VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRADEC KRÁLOVÉ

Město Hradec Králové, přirozená krajská metropole, se nachází pouhých sto kilometrů východně od Prahy. Statisícové město plné zeleně leží na soutoku řek Labe a Orlice. Bohatá historie města sahá hluboko do minulosti. Dokládá to první dochovaná písemná zmínka z roku 1225. Ve středověku byl Hradec Králové věnným městem českých královen, zalíbení v něm nalezly především Eliška Rejčka a Eliška Pomořanská. Od 14. století se stalo město s kompaktním renesančním historickým jádrem přirozeným, vojensky a politicky vlivným centrem regionu s vysokou úrovní vzdělanosti a kultury. Zdroj: http://www.hradeckralove.org

Exmoorští poníci se budou pást jinde. Na Plachtě však zůstanou

Hradec Králové - Divocí koně, kteří se prohánějí po přírodní památce Na Plachtě v Hradci Králové, se v blízké době přeženou na hlavní pastvinu. Na Plachtě ale exmoorští poníci zůstanou.

Řidič podcenil výšku kamionu a uvízl pod železničním podjezdem

Hradec Králové - Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a drážní hasiči Nymburk v pondělí před šestou ráno zasahovali v ulici Akademika Bedrny.

Řidič vyjel mimo vozovku a poškodil elektrickou přípojku

Hradec Králové - Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice vyjížděli k nehodě osobního vozidla.

Muzeum pořádá naučnou vycházku

Hradec Králové - Vydejte se ve středu spolu s hradeckým muzeem za poznáním zajímavého světa vodních nádrží městských parků.

Votroci mají posilu, přichází Ďjurděvič

Hradec Králové - Kádr druholigových fotbalistů se rozrostl. Smlouvu na dva roky s roční opcí podepsal s klubem šestadvacetiletý makedonský útočník Fahrudin Ďjurděvič, který přichází z Varnsdorfu.

Štafetový závod láká tři velké sportovní komunity

Hradec Králové - Běžecké nadšení českého národa v součtu se silnou komunitou milovníků horského kola už dává samo o sobě dost široký základ pro silnou akci.

AKTUALIZOVÁNO

Hradec má opět blíže ke stavbě fotbalového stánku

Hradec Králové - Ve stísněných prostorech zasedačky magistrátu v úterý zastupitelé rozhodli o jedné z největších investic v dějinách města.

Berdych padá žebříčkem dolů. Siniaková je druhá v deblu!

Londýn/ Východní Čechy - Dlouhodobě nejlepšímu českému tenistovi Tomáši Berdychovi patří podle pondělního vydání žebříčku ATP až 59. příčka. Je to jeho nejhorší umístění za posledních čtrnáct let.

U objezdu se střetla čtyři auta

Hradec Králové - Hned čtyři osobní auta se v úterý dopoledne srazila poblíž obávaného kruhového objezdu u ČKD, který je místem častých nehod.

Představí projekty pro Stavbu roku

Hradec Králové - Nápovědu k otázce, jaký objekt získá titul Stavba roku 2018 v Královéhradeckém kraji, přinese úterní prezentace přihlášených projektů, která se koná v Knihovně města Hradce Králové.

Wesley do Hradce nepřijde. Strýc požadoval balík!

Hradec Králové - „Bylo to jako absurdní divadlo,“ popisuje ředitel Votroků Jiří Sabou jednání s agentem a strýcem brazilského fotbalisty.

Pádlování ve stoje prověří fyzičku

Hradec Králové - Sobota bude v krajském městě patřit vodnímu sportu, při kterém se člověk pořádně zapotí a zapojí i svaly, o kterých netušil, že je na těle má.

Jižní spojka protne oázu klidu a zeleně

Hradec Králové - Roky vyhlížená čtyřproudová silnice by měla ulevit dopravě v krajském městě. Zahrádkáře, rekreanty a cyklisty však asi nepotěší.

Další triumf. České duo vládne světu

Východní Čechy - Deblový pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládl po Roland Garros také Wimbledon.

Góly i dobrá hra. Výborná práce, hlásí Votroci

Ústí nad Orlicí, Hradec Králové - Hradečtí fotbalisté v poslední přípravě porazili třetiligové Ústí nad Orlicí.

Z Masarykova náměstí se stává smetiště

Hradec Králové - Nepořádek vzniká kolem nových kontejnerů, do kterých se kvůli malým otvorům nevejde ani běžný odpadkový pytel.

Kašnu před muzeem rozebrali a odvezli. Musí se zrestaurovat

Hradec Králové - Kašna před právě rekonstruovaným Muzeem východních Čech v Hradci Králové už nestojí. Za její zmizení však nemohou vandalové, ale restaurátoři.

Začala výstava pohlednic

Hradec Králové - Krásu přírody, měst, architektury a umění z celého světa můžou díky výstavě pohlednic zahájené 13. července poznat návštěvníci roubenky Šrámkova statku v Pileticích.

Konec bezplatného parkování v centru. Ke vstupence na hokej přidáte 20 korun

Hradec Králové - S koncem června skončila doba, kdy se dalo zdarma zaparkovat v centru Hradce Králové. U zimního stadionu již stojí parkovací automat.

„Předložte nám vaše SIPO,“ říkají podvodníci. Dejte si na ně pozor

Hradec Králové - Několik oznámení hradeckých občanů, po kterých falešní obchodníci žádali poslední výpis SIPO, přijali za poslední dva týdny městští policisté.

Dvojnásobný český mistr Vincour posílí Hradec

Hradec Králové - Novou posilou hokejistů Hradce Králové se stal útočník Tomáš Vincour. Poté co mu nevyšla zkouška ve finském Lukko Rauma, podepsal dvouletou smlouvu.

Spadané listí a zraněný pasažér. Řidič auto zabrzdil o strom

Hradec Králové - Řidič osobního vozidla nejspíš nezvládl jízdu a s autem narazil do stromu vedle silnice. K nehodě došlo ve čtvrtek před 18. hodinou na křižovatce ulic Buzulucká a Pouchovská.

Z přímé linky do Splitu trhák není

Hradec Králové - Hradecký dopravní podnik vozí turisty do letoviska na břehu Jadranu od konce června. Novinka se dopravci zatím nevyplácí.

V Hradci hořel autobus. Díky řidiči se cestujícím nic nestalo

Hradec Králové - Autobus městské hromadné dopravy začal hořet v pátek před 19. hodinou v ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové.

Restaurátoři obnovují interiér kostelu v Jiráskových sadech

Hradec Králové - Rekonstrukce kostelíku sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech stále není u konce. V současnosti se odborníci zabývají obnovou movitého inventáře a maleb v interiéru kostelíka.

Anglie má také mladý tým a dotáhla to daleko

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Brankář druholigových fotbalistů FC Hradec Králové Radim Ottmar se vyjadřuje k mistrovství světa i k probíhající přípravě na nadcházející sezonu FNL.

Infocentrum přiblíží Afriku

Hradec Králové - Infocentrum v pátek návštěvníky přenese z Hradce Králové přímo do Afriky. Od 16 hodin se zde koná happening s názvem Originální africké zážitky.

Jak se nestát obětí podvodu při online nakupování

Hradec Králové - K preventivní kampani zaměřené na boj proti podvodům s platebními kartami v online prostředí se připojili policisté z národní centrály proti organizovanému zločinu.

Slavný Jackie Chan točil v Hradci film, ochotně se fotil s fanoušky

Hradec Králové - Po Catherine Zetě Jones se v Hradci objevila další filmová hvězda.

Plavecký bazén čeká odstávka

Hradec Králové - Plavci se budou muset na zhruba dva týdny obejít bez bazénu na Eliščině nábřeží.

Historické schodiště se kvůli rekonstrukci znovu uzavře

Hradec Králové - Památkově chráněné schodiště Bono publico v centru krajského města znovu uzavře rekonstrukce. Druhá fáze oprav začne ještě v červenci.

Střecha knihovny láká na jógu

Hradec Králové - Podívat se na centrum krajského města z ptačí perspektivy a u toho si ještě zacvičit jógu mohou lidé ve čtvrtek na střeše městské knihovny.

Hradečtí policisté našli drogy i podnapilou mládež

Hradec Králové - Na držení a prodej omamných a psychotropních látek a podávání alkoholu mladistvým se hradečtí policisté zaměřili během preventivní akce v noci ze 4. na 5. července v jednom z tanečních klubů v Hradci Králové.

Klid Malšovic nabourala nehoda dvou aut. Obešla se bez zranění

Hradec Králové - Hradečtí hasiči v úterý vyjeli k nehodě dvou aut na křižovatce ulic Mrštíkova a Štefcova v Malšovicích.

Hradeckou zónu Aldis čeká po letech změna. Vyroste tu bankovní dům i nová lávka

Hradec Králové - V krajské metropoli vyroste do dvou let jedna z nejzelenějších budov v Česku. V zóně Aldis ji postaví banka ČSOB jako své krajské sídlo. Se stavbou chce začít na přelomu roku.

Řidič použil auto jako zbraň a zranil svého známého

Hradec Králové - Z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu obvinil policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Hradec Králové řidiče, který 3. července odpoledne úmyslně najel osobním vozidlem značky Peugeot na chodník a poté se ze vzdálenosti několika metrů rozjel proti jednatřicetiletému muži a narazil do něj.

S další opravou Bona publica se začne ve druhé polovině července

Hradec Králové - Druhá etapa rekonstrukce historického schodiště Bono publico v centru města začne ve druhé polovině července. Další část oprav konečně dostala stavební povolení.

Mountfield Cup: Hradec bude útočit na třetí triumf v řadě

Východní Čechy, Hradec Králové - Dalšími týmy na srpnovém hokejovém turnaji budou pražská Sparta, švýcarský Davos a rival z Pardubic.

Testování HIV se stalo dostupnějším

Hradec Králové - Zástupci České společnosti AIDS pomoc v úterý otevřeli nový HIV checkpoint v pavilonu číslo 6 Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Kvůli vodě galerie otevře později

Hradec Králové - Galerie moderního umění je ve středu výjimečně otevřena až od 15 hodin, a to z důvodu přerušení dodávky vody.

Hradec bude přes léto poznávat šest desítek Asiatů z prestižních univerzit

Hradec Králové - Letní škola Czech It Out 2018, pořádaná Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) od 4. července do 3. srpna přímo v Hradci Králové, je zaměřena tak, aby její zahraniční i čeští studenti měli příležitost provádět vědecký výzkum související s jejich akademickým studiem, rozšiřovali si své obzory a uplatňovali své znalosti prakticky.

Přednáška o Krétě připomene mýty

Hradec Králové - Minojskou kulturu, která je nejstarší známou evropskou civilizací a váže se k ostrovu Kréta, můžou návštěvníci poznat v úterý od 18 hodin na přednášce doprovozené promítáním v sídle mezinárodní organizace Nová Akropolis.

Sbor Jitro se v Sydney postaral o senzaci. Domů přivezl zlato

Hradec Králové/Sydney - Zlatou plaketu z Mezinárodního hudebního festivalu v australském Sydney v pondělí dovezl domů do východočeské metropole Královéhradecký dětský sbor Jitro.

Votroci neoslnili. Kouč zrušil přípravu v Polsku

Hradec Králové - Šlo o užitečnou prověrku. Přestože Votroci v utkání s reprezentačním fotbalovým týmem Bahrajnu na hřišti v Opatovicích nad Labem nijak neoslnili, uhráli nakonec remízu 1:1.

Strážníci si při festivalu posvítili na taxikáře. Tři dopadli špatně

Hradec Králové - V průběhu hudebního festivalu Rock for People zkontrolovala městská policie přes dvě desítky řidičů taxislužby. Ze zkontrolovaných řidičů se hned tři dopustili přestupku.

V Hradci začala další rekonstrukce

Hradec Králové - V pondělí, tedy týden po začátku rekonstrukce kruhového objezdu na druhém silničním okruhu u výpadovky na Brno, začala více než dvouměsíční oprava Koutníkovy ulice, která je důležitá pro spojení řidičů cestujících do Jičína a Náchoda.

Prádelna jako z Hollywoodu je už i v Hradci

Hradec Králové - První samoobslužnou prádelnu v krajském městě otevřeli koncem května. Šetří pračku i čas.

Malí řidiči vyzkouší bezpečnou jízdu

Hradec Králové - Zodpovědnou jízdu a předpisy si můžou malí řidiči osvojit v úterý 10. července na dopravním hřišti v hradecké Třebši.

Kruhový objezd: příliš malý pro autobus

Hradec Králové - „Kdepak asi udělali soudruzi chybu,“ ptali se na začátku minulého týdne někteří řidiči hradeckého dopravního podniku, když uviděli řešení provizorního kruhového objezdu v ulici Palachova. Ten zde vznikl kvůli rekonstrukci takzvané brněnské křižovatky.

Nehody dvou cyklistů krátce po sobě. Jeden z nich byl opilý

Hradecko - Hned ke dvěma nehodám cyklistů došlo v pondělí kolem 17. hodiny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT