Cidlinou a kromě toho, že už je v důchodu, má doma netradiční sbírku náramkových hodinek. Sbírá je už přes osm let. Nejvíce ho zajímá období šedesátých a sedmdesátých let minulého století.

V Říhově domě bude zřejmě zaveden omezený provoz

Chlumec nad Cidlinou – Ve zdejším Říhově domě se v sobotu od dvaceti hodin uskuteční taneční zábava Big Band Melodybrass. „Akce s názvem Dušičková show bude jednou z posledních konaných v tomto klubu, jelikož se v pondělí 5. listopadu zavírá," napsala Monika Krejčová z Chlumce nad Cidlinou.

Díky sbírce se malé Vanesce žije o poznání lépe

Chlumec nad Cidlinou - Solidarita. Lidé i firmy po zveřejnění příběhu o holčičce z Chlumce, která trpí nemocí motýlích křídel, přispěli na zdravotní pomůcky.

Ve městě se za jedenáct let narodilo téměř dvanáct set dětí

Chlumec nad Cidlinou – Zdejší radnice si sama zpracovala vývoj počtu obyvatel od roku 1990 až do konce loňského roku.

Nad Chlumcem během uplynulé soboty kroužili dravci

Chlumec nad Cidlinou – Draví ptáci, lovečtí psi, hudba, stánky s občerstvením i dalšími předměty nebo juniorské mistrovství České republiky ve vábení jelenů o pohár Řádu svatého Huberta. To vše čekalo na návštěvníky zámeckého areálu v Chlumci nad Cidlinou.

Konají se Svatohubertské slavnosti u Karlovy Koruny

Chlumec nad Cidlinou – Devatenácté Svatohubertské slavnosti pořádá Řád svatého Huberta v sobotu 6. října na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Sedmnáct ročníků slavností se konalo v Kuksu a byly vždy úspěšné. V posledních letech jejich návštěvnost přesahovala deset tisíc osob.

Krajské volby 2012: Poradenství pro města je na úrovni

Hradecko – Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Hradecký deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst Hradecka, týkající se této podzimní události. Všem osloveným jsme položili stejnou otázku: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl naopak více zaměřit?

U Chlumce nad pátečním ránem usmrtil vlak ženu

Chlumec nad Cidlinou – Nákladní vlak v pátek nad ránem nedaleko Chlumce nad Cidlinou srazil a usmrtil ženu. „Nehoda se stala okolo půl čtvrté ráno. Vlak jel v té době ve směru od Chlumce na Hradec Králové. Žena utrpěla při střetu zranění neslučitelná se životem," řekla krajská policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Finanční pomoc pro malou Vanesku: kasičky i konto

Chlumec nad Cidlinou - Všechno nasvědčuje tomu, že rodiče nemocného dítěte se nemusejí bát, že jim na jeho ošetřování nezbudou peníze.

Žabí 'voči' v moči a pavoučí nohy kořenily gulášek v kotli

Chlumec nad Cidlinou – „Pojďte si k nám pro úplatek. Co pijete? Řídíte? To nevadí, dáte si aspoň buchtu," tak něco podobného člověk uslyšel snad na každém metru trávníku chlumeckého koupaliště, kam se v sobotu sjely vymóděné týmy, aby mezi sebou soupeřily o ten nejlepší kotel guláše.

Netradiční disciplína při Chlumeckém triatlonku – pití piva

Chlumec nad Cidlinou – Stává se již pomalu tradicí, že poslední srpnová sobota se Chárovna u Chlumce n.ad Cidlinou a její blízké okolí stává dějištěm Chlumeckého triatlonku. Nejinak tomu bylo i v sobotu 25. srpna, kdy se uskutečnil již sedmý ročník tohoto sportovního klání.

'Jsme vděční i za úsměv,' říkají rodiče malé Vanesky

Chlumec nad Cidlinou – Modré oči čtyřměsíční Vanesky zaujmou každého, kdo ji uvidí. Je opravdu hezká. Na první pohled nikdo netuší, čím vším si musí ona sama i její rodiče Markéta a Sergej Sergejevovi denně procházet. Diagnóza po porodu byla krutá: Vaneska trpí nevyléčitelnou nemocí „motýlích křídel."

Jiří Krytinář se představí v porotě Chlumeckého kotlíku

Chlumec nad Cidlinou – Těsně před sobotním kláním o zaručeně nejlepší guláš je do soutěže Chlumecký kotlík přihlášeno jedenadvacet týmů. Pětičlenná družstva pro zájemce nad otevřeným ohněm v kotlících na zdejším koupališti připraví přes dvě stě litrů guláše.

Nejmenší hasiči se v Klamoši znovu utkají o putovní pohár

Klamoš – Souboje hasičů nejsou doménou jen dospělých, ale také těch nejmenších dětí. Důkazem toho je soutěž v požárním sportu, která se uskuteční v neděli 9. září v Klamoši nedaleko Chlumce nad Cidlinou.

Znovu se čarovalo pod chlumeckou královskou korunou

Chlumec nad Cidlinou – Uplynulou sobotu patřil zdejší zámek Karlova Koruna čarování. Zájemci se mohli mnohé dozvědět o správné životosprávě, ale také si netradičně zacvičit s vařečkami nebo s pet lahvemi.

Kouzelníci a čarodějky si dají sraz na zámku v Chlumci

Chlumec nad Cidlinou – Milovníci tajemna, ezoteriky i léčení by měli zbystřit. Nadcházející víkend se totiž na zámku Karlova korunu v Chlumci nad Cidlinou uskuteční Čarování pod královskou korunou.

Pod Korunou se sejde tajemno společně se zábavou

Chlumec nad Cidlinou – Třiatřicátý letošní víkend bude na chlumeckém zámku Karlova koruna ve znamení čárů a kouzel. V sobotu 18. a v neděli 19. srpna se zde totiž uskuteční Čarování pod královskou korunou.

Dezorientovaný řidič narazil do zdi, zemřel

Chlumec nad Cidlinou - Starší muž, který cestoval sám, narazil v pondělí dopoledne do zdi domu v Chlumci nad Cidlinou. Na místě se ho nepodařilo oživit. Podle prvních informací se řidiči za jízdy udělalo špatně.

AKTUALIZOVÁNO

Chlumcem pochodovali sedláci nebo také malí fotbalisté

Chlumec nad Cidlinou - Město slavilo „tři sedmičky", 777 let od první písemné zmínky. O vékendu tak ožil zámecký park různými koncerty a historickým bojem.

PROHLÉDNĚTE SI: Tvrdý boj o hranice: rok 1938

Lovčice - Po urážkách přišly bitky v hospodě, přestřelky nebyly výjimkou a také ranění i mrtví se objevili.

Nejstarší žena města slavila v domově důchodců stovku

Chlumec nad Cidlinou - Po patnácti letech zažil domov V Podzámčí malou slavnost, určena byla Miladě Mazánkové.

Muzeum v chlumecké Loretě již brzy oslaví deset let

Chlumec nad Cidlinou – S Deníkem za krásami regionu: Za necelý měsíc tomu bude deset let, co začalo chlumecké městské muzeum fungovat v budově bývalého kláštera Loreta z počátku 18. století.

Chlumec otevíral zámeckou sezonu aneb vrátí se Čárlí?

Chlumec nad Cidlinou – Mává mrtvou myší, křičí, volá ho, zkouší všemožné. Jenže Čárlí pořád sedí na větvi. Ani se nehne. „Čárlí, pojď," snaží se sokolník přivábit káni, kterou vypustil. Jenže. Nic. „No, jednou se vrátil za čtrnáct dní," usměje se muž s copem.

Odhalte tajemství chlumeckého zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou - S Deníkem za krásami regionu: Barokní zámek láká návštěvníky na řadu novinek. Připravena je pohádková trasa pro děti i nová letní restaurace.

Největší rybářský úlovek: dvaadvacetikilový kapr

Chlumec nad Cidlinou – Až do pátku 27. dubna se na jezeře Štít u Chlumce nad Cidlinou koná pátý ročník mezinárodních rybářských závodů v lovu kaprů. Připravil ho Rybářský klub České republiky.

Peripetie chlumecké Lorety: Kde je většina pokladu?

Chlumec nad Cidlinou - Z jedenácti set zlatých a stříbrných mincí zůstalo jen jedenáct. Ztratily se také historické střelné a sečné zbraně.

Bývalá základní škola v obci stále zeje prázdnotou

Chudeřice - Několik let zrušená základní škola v obci ještě stále zeje prázdnotou. Radnice měla určité  plány, ty ale zatím nevyšly. 

Parkur, koňské pólo i drezuru zvládnou trénovat v jedné hale

Hradecko - Ve stáji Ostrov mohou konečně cvičit i při špatném počasí. Postavili si „tělocvičnu pro koně“.

Kratonohy Fest se chystá již potřetí

Kratonohy - V sále kratonožského hostince „U Kaštanu“ se 6. dubna uskuteční již třetí ročník velikonoční rockové party.

Města marně bojují o tolik potřebné finanční prostředky

Královéhradecko - I když někteří poslanci slíbili, že se změní systém rozpočtového určení daní, nic se neděje. Snad prý v březnu

Chlumec čeká průvod, ale také boj sedláků

Chlumec nad Cidlinou – Letos si bude město připomínat 777. výročí od první zmínky, která pochází z roku 1235.

Otevřte naši třináctou komnatu, zvou hrady

Východní Čechy - Letošního projektu českých hradů a zámků se zúčastní čtyři východočeské památky. Vedle zámků ve Slatiňanech a Chlumci nad Cidlinou se do něj zapojil broumovský klášter, hrad Kost a za hranicemi východních Čech pak zámky Děčín, Kačina, Kozel, Loučeň, a hrady Grabštejn a Slezskoostravský hrad.

Třebešská starší přípravka triumfovala v Chlumci

Chlumec nad Cidlinou - Hradeckému týmu pomohlo štěstí, neboť semifinále i finále zvládl až díky penaltám.

Pochutnejte si na kapru v Zámecké restauraci

Chlumec nad Cidlinou - Spojení gastronomického zážitku s příjemným posezením. To nabízejí restaurace, které chce Deník svým čtenářům představovat. Restaurace se pochlubí nejen informacemi o své činnosti, fotografiemi interiéru, ale i svým nejzajímavějším receptem nebo nabídkou jídelního lístku.

V Chlumci kdosi rozhauje otrávené návnady

Chlumec nad Cidlinou – Zatím neznámý pachatel v ulicích města v minulých dnech rozházel otrávené návnady nejspíš pro psy.

Starosta Uchytil: 'Přál bych si méně rozvodů'

Chlumec nad Cidlinou – Na internetových stránkách Hradeckého deníku jsme pro vás připravili časově neomezený on-line rozhovor.

Zatím marný boj Chlumce s Českými drahami

Chlumec nad Cidlinou - Opravy napřed vedení železničářů slíbilo, slovo však nedodrželo. Chodník před nádražím stále chybí.

Uchytil: Neposuzuji lidi podle politických stran

Chlumec nad Cidlinou – Na internetových stránkách Hradeckého deníku jsme pro vás připravili časově neomezený on-line rozhovor.

Na Karlovu Korunu přijel Martinův dívčí protějšek

Chlumec nad Cidlinou - Jarmark, příjezd Martiny na bílém koni i pokus o rekord. To vše se v neděli na nádvoří zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou vydařilo.

Opraví kabiny na hřišti, pokud získají dotace

Chlumec nad Cidlinou - Fotbalisté by měli dostat moderní zázemí, vše ale záleží na penězích.

Děti lákalo pasování na piráty či psí spřežení

Chlumec nad Cidlinou - Halloween na zámku slavily o víkendu v Chlumci nad Cidlinou hlavně děti.

Rybáři údajně mají vylovit více kaprů než loni

Chlumec nad Cidlinou - I kapři z Chlumce nad Cidlinou si asi všimli, že o jejich maso je čím dál větší zájem.

Špatné parkování je způsobeno bezohledností

Chlumec nad Cidlinou – Na internetových stránkách Hradeckého deníku jsme pro vás připravili časově neomezený on-line rozhovor.

Loreta lákala hlavně seniory. Vstup byl zdarma

Chlumec nad Cidlinou – Také v chlumeckém městském muzeu Loreta pomalu končí letošní turistická sezona.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT