VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NECHANICE

Město leží téměř uprostřed spojnice mezi Hradcem Králové a Novým Bydžovem. První písemnou zmínkou o Nechanicích je zápis z roku 1228. Toho roku český král Václav I. předal klášteru litomyšlskému část pokut za spásu duše svého bratra Vladislava, což stvrdil listinou ověřenou svědky, mezi nimiž vystupuje i Petr z Nechanic, který byl předkem pánů z Rožmberka. V té době byly Nechanice, dosud trhová ves, povýšeny na městečko a dostaly svůj znak, a to červenou pětilistou růži se zlatým pupencem uprostřed a se zelenými lupeny ve stříbrném štítě.

Květinová aranžmá na Hrádku u Nechanic vydrží až do pátku

Hrádek - Výstava květin na zámku Hrádek u Nechanic je prodloužená až do pátku 11. května. První ročník květinové výstavy nese název Květiny pro kamenného motýla.

Hrádek u Nechanic zaplavila vůně květin

Hrádek u Nechanic /FOTO/ - První ročník květinové výstavy s názvem Květiny pro kamenného motýla odstartoval v pátek na zámku Hrádek u Nechanic.

Jak blízko máte ke svým penězům?

Nechanice - Obyvatele malých vesnic často dělí od nejbližšího bankomatu i desítky kilometrů.

Škola v Nechanicích dostane nové učebny i výtah. Díky přestavbě

Nechanice - Základní škola v Nechanicích se dočká rekonstrukce. Modernizovat se bude budova Rašínova. Začít by se mělo v květnu, záleží ale na tom, zda škola dostane dotaci z IROPu.

Jízdárna Hrádku u Nechanic vydá památkářům svá tajemství

Hrádek - Památkáři zkoumají zámeckou jízdárnu Hrádku u Nechanic.

Může za nehodu v Nechanicích nepozornost řidiče, nebo alkohol?

Nechanice - Ve čtvrtek 1. února v půl čtvrté odpoledne zasahovaly profesionální jednotky hasičů ze stanice Hradec Králové - Pražská a Nový Bydžov spolu s dobrovolnými hasiči z Nechanic u dopravní nehody osobního vozidla ve čtvrti Lubno.

Knihovna zámku dostane novou podlahu. Oprav se dočká i terasa

Hrádek - Zámek Hrádek u Nechanic letos čekají další úpravy. V únoru nebo březnu by se mělo začít s opravou podlahy v knihovně.

„Alkoholici k nám přicházejí ve stále horším stavu," říká psycholog léčebny

Nechanice /ROZHOVOR/ - Společnost problém s alkoholem zlehčuje. Upadnout do závislosti je kvůli tomu jednodušší.

Zámek u Nechanic chystá novinky

Hrádek - Kastelán zámku Hrádek u Nechanic Martin Rejman oznámil novinky pro rok 2018. Zámek letos čeká oprava nadzemních teras, příprava projektu na obnovu východní části hospodářského dvora a také oprava podlahy v zámecké knihovně.

Dostala smyk a s autem převráceným na bok skončila v příkopě

Hradecko - Auto skončilo po smyku v příkopě v pátek ráno nedaleko Nechanic. Řidička měla s řízením problém na vozovce mezi obcemi Lubno a Dolní Přím, smyk nezvládla a vyjela mimo vozovku. S autem se v příkopě převrátila na bok.

OBRAZEM: Hrádek se převlékl do svátečního

Hradecko /FOTO/ - Do vánoční atmosféry se ponořil zámek Hrádek u Nechanic.

Hrádek u Nechanic už ovládla vánoční nálada

Nechanice /FOTO/ - V sobotu si zámek Hrádek u Nechanic oblékl vánoční kabát, který mu vydrží až do 10. prosince. Už tradičně se tady koná oblíbená akce Vánoce na Hrádku u Nechanic, která vstoupila už do svého 25. ročníku.

Hrádek ukázal svoji elektrohistorii

Nechanice - Do elektrické historie se o víkendu vydali návštěvníci neogotického zámku Hrádek u Nechanic.

Na co kam: Na zámek se přihrnou šermíři

Hradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V úterý si dají na nádvoří zámku Hrádek u Nechanic dostaveníčko rytíři. Nepůjdou však vydrancovat neogotický skvost Královéhradeckého kraje, ale představí, především těm nejmenším, originálně pojatou pohádku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT