VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHLUMEC N. C.

Vaneska říká 'Máma' a 'Táta'. V pondělí oslaví už rok

Chlumec nad Cidlinou – Roste jako z vody, ale pohádky ji příliš nezajímají. Zato si v televizi vychutnává nejrůznější zpěváky. Ty svýma výrazně modrýma očima bedlivě sleduje a tváří se jí line úsměv. Vaneska z Chlumce v pondělí 29. dubna oslaví první narozeniny.

Oheň dostali přivolaní hasiči pod kontrolu za pár minut

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Tři jednotky hasičů byly ve středu před polednem přivolány k požáru suché trávy a drážního domku v Nádražní ulici v Chlumci nad Cidlinou. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen v 11.43 hodin.

Radnici došla trpělivost, likvidaci vraků majitelé zaplatí

Chlumec nad Cidlinou – Fiat Marea, Peugeot 205 nebo Škoda Felicia. To jsou vraky aut, které řidiči v ulicích města jaksi „zapomněli." Dvě z nich už mají i propadlou technickou kontrolu, stojí tu v ulici Čelakovského a na Klicperově náměstí přes rok se zpuchřelými a vypuštěnými koly.

Unikátní linka v BESTu poskytne práci padesáti lidem

Lučice, Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Novou robotickou linku na výrobu šachtových den, skruží a kónusů uvedli ve čtvrtek do provozu ve firmě BEST v průmyslové  zóně Lučice, místní části Chlumce nad Cidlinou. Jak uvedl předseda představenstva společnosti Tomáš Březina, je to druhá linka, kterou firma vlastní.

Beruška se v budoucnu dočká nového zateplení a také kotle

Chlumec nad Cidlinou – Změna rozpočtových pravidel dává zdejší radnici příležitost k větším investicím, získala totiž do městské kasy o 7,5 milionu korun více.

Chlumec založil ojedinělý fond. Lidé chtějí pomáhat nemocným

Chlumec nad Cidlinou – Celkem neobvyklý zdravotní fond pro děti a mladistvé zřídilo město Chlumec nad Cidlinou. Zatím je v něm sto tisíc korun, které čtyřčlenná komise, složená ze dvou pediatrů a dvou dalších lékařů, rozdělí mezi rodiny s hendikepovanými dětmi a mladými lidmi do devatenácti let.

Výpadky elektřiny pomohly odhalit ilegální zahradnictví

Chlumec nad Cidlinou – Pět set řízků rostliny, 120 pytlů se substrátem, tisíc květináčů a dvacítka kanystrů hnojiva. Mohlo by se zdát, že se zahradníci chystají na nadcházející pěstitelskou sezonu. Spoustu vybavení si ale nepořídili šlechtitelé zeleniny, nýbrž budoucí distributoři marihuany.

Pít alkohol na náměstí se nesmí. Kamery to pohlídají

Chlumec nad Cidlinou - V Chlumci začnou ulice hlídat dvě nové kamery. V centru se totiž pil alkohol, i když to vyhláška zakazuje. Těžší to budou mít i zloději.

Vyšetřování ukázalo, že vrahem se stal nezletilý mladík

Chlumec nad Cidlinou – Pondělní vražda padesátileté ženy z Chlumce nad Cidlinou už má své rozuzlení. Kriminalisté totiž přišli s novými zásadními poznatky.

Tragédie v Chlumci: Zavražděnou ženu našel doma její nezletilý syn

Chlumec nad Cidlinou – Násilnou smrtí zemřela padesátiletá žena z Chlumce nad Cidlinou. K tragédii došlo v ulici Selských bouří, kde mrtvou ženu našel její nezletilý syn. „Kriminalisté začali případ vyšetřovat jako vraždu," uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Pro malou Vanesku zahrají v Chlumci představení Otylka

Chlumec nad Cidlinou – Členové divadelního souboru Klicpera zahrají v pátek 8. března od devatenácti hodin v chlumeckém Klicperově domě divadelní představení Otylka. Celý výtěžek bude věnován na konto Vaneska, o které se v Deníku několikrát psalo.

Bude vzácný brouk bez domova? Opatření prý přišla pozdě

Olešnice nad Cidlinou – Roháč obecný je v přírodě kriticky ohroženým druhem. Právě kvůli němu se oblast kolem Olešnice nad Cidlinou stala evropsky významnou lokalitou.

Změny na koupališti jsou běh na dlouhou trať, tvrdí starosta

Chlumec nad Cidlinou – Před dvěma lety ve městě otevřeli po kompletní rekonstrukci koupaliště. Další změny zajistili loni a chtějí v nich pokračovat i letos. Odměna? Loňský rekord návštěv: pětačtyřicet tisíc turistů. Deníku to potvrdil starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil.

V pondělí ho chytili v kradeném autě, v pátek si 'půjčil' další

Chlumec nad Cidlinou – Neuvěřitelnou drzost předvedl pětadvacetiletý muž ze Středních Čech, který takřka ihned po propuštění z policejní služebny, kde byl zadržen po honičce Prahou v odcizeném automobilu, ukradl další vůz.

Víčka ze sbírky pro Vanesku jsou zatím u rodičů ve skleníku

Chlumec nad Cidlinou – Nikdo zřejmě netušil, jak velkou odezvu vzbudí nápad sbírat pro malou Vanesku, bojující s takzvanou nemocí motýlích křídel, plastová víčka. Začalo se úvodem letošního roku a sbírka potrvá do června.

Třpytivé rybičky rozzáří Vanesce oči

Chlumec nad Cidlinou -  Osmiměsíční Vaneska Sergejeva prožila víc než mnohý jiný za celý svůj život. Od narození totiž trpí tvz. nemocí motýlích křídel, takže se jí na celém těle stále tvoří puchýře.

PSALI JSME PŘED DESETI LETY: Dostavba dálnice trvala dalších pět let

Chlumec nad Cidlinou - Obyvatelé Chlumce nad Cidlinou už mají dost slibů politiků o dostavbě dálnice a vybudování obchvatu města. Stále se dusí ve smogu a bojí se přejít mezinárodní silnici protínající centrum. Poslední kapkou, která hrozí přerůst v „povstání", byl nedávný výrok soudu, který dal za pravdu ekologickým aktivistům.

Světové Vánoce na zámku Karlova Koruna poutaly pozornost

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Uplynulou sobotu se na zámku Karlova Koruna konala celodenní akce s názvem „Vánoce na zámku Karlova Koruna". Prostranství před zámkem bylo určeno pro adventní trhy, kde byly k zakoupení různé ozdobičky, perníčky a jiné tematické výrobky.

V Domově V Podzámčí lidé kupovali vánoční výrobky

Chlumec nad Cidlinou – V chlumeckém Domově V Podzámčí se konala již tradiční vánoční výstava výrobků, které zhotovují klienti v rámci své pracovní terapie.

Vánoční atmosféra čeká na hosty zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Vánoce na zámku Karlova koruna se konají v sobotu 8. prosince od 10 do 17 hodin. Zábavný sváteční program bude spojený s velkou vánoční výstavou. Motto je „Vánoce u nás a ve světě". Součástí programu je obří betlém ve Sloupovém sále a v horním patře zámku velká vánoční výstava.

Koncert pro Vanesku: Díky a slzy za solidaritu z Habřiny

Habřina, Chlumec nad Cidlinou – Příběh malé Vanesky z Chlumce nad Cidlinou, která trpí nevyléčitelnou nemocí kůže „motýlích křídel", chytil za srdce obyvatele Habřiny na Hradecku.

Naučili se tanec a posléze rozdusali celé náměstí

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Do Chlumce se sjela téměř tisícovka tanečníků, svolali se po facebooku, naučili choreografii a pak zatančili podle jihokorejského rappera.

Na pile v Chlumci došlo k loupežnému přepadení

Chlumec nad Cidlinou - V pátek 23. listopadu mezi půlnocí a třetí hodinou ranní přepadli tři dosud neznámí pachatelé 64letého hlídače objektu pily v ulici Spravedlnost v Chlumci nad Cidlinou.

Prohibice? Ne! Od ledna zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Královéhradecko - Chlumečtí již mají v otázce popíjení na zakázaných místech jasno: pokud strážníci hříšníka objeví, bude ho to stát tisíc korun.

Osm let sbírá hodinky. Má jich doma už přes tři stovky

Chlumec nad Cidlinou - František Zborník bydlí v Chlumci nad Cidlinou a kromě toho, že už je v důchodu, má doma netradiční sbírku náramkových hodinek. Sbírá je už přes osm let. Nejvíce ho zajímá období šedesátých a sedmdesátých let minulého století.

V Říhově domě bude zřejmě zaveden omezený provoz

Chlumec nad Cidlinou – Ve zdejším Říhově domě se v sobotu od dvaceti hodin uskuteční taneční zábava Big Band Melodybrass. „Akce s názvem Dušičková show bude jednou z posledních konaných v tomto klubu, jelikož se v pondělí 5. listopadu zavírá," napsala Monika Krejčová z Chlumce nad Cidlinou.

Díky sbírce se malé Vanesce žije o poznání lépe

Chlumec nad Cidlinou - Solidarita. Lidé i firmy po zveřejnění příběhu o holčičce z Chlumce, která trpí nemocí motýlích křídel, přispěli na zdravotní pomůcky.

Ve městě se za jedenáct let narodilo téměř dvanáct set dětí

Chlumec nad Cidlinou – Zdejší radnice si sama zpracovala vývoj počtu obyvatel od roku 1990 až do konce loňského roku.

Nad Chlumcem během uplynulé soboty kroužili dravci

Chlumec nad Cidlinou – Draví ptáci, lovečtí psi, hudba, stánky s občerstvením i dalšími předměty nebo juniorské mistrovství České republiky ve vábení jelenů o pohár Řádu svatého Huberta. To vše čekalo na návštěvníky zámeckého areálu v Chlumci nad Cidlinou.

Konají se Svatohubertské slavnosti u Karlovy Koruny

Chlumec nad Cidlinou – Devatenácté Svatohubertské slavnosti pořádá Řád svatého Huberta v sobotu 6. října na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Sedmnáct ročníků slavností se konalo v Kuksu a byly vždy úspěšné. V posledních letech jejich návštěvnost přesahovala deset tisíc osob.

Krajské volby 2012: Poradenství pro města je na úrovni

Hradecko – Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Hradecký deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst Hradecka, týkající se této podzimní události. Všem osloveným jsme položili stejnou otázku: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl naopak více zaměřit?

U Chlumce nad pátečním ránem usmrtil vlak ženu

Chlumec nad Cidlinou – Nákladní vlak v pátek nad ránem nedaleko Chlumce nad Cidlinou srazil a usmrtil ženu. „Nehoda se stala okolo půl čtvrté ráno. Vlak jel v té době ve směru od Chlumce na Hradec Králové. Žena utrpěla při střetu zranění neslučitelná se životem," řekla krajská policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Finanční pomoc pro malou Vanesku: kasičky i konto

Chlumec nad Cidlinou - Všechno nasvědčuje tomu, že rodiče nemocného dítěte se nemusejí bát, že jim na jeho ošetřování nezbudou peníze.

Žabí 'voči' v moči a pavoučí nohy kořenily gulášek v kotli

Chlumec nad Cidlinou – „Pojďte si k nám pro úplatek. Co pijete? Řídíte? To nevadí, dáte si aspoň buchtu," tak něco podobného člověk uslyšel snad na každém metru trávníku chlumeckého koupaliště, kam se v sobotu sjely vymóděné týmy, aby mezi sebou soupeřily o ten nejlepší kotel guláše.

Netradiční disciplína při Chlumeckém triatlonku – pití piva

Chlumec nad Cidlinou – Stává se již pomalu tradicí, že poslední srpnová sobota se Chárovna u Chlumce n.ad Cidlinou a její blízké okolí stává dějištěm Chlumeckého triatlonku. Nejinak tomu bylo i v sobotu 25. srpna, kdy se uskutečnil již sedmý ročník tohoto sportovního klání.

'Jsme vděční i za úsměv,' říkají rodiče malé Vanesky

Chlumec nad Cidlinou – Modré oči čtyřměsíční Vanesky zaujmou každého, kdo ji uvidí. Je opravdu hezká. Na první pohled nikdo netuší, čím vším si musí ona sama i její rodiče Markéta a Sergej Sergejevovi denně procházet. Diagnóza po porodu byla krutá: Vaneska trpí nevyléčitelnou nemocí „motýlích křídel."

Jiří Krytinář se představí v porotě Chlumeckého kotlíku

Chlumec nad Cidlinou – Těsně před sobotním kláním o zaručeně nejlepší guláš je do soutěže Chlumecký kotlík přihlášeno jedenadvacet týmů. Pětičlenná družstva pro zájemce nad otevřeným ohněm v kotlících na zdejším koupališti připraví přes dvě stě litrů guláše.

Nejmenší hasiči se v Klamoši znovu utkají o putovní pohár

Klamoš – Souboje hasičů nejsou doménou jen dospělých, ale také těch nejmenších dětí. Důkazem toho je soutěž v požárním sportu, která se uskuteční v neděli 9. září v Klamoši nedaleko Chlumce nad Cidlinou.

Znovu se čarovalo pod chlumeckou královskou korunou

Chlumec nad Cidlinou – Uplynulou sobotu patřil zdejší zámek Karlova Koruna čarování. Zájemci se mohli mnohé dozvědět o správné životosprávě, ale také si netradičně zacvičit s vařečkami nebo s pet lahvemi.

Kouzelníci a čarodějky si dají sraz na zámku v Chlumci

Chlumec nad Cidlinou – Milovníci tajemna, ezoteriky i léčení by měli zbystřit. Nadcházející víkend se totiž na zámku Karlova korunu v Chlumci nad Cidlinou uskuteční Čarování pod královskou korunou.

Pod Korunou se sejde tajemno společně se zábavou

Chlumec nad Cidlinou – Třiatřicátý letošní víkend bude na chlumeckém zámku Karlova koruna ve znamení čárů a kouzel. V sobotu 18. a v neděli 19. srpna se zde totiž uskuteční Čarování pod královskou korunou.

Dezorientovaný řidič narazil do zdi, zemřel

Chlumec nad Cidlinou - Starší muž, který cestoval sám, narazil v pondělí dopoledne do zdi domu v Chlumci nad Cidlinou. Na místě se ho nepodařilo oživit. Podle prvních informací se řidiči za jízdy udělalo špatně.

AKTUALIZOVÁNO

Chlumcem pochodovali sedláci nebo také malí fotbalisté

Chlumec nad Cidlinou - Město slavilo „tři sedmičky", 777 let od první písemné zmínky. O vékendu tak ožil zámecký park různými koncerty a historickým bojem.

PROHLÉDNĚTE SI: Tvrdý boj o hranice: rok 1938

Lovčice - Po urážkách přišly bitky v hospodě, přestřelky nebyly výjimkou a také ranění i mrtví se objevili.

Nejstarší žena města slavila v domově důchodců stovku

Chlumec nad Cidlinou - Po patnácti letech zažil domov V Podzámčí malou slavnost, určena byla Miladě Mazánkové.

Muzeum v chlumecké Loretě již brzy oslaví deset let

Chlumec nad Cidlinou – S Deníkem za krásami regionu: Za necelý měsíc tomu bude deset let, co začalo chlumecké městské muzeum fungovat v budově bývalého kláštera Loreta z počátku 18. století.

Chlumec otevíral zámeckou sezonu aneb vrátí se Čárlí?

Chlumec nad Cidlinou – Mává mrtvou myší, křičí, volá ho, zkouší všemožné. Jenže Čárlí pořád sedí na větvi. Ani se nehne. „Čárlí, pojď," snaží se sokolník přivábit káni, kterou vypustil. Jenže. Nic. „No, jednou se vrátil za čtrnáct dní," usměje se muž s copem.

Odhalte tajemství chlumeckého zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou - S Deníkem za krásami regionu: Barokní zámek láká návštěvníky na řadu novinek. Připravena je pohádková trasa pro děti i nová letní restaurace.

Největší rybářský úlovek: dvaadvacetikilový kapr

Chlumec nad Cidlinou – Až do pátku 27. dubna se na jezeře Štít u Chlumce nad Cidlinou koná pátý ročník mezinárodních rybářských závodů v lovu kaprů. Připravil ho Rybářský klub České republiky.

Peripetie chlumecké Lorety: Kde je většina pokladu?

Chlumec nad Cidlinou - Z jedenácti set zlatých a stříbrných mincí zůstalo jen jedenáct. Ztratily se také historické střelné a sečné zbraně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT