VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

Řidič skončil se svým vozem převrácený na boku

Hradecko - Profesionální hasiči asistovali při likvidaci následků dopravní nehody, která se stala u Řehot na Novobydžovsku. Osobní auto tady vyjelo z neznámých příčin mimo vozovku a převrátilo se na bok.

Dva lidé zůstali zranění. Strom automobilu z cesty neuhnul

Hradecko - Nedělní večerní nehoda osobního vozidla zaměstnala profesionální hasiče z Hořic. Automobil narazil do stromu v Praseku. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru.

Bydžovská radnice dala stopku opravám chodníků, některé už přitom začaly

Nový Bydžov - Až milion korun měl letos padnout na opravy rozbitých chodníků v Novém Bydžově. Velké plány ale nečekaně zmrzly.

Úředníci vyřídí nové průkazy 'v terénu'

Hradecko - Nový Bydžov stále trápí dlouhé fronty lidí, kteří svými žádostmi o novou „občanku" zahlcují úřad. Město proto vymyslelo plán.

Na diskotéce mladík ukradl slepice - mražené

Nový Bydžov /LINKA 112/ - Měl skoro jedna a půl promile a podle všeho se rozhodl, že si z jedné diskotéky na Novybydžovsku odnese netradiční lup. Jenže chytili ho.

Děti již vědí, jak se dostat bezpečně do školky

Sloupno - Mateřská škola Sloupno v rámci projektu dopravní výchovy a bezpečnosti na silnici připravila pro děti soutěž s názvem „S Duháčkem bezpečně do školky…".

Sraz rodáků si všichni v Lukové báječně užili

Luková - Ženy z Lukové, malé vesničky u Nového Bydžova, proměnily dne 20. června svůj plán, pozvat všechny rodáky Lukové na sraz, ve skutečnost. Za podpory obce a sboru dobrovolných hasičů z Lukové a Zadražan připravily pro tuto akci vše potřebné.

'Desáté místo? Nejsme spokojeni,' říká Obermajer

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Trenéra celku RMSK Cidlina Nový Bydžov zklamal přístup některých hráčů k fotbalu.

'Zůstáváme ve třetí lize, což je nejdůležitější'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Viktor Pařízek končí v roli trenéra fotbalistů SK Union 2013, nyní bude manažerem týmu.

Nový Bydžov zažil obří oslavy

Nový Bydžov /FOTO/ - Čtyřdenní oslavy v Novém Bydžově přilákaly do sedmitisícového města davy - aby ne, program sliboval koncerty známých kapel, závod veteránů nebo třeba už 133. studentskou merendu.

Pokus o rekord i závod veteránů. Bydžov čekají velkolepé oslavy

Nový Bydžov - 150 let od dostavby novobydžovské radnice, 710 let města a také již 133. studentská merenda. Důležité mezníky v historii města bude slavit Nový Bydžov rovnou čtyři dny.

Třetí krajské sportovní hry seniorů lákaly do Skřivan

Skřivany /FOTO/ - Počátkem června ožily Skřivany u Nového Bydžova sportovními aktivitami 450 seniorek a seniorů z dvaadvaceti seniorských organizací celého Královéhradeckého kraje. Konaly se zde totiž v pořadí již III. sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje, které nabízely třináct různých sportů.

Řidič měl zaparkovat na kočce. Byl to ovšem jen igelit

Nový Bydžov /LINKA112/ - Kuriózní případ řešili v úterý nad ránem policisté z Obvodního oddělení v Novém Bydžově. Na tísňovou linku policie zavolal krátce po jedné hodině ranní muž, že asi dvě stě metrů od náměstí ve směru na Skřivany stojí vozidlo felicie. Řidič prý zaparkoval tak bezohledně, že "najel na kočku, která má obrovské bolesti".

Zábavný triatlon si nenechalo ujít 80 závodníků

Nový Bydžov /FOTO/ - Jízda na dvojkole, kánoi a nakonec poklusem k cíli. To je Mekkamen – sportovní triatlon, který se v sobotu v klubu Mekka v Novém Bydžově konal už popáté.

Dlouhé fronty jsou tu denně. Úřad v Bydžově zahlcují žádosti z okolí

Nový Bydžov - Problém, který Nový Bydžov trápí už dlouho: žadatelé z Chlumecka a Nechanicka sice spadají pod Hradec Králové, ale svými žádostmi o nové občanské průkazy zahlcují bydžovský úřad. Mají to sem totiž výrazně blíže a také zákon hovoří jasně: „Požádat o vydání občanského průkazu může občan u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností."

Nový Bydžov bude po roce opět hostit velký streetballový turnaj

Nový Bydžov - Již tuto sobotu se v Novém Bydžově uskuteční 11. ročník streetballového turnaje, který pořádá Základní škola V. Kl. Klicpery Nový Bydžov a TJ Jiskra Nový Bydžov ve spolupráci s Městem Nový Bydžov. Tato velká sportovní akce oficiálně začíná v 9 hodin v areálu Sportring. Prezentace probíhá od 8.15 hodin.

Netradiční triatlon Mekkamen: Na kánoi, na dvojkole i pěšky

Nový Bydžov - Běh, jízda na dvoukole a plutí v kanoi. To je trojice disciplín, ve kterých mužské, ženské či smíšené dvojice tradičně soutěží na netradičním závodě Mekkamen v Novém Bydžově. Celková trasa měří kolem 12 kilometrů.

Pes na Hradecku pokousal a vážně zranil malého chlapce

Hradec Králové - Pes v obci na Novobydžovsku v okrese Hradec Králové v neděli ráno pokousal a vážně zranil na hlavě dvouletého chlapce. Záchranáři ho převezli do hradecké fakultní nemocnice, řekl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Ivo Novák.

Projeďte se pro své zdraví. Ke škole přijde i Karel IV.

Nový Bydžov - Král Karel IV. se svou družinou přivítá v sobotu rodiny s dětmi, cyklisty začátečníky či pokročilé v novobydžovské základní škole Karla IV., kde se koná již 20. ročník Karlovy jízdy - memoriálu Josefa Verfla.

Staré Zetory i moderní stroje. Bydžovská traktoriáda nezklamala

Nový Bydžov /FOTO/ - Spanilá jízda více než stovky traktorů nesměla chybět při sobotním čtvrtém ročníku novobydžovské traktoriády.

Bydžovští hokejoví dorostenci se poměřili s kanadským týmem

Nymburk, Nový Bydžov - Na zimním stadionu v Nymburku se uskutečnilo mezistátní přátelské hokejové utkání dorostenců mezi celky HC Stadion Nový Bydžov a Quebec Major Junior Hockey League. Kanadský tým byl nakonec úspěšnější v poměru 13:6.

Den zdraví v bydžovské 'Karlovce' završila evakuace školy

Nový Bydžov - O jedné dubnové středě se děti z bydžovské ZŠ Karla IV. neučily podle standardního rozvrhu. Čekal je projektový den nazvaný Den zdraví aneb Műsli na své zdraví.

Sezonu Stadionu ozdobily mistrovské oslavy juniorů

Nový Bydžov - Bydžovští hokejisté definitivně zakončili sezonu - mladší žáci zajížděli v polovině dubna na mezinárodní turnaj do Mostu, nejmenší se přihlásili na hokejbalový turnaj a dorostenci na konci měsíce poměří síly s hráči z kanadského Québecu.

Děti z 'Klicperky' pomáhají v Africe i doma. Ruku k dílu přiložily i seniorky

Nový Bydžov - Základní škola Václava Klimenta Klicpery z Nového Bydžova se připojila ke sbírce náplastí a letního oblečení pro africké děti.

Kauza pěstírny na statku u Bydžova nekončí

Hradec Králové - Policisté na ni přišli náhodou, když hledali kradená auta. Přesto pěstírna marihuany, jíž vybudoval na svém statku nedaleko Nového Bydžova Václav Horák, zůstává dál v centru pozornosti soudů.

Zapomenutý krajinář Bohuslav Suchý v bydžovské Galerii u sv. Jakuba

Nový Bydžov - Od soboty 11. dubna můžete navštívit novou expozici v metličanském barokním kostele. Výstava potrvá do 30. května.

Bydžovský Stadion skončil druhý, dorazil i vzácný host Salfický

Nový Bydžov - Na bydžovském zimním stadionu se uskutečnil hokejový turnaj starších žáků O putovní pohár Josefa Verfla. Bojovat o triumf přijeli mladí hráči HC Lomnice nad Popelkou, HC Náchod a TJ Loko Česká Třebová, které doplnil domácí tým Stadion Nový Bydžov.

Bydžov firmy zajímá. Začnou se tu vyrábět chipsy i topná tělíska

Nový Bydžov - Průmyslová zóna Zábědov na jih od Bydžova hlásí téměř plno. Míří sem dvě nové firmy, další plánuje rozšíření. Už příští rok by tu měla najít práci více než stovka lidí.

Studenti měřili své síly v 'datlování' na počítači

Nový Bydžov /FOTO/ - Wordprocessing, korektura, diktát na čas - to vše nabídlo úterní krajské kolo soutěže v grafických dovednostech v Novém Bydžově.

Bydžovské školy kraj nesloučí, možná jindy

Nový Bydžov - Gymnázium a „voška" v Novém Bydžově by si mohly oddechnout. Kraj je zatím nesloučí. Jenže problém se pouze odsouvá na později.

Prvňáci z 'Karlovky' se učili s klauny a soutěžili v tělocvičně

Nový Bydžov - Zkraje měsíce března se žáci prvních tříd Základní školy Karla IV. v Novém Bydžově učili s klauny. Třídní učitelky v přestrojení za klauny pro ně přichystaly zajímavé učení, samozřejmě v klaunovském pojetí. Děti pro změnu měly různé karnevalové převleky.

Šestiletá dívka vběhla v Bydžově pod kola dodávce. Skončila v nemocnici

Hradec Králové - Šestiletou dívku srazil v pondělí odpoledne u obchodního domu na Revoluční třídě v Novém Bydžově osobní vůz. Malá slečna přežila, ale musela ihned do fakultní nemocnice do péče lékařů.

Bydžovské školy na černé listině. Sloučí se?

Nový Bydžov - Psal se rok 2009 a Královéhradecký kraj oznámil, které školy hodlá slučovat. Na černé listině se tehdy ocitlo i novobydžovské gymnázium a místní Vyšší odborná škola a střední odborná škola (VOŠ a SOŠ) sídlící v ulici Jana Maláta.

Sto mladistvých. A přitom jenom jeden problém...

Nový Bydžov - Akce s názvem Mládež 2015 dopadla asi nečekaně. Policisté v noci z pátku na sobotu zkontrolovali v okolí Chlumce nad Cidlinou a Nového Bydžova na sto mladistvých - a našli jen jeden problém.

Žena se bála o svou matku. Pomohli místní policisté

Nový Bydžov - Obavy o svou šestaosmdesátiletou matku, která bydlí na Novobydžovsku, měla ve čtvrtek odpoledne žena z Prahy. Obrátila se proto na tísňovou linku policie. Operátorovi řekla, že se matce nemůže dovolat.

V Léčebně dlouhodobě nemocných v Bydžově bude tepleji. Budovu zateplí

Nový Bydžov - Provoz Léčebny dlouhodobě nemocných v nemocnici v Novém Bydžově bude od příští topné sezony energeticky úspornější. Na jaře zde totiž začnou práce na kompletním zateplení jedné ze dvou budov. Většinu z potřebných pěti a půl milionu korun pokryje dotace z Operačního programu životní prostředí.

Bydžov vyhlásil boj 'podomním šmejdům'

Nový Bydžov - Novému Bydžovu došla trpělivost s podomním prodejem. Chystá jeho zákaz.

Linka 112: Uhasili požár ve sklepě v Novém Bydžově

Nový Bydžov - K požáru ve sklepě rodinného domu vyjeli ve středu odpoledne profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči ze stanic Nový Bydžov a Skřivany. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun.

Bydžovský Tuček byl za gesto Fair play oceněn na Žofíně

Nový Bydžov - Fotbalista starších žáků RMSK Cidlina Nový Bydžov U14 Jáchym Tuček byl v neděli na Galavečeru Grassroots fotbalu na pražském Žofíně oceněn za své gesto Fair play. Osobně ho vyznamenala legenda československého fotbalu Ivo Viktor.

Slunečník, opalovací krém a slamák. Plážová sezona odstartovala

Starý Bydžov - „Zkuste to taky, nestyďte se. Voda je báječná," lákala na břehu vodní nádrže ve Starém Bydžově v sobotu starší dáma v slušivém slamáku a černých retro plavkách. Vylézala přitom z vody, na které se daly místy ještě rozpoznat zbytky tenkého ledu.

Recesisti zvou do Starého Bydžova. Zahajují tu letošní plážovou sezonu

Starý Bydžov - Každý rok je to recese každým coulem. Slunečníky, opalovací krémy, nafukovací balony a lidé v plavkách. Jenže tohle všechno nikoliv v červenci, ale uprostřed ledna.

Mini IQ centrum v Novém Bydžově slaví úspěchy

Nový Bydžov - Aktivně se zapojovat, hrát si a poznávat - to se snaží v rámci různorodých projektů naučit studenti „vošky" a Střední odborné školy v Novém Bydžově lidi kolem sebe. A slaví úspěchy, lidé se do jejich nově otevřeného mini IQ centra podle ředitelky školy rádi vracejí.

Stačilo vyřídit jeden telefonát a hasiči vyjíždět nemuseli

Ohnišťany - Čtyři jednotky hasičů ve středu vyjely k požáru stohu sena v obci Ohnišťany - zbytečně.

Policejní pyrotechnici v akci: Dva výjezdy za jeden den

Nový Bydžov - Vyklízel přístavek u chaty a našel podezřelou věc. Byl to ruční granát. Dvaačtyřicetiletý muž proto v sobotu zavolal policisty z Nového Bydžova do Kozojídek.

Za únik čpavku na stadionu může prasklá malá hadička

Nový Bydžov - I když umí být čpavek nebezpečný, při havárii v Novém Bydžově se nikdo nezranil.

Předvánoční nezávodní běh se uskuteční v okolí Skřivan

Nový Bydžov - Klub českých turistů Jiskra Nový Bydžov pořádá v sobotu 13. prosince předvánoční setkání běžců. Jedná se o přátelské, pohodové, nezávodní vyběhnutí v okolí Skřivan, Loučné Hory a Sloupna. Běh je určen pro všechny nadšence. Okruh je naplánován na cca 13 km po polních a asfaltových cestách.

Obermajer: 'Ke spokojenosti mi chybí čtyři body navíc'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Na devátém místě budou v krajském přeboru přezimovat fotbalisté Nového Bydžova. Ti mají na svém kontě čtyřiadvacet bodů. Během podzimní části hlavní trenér týmu Michal Stříž odešel do Kataru a jeho místo zaujal dosavadní hrající asistent Pavel Obermajer.

Eurobabičky z Čech, Moravy a Slezska si daly dostaveníčko ve Skřivanech

Skřivany /FOTO/ - Obec na Hradecku hostila semifinálové kolo a posléze i finále populární soutěže. Titulem „superbabička" se na rok pyšní Blanka Křížková.

Svačina za 'pade'? Soutěží také novobydžovští studenti

Nový Bydžov - Maximálně dvě stě gramů, suroviny, které vyjdou na padesátikorunu a k tomu dvacetiminutový limit. Taková jsou pravidla netradičního klání studentů gastronomie v soutěži Svačina roku.

Mladý šofér nezvládl řízení, vůz skončil převrácený na střeše

Hradecko /FOTO/ - Tři zranění skončili v nemocnici po vážné nehodě na silnici u obce Chotělice na Hradecku. Ve směru na Staré Smrkovice havaroval mladý řidič s osobním vozidlem Škoda Octavia. S vozem vyjel ze silnice, narazil do stromu a skončil na střeše v příkopu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT