VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

Sestřička z Nového Bydžova bojuje o titul Sestra sympatie

Nový Bydžov - Lenka Pourová pracuje na interním oddělení v nemocnici v Novém Bydžově.

Dobrovolní hasiči ze Sloupna nejčastěji bojují s vodou. Cidlinu mají za humny

Královéhradecko, Sloupno - V anketě Dobráci roku se tento týden představuje sbor ze Sloupna. Sázejí hlavně na mládež, která vozí ze soutěží jeden úspěch za druhým.

Bydžovští hokejisté vyzvou legendy České republiky

Nový Bydžov - Hokejisté Nového Bydžova sehrají v sobotu 14. listopadu od 17 hodin na svém stadionu atraktivní přátelský zápas.

Na Expo v Miláně vařily bydžovské studentky

Nový Bydžov - Denisa Řezníčková a Veronika Hlavatá reprezentovaly Českou republiku v oblasti gastronomie na světové výstavě Expo v Miláně. Obě jsou žákyněmi třetího ročníku oboru kuchař–číšník Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov.

Při zápase v Bydžově zaútočili a zmizeli, za hodinu policie fanoušky chytila

Nový Bydžov - Na začátku jen povzbuzovali, ale poté se podle všeho rozhodli, že budou dělat problémy. Kdo? Fanoušci hostujícího týmu při zápase České fotbalové ligy, k němuž do Nového Bydžova přijela Viktoria Žižkov.

Sportem žáci uctili památku bývalého učitele

Nový Bydžov /FOTO/ - Plížení, hod granátem, střelba ze vzduchovky, transport raněného přes překážky a slack line musely zdolat tříčlenné týmy chlapců a děvčat ze základních škol, které se zúčastnily 3. ročníku memoriálu Václava Runda. Ten se ve čtvrtek konal ve sportovním areálu VOŠ a SOŠ v Novém Bydžově.

Nový Bydžov hlásí historicky nízkou nezaměstnanost

Nový Bydžov - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali.

Sloupenský zámek stále láká na výstavu 'Když učitelky neučí…'

Sloupno – Počátkem září se uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy obrazů na zámku ve Sloupně u Nového Bydžova. Protože svá díla vystavují samé učitelky, tak se výstava jmenuje příznačně: „Když učitelky neučí…".

Odpad v Novém Bydžově končí v moderním prostředí

Nový Bydžov - Moderní a sofistikovaný. Takový je nový sběrný dvůr, který pro své občany otevírá město Nový Bydžov. Radnice i díky sponzorům zařízení zmodernizovala, vybavila novými systémy a rozšířila služby sběrného dvora.

'Proč to nevyšlo v Hradci? To musí vyhodnotit někdo jiný'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Bývalý „votrok" Radek Voltr se začíná prosazovat v dresu fotbalistů pražské Slavie, v pátečním pohárovém duelu v Novém Bydžově vstřelil hattrick během dvaceti minut.

Neměl „řidičák" a ještě sedl za volant opilý

Nový Bydžov - Řidičský průkaz chtěli policisté po čtyřiatřicetiletém muži při běžné silniční kontrole. Ten ale přiznal, že ho nevlastní. Policisté z evidencí zjistili, že mu byl městským úřadem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let.

Prohlédnětě si: Šermíři i pouť. Bydžov zažil slávu

Nový Bydžov /FOTO/ - Šermíři na dvoře Základní školy Karla IV. zpříjemnili dopoledne návštěvníkům tradiční Svatovavřinecké pouti v Novém Bydžově.

Do Nového Bydžova opět zavítá Kozlovna

Nový Bydžov - Tradiční Svatovavřinecká pouť se o víkendu uskuteční v Novém Bydžově. Vyvrcholením bude pondělní posvícenské fotbalové odpoledne. Jeho hlavní náplní bude podvečerní duel populární Kozlovny Ládi Vízka proti domácímu výběru Novobydžovska.

Novobydžovskou pouť obohatí také výstava na základní škole

Nový Bydžov - Velká prodejní výstava na téma zahradničení a lidových řemesel se už dnes a zítra koná v rámci novobydžovské pouti v prostorách bydžovské „Karlovky".

Nový Bydžov rozjíždí od září univerzitu pro seniory

Nový Bydžov - Už letos v září zasednou poprvé do lavic nejen senioři z Nového Bydžova a okolí. Město ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze otevírá první ročník univerzity třetího věku, přihlášky ke studiu můžete zasílat už teď.

Metličanská galerie představí Portréty a figury. Příští týden

Nový Bydžov - Galerie u sv. Jakuba v Novém Bydžově na Metličanech připravuje pro své návštěvníky výjimečnou expozici.  V sobotu 8. srpna tady zahájí výstavu s názvem Portréty a figury.

Oheň na střeše hasiči ve Starém Bydžově zkrotili

Starý Bydžov /FOTO/ - Plameny zachvátily ve středu střechu rodinného domu ve Starém Bydžově. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova, Smidar, Starého Bydžova a Skřivan.

Kamion s návěsem skončil převrácený v poli

Stará Skřeněř - Dvaačtyřicetiletý řidič kamionu značky Daf doplatil u Staré Skřeněře na Hradecku na cestě z Nového Bydžova do Skochovic na špatně upevněný náklad, když neustál mírnou levotočivou zatáčku a převrátil se na bok do obilného pole.

Střet traktoru s autem si vyžádal dva zraněné

Skochovice - Dva lidé s vážnými zraněními skončili ve středu odpoledne v nemocnici po srážce traktoru a osobního auta, která se odehrála na silnici u Skochovic na Královéhradecku.

S kradeným autem mladík nakonec havaroval

Smidary - Ačkoliv neměl řidičský průkaz, ukradl o víkendu sedmnáctiletý mladík osobní vůz. Z lupu se ale dlouho neradoval, jízda pro něj totiž skončila nedaleko Loučné Hory na Novobydžovsku.

Řidič skončil se svým vozem převrácený na boku

Hradecko - Profesionální hasiči asistovali při likvidaci následků dopravní nehody, která se stala u Řehot na Novobydžovsku. Osobní auto tady vyjelo z neznámých příčin mimo vozovku a převrátilo se na bok.

Dva lidé zůstali zranění. Strom automobilu z cesty neuhnul

Hradecko - Nedělní večerní nehoda osobního vozidla zaměstnala profesionální hasiče z Hořic. Automobil narazil do stromu v Praseku. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru.

Bydžovská radnice dala stopku opravám chodníků, některé už přitom začaly

Nový Bydžov - Až milion korun měl letos padnout na opravy rozbitých chodníků v Novém Bydžově. Velké plány ale nečekaně zmrzly.

Úředníci vyřídí nové průkazy 'v terénu'

Hradecko - Nový Bydžov stále trápí dlouhé fronty lidí, kteří svými žádostmi o novou „občanku" zahlcují úřad. Město proto vymyslelo plán.

Na diskotéce mladík ukradl slepice - mražené

Nový Bydžov /LINKA 112/ - Měl skoro jedna a půl promile a podle všeho se rozhodl, že si z jedné diskotéky na Novybydžovsku odnese netradiční lup. Jenže chytili ho.

Děti již vědí, jak se dostat bezpečně do školky

Sloupno - Mateřská škola Sloupno v rámci projektu dopravní výchovy a bezpečnosti na silnici připravila pro děti soutěž s názvem „S Duháčkem bezpečně do školky…".

Sraz rodáků si všichni v Lukové báječně užili

Luková - Ženy z Lukové, malé vesničky u Nového Bydžova, proměnily dne 20. června svůj plán, pozvat všechny rodáky Lukové na sraz, ve skutečnost. Za podpory obce a sboru dobrovolných hasičů z Lukové a Zadražan připravily pro tuto akci vše potřebné.

'Desáté místo? Nejsme spokojeni,' říká Obermajer

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Trenéra celku RMSK Cidlina Nový Bydžov zklamal přístup některých hráčů k fotbalu.

'Zůstáváme ve třetí lize, což je nejdůležitější'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Viktor Pařízek končí v roli trenéra fotbalistů SK Union 2013, nyní bude manažerem týmu.

Nový Bydžov zažil obří oslavy

Nový Bydžov /FOTO/ - Čtyřdenní oslavy v Novém Bydžově přilákaly do sedmitisícového města davy - aby ne, program sliboval koncerty známých kapel, závod veteránů nebo třeba už 133. studentskou merendu.

Pokus o rekord i závod veteránů. Bydžov čekají velkolepé oslavy

Nový Bydžov - 150 let od dostavby novobydžovské radnice, 710 let města a také již 133. studentská merenda. Důležité mezníky v historii města bude slavit Nový Bydžov rovnou čtyři dny.

Třetí krajské sportovní hry seniorů lákaly do Skřivan

Skřivany /FOTO/ - Počátkem června ožily Skřivany u Nového Bydžova sportovními aktivitami 450 seniorek a seniorů z dvaadvaceti seniorských organizací celého Královéhradeckého kraje. Konaly se zde totiž v pořadí již III. sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje, které nabízely třináct různých sportů.

Řidič měl zaparkovat na kočce. Byl to ovšem jen igelit

Nový Bydžov /LINKA112/ - Kuriózní případ řešili v úterý nad ránem policisté z Obvodního oddělení v Novém Bydžově. Na tísňovou linku policie zavolal krátce po jedné hodině ranní muž, že asi dvě stě metrů od náměstí ve směru na Skřivany stojí vozidlo felicie. Řidič prý zaparkoval tak bezohledně, že "najel na kočku, která má obrovské bolesti".

Zábavný triatlon si nenechalo ujít 80 závodníků

Nový Bydžov /FOTO/ - Jízda na dvojkole, kánoi a nakonec poklusem k cíli. To je Mekkamen – sportovní triatlon, který se v sobotu v klubu Mekka v Novém Bydžově konal už popáté.

Dlouhé fronty jsou tu denně. Úřad v Bydžově zahlcují žádosti z okolí

Nový Bydžov - Problém, který Nový Bydžov trápí už dlouho: žadatelé z Chlumecka a Nechanicka sice spadají pod Hradec Králové, ale svými žádostmi o nové občanské průkazy zahlcují bydžovský úřad. Mají to sem totiž výrazně blíže a také zákon hovoří jasně: „Požádat o vydání občanského průkazu může občan u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností."

Nový Bydžov bude po roce opět hostit velký streetballový turnaj

Nový Bydžov - Již tuto sobotu se v Novém Bydžově uskuteční 11. ročník streetballového turnaje, který pořádá Základní škola V. Kl. Klicpery Nový Bydžov a TJ Jiskra Nový Bydžov ve spolupráci s Městem Nový Bydžov. Tato velká sportovní akce oficiálně začíná v 9 hodin v areálu Sportring. Prezentace probíhá od 8.15 hodin.

Netradiční triatlon Mekkamen: Na kánoi, na dvojkole i pěšky

Nový Bydžov - Běh, jízda na dvoukole a plutí v kanoi. To je trojice disciplín, ve kterých mužské, ženské či smíšené dvojice tradičně soutěží na netradičním závodě Mekkamen v Novém Bydžově. Celková trasa měří kolem 12 kilometrů.

Pes na Hradecku pokousal a vážně zranil malého chlapce

Hradec Králové - Pes v obci na Novobydžovsku v okrese Hradec Králové v neděli ráno pokousal a vážně zranil na hlavě dvouletého chlapce. Záchranáři ho převezli do hradecké fakultní nemocnice, řekl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Ivo Novák.

Projeďte se pro své zdraví. Ke škole přijde i Karel IV.

Nový Bydžov - Král Karel IV. se svou družinou přivítá v sobotu rodiny s dětmi, cyklisty začátečníky či pokročilé v novobydžovské základní škole Karla IV., kde se koná již 20. ročník Karlovy jízdy - memoriálu Josefa Verfla.

Staré Zetory i moderní stroje. Bydžovská traktoriáda nezklamala

Nový Bydžov /FOTO/ - Spanilá jízda více než stovky traktorů nesměla chybět při sobotním čtvrtém ročníku novobydžovské traktoriády.

Bydžovští hokejoví dorostenci se poměřili s kanadským týmem

Nymburk, Nový Bydžov - Na zimním stadionu v Nymburku se uskutečnilo mezistátní přátelské hokejové utkání dorostenců mezi celky HC Stadion Nový Bydžov a Quebec Major Junior Hockey League. Kanadský tým byl nakonec úspěšnější v poměru 13:6.

Den zdraví v bydžovské 'Karlovce' završila evakuace školy

Nový Bydžov - O jedné dubnové středě se děti z bydžovské ZŠ Karla IV. neučily podle standardního rozvrhu. Čekal je projektový den nazvaný Den zdraví aneb Műsli na své zdraví.

Sezonu Stadionu ozdobily mistrovské oslavy juniorů

Nový Bydžov - Bydžovští hokejisté definitivně zakončili sezonu - mladší žáci zajížděli v polovině dubna na mezinárodní turnaj do Mostu, nejmenší se přihlásili na hokejbalový turnaj a dorostenci na konci měsíce poměří síly s hráči z kanadského Québecu.

Děti z 'Klicperky' pomáhají v Africe i doma. Ruku k dílu přiložily i seniorky

Nový Bydžov - Základní škola Václava Klimenta Klicpery z Nového Bydžova se připojila ke sbírce náplastí a letního oblečení pro africké děti.

Kauza pěstírny na statku u Bydžova nekončí

Hradec Králové - Policisté na ni přišli náhodou, když hledali kradená auta. Přesto pěstírna marihuany, jíž vybudoval na svém statku nedaleko Nového Bydžova Václav Horák, zůstává dál v centru pozornosti soudů.

Zapomenutý krajinář Bohuslav Suchý v bydžovské Galerii u sv. Jakuba

Nový Bydžov - Od soboty 11. dubna můžete navštívit novou expozici v metličanském barokním kostele. Výstava potrvá do 30. května.

Bydžovský Stadion skončil druhý, dorazil i vzácný host Salfický

Nový Bydžov - Na bydžovském zimním stadionu se uskutečnil hokejový turnaj starších žáků O putovní pohár Josefa Verfla. Bojovat o triumf přijeli mladí hráči HC Lomnice nad Popelkou, HC Náchod a TJ Loko Česká Třebová, které doplnil domácí tým Stadion Nový Bydžov.

Bydžov firmy zajímá. Začnou se tu vyrábět chipsy i topná tělíska

Nový Bydžov - Průmyslová zóna Zábědov na jih od Bydžova hlásí téměř plno. Míří sem dvě nové firmy, další plánuje rozšíření. Už příští rok by tu měla najít práci více než stovka lidí.

Studenti měřili své síly v 'datlování' na počítači

Nový Bydžov /FOTO/ - Wordprocessing, korektura, diktát na čas - to vše nabídlo úterní krajské kolo soutěže v grafických dovednostech v Novém Bydžově.

Bydžovské školy kraj nesloučí, možná jindy

Nový Bydžov - Gymnázium a „voška" v Novém Bydžově by si mohly oddechnout. Kraj je zatím nesloučí. Jenže problém se pouze odsouvá na později.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT