VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

Slunečník, opalovací krém a slamák. Plážová sezona odstartovala

Starý Bydžov - „Zkuste to taky, nestyďte se. Voda je báječná," lákala na břehu vodní nádrže ve Starém Bydžově v sobotu starší dáma v slušivém slamáku a černých retro plavkách. Vylézala přitom z vody, na které se daly místy ještě rozpoznat zbytky tenkého ledu.

Recesisti zvou do Starého Bydžova. Zahajují tu letošní plážovou sezonu

Starý Bydžov - Každý rok je to recese každým coulem. Slunečníky, opalovací krémy, nafukovací balony a lidé v plavkách. Jenže tohle všechno nikoliv v červenci, ale uprostřed ledna.

Mini IQ centrum v Novém Bydžově slaví úspěchy

Nový Bydžov - Aktivně se zapojovat, hrát si a poznávat - to se snaží v rámci různorodých projektů naučit studenti „vošky" a Střední odborné školy v Novém Bydžově lidi kolem sebe. A slaví úspěchy, lidé se do jejich nově otevřeného mini IQ centra podle ředitelky školy rádi vracejí.

Stačilo vyřídit jeden telefonát a hasiči vyjíždět nemuseli

Ohnišťany - Čtyři jednotky hasičů ve středu vyjely k požáru stohu sena v obci Ohnišťany - zbytečně.

Policejní pyrotechnici v akci: Dva výjezdy za jeden den

Nový Bydžov - Vyklízel přístavek u chaty a našel podezřelou věc. Byl to ruční granát. Dvaačtyřicetiletý muž proto v sobotu zavolal policisty z Nového Bydžova do Kozojídek.

Za únik čpavku na stadionu může prasklá malá hadička

Nový Bydžov - I když umí být čpavek nebezpečný, při havárii v Novém Bydžově se nikdo nezranil.

Předvánoční nezávodní běh se uskuteční v okolí Skřivan

Nový Bydžov - Klub českých turistů Jiskra Nový Bydžov pořádá v sobotu 13. prosince předvánoční setkání běžců. Jedná se o přátelské, pohodové, nezávodní vyběhnutí v okolí Skřivan, Loučné Hory a Sloupna. Běh je určen pro všechny nadšence. Okruh je naplánován na cca 13 km po polních a asfaltových cestách.

Obermajer: 'Ke spokojenosti mi chybí čtyři body navíc'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Na devátém místě budou v krajském přeboru přezimovat fotbalisté Nového Bydžova. Ti mají na svém kontě čtyřiadvacet bodů. Během podzimní části hlavní trenér týmu Michal Stříž odešel do Kataru a jeho místo zaujal dosavadní hrající asistent Pavel Obermajer.

Eurobabičky z Čech, Moravy a Slezska si daly dostaveníčko ve Skřivanech

Skřivany /FOTO/ - Obec na Hradecku hostila semifinálové kolo a posléze i finále populární soutěže. Titulem „superbabička" se na rok pyšní Blanka Křížková.

Svačina za 'pade'? Soutěží také novobydžovští studenti

Nový Bydžov - Maximálně dvě stě gramů, suroviny, které vyjdou na padesátikorunu a k tomu dvacetiminutový limit. Taková jsou pravidla netradičního klání studentů gastronomie v soutěži Svačina roku.

Mladý šofér nezvládl řízení, vůz skončil převrácený na střeše

Hradecko /FOTO/ - Tři zranění skončili v nemocnici po vážné nehodě na silnici u obce Chotělice na Hradecku. Ve směru na Staré Smrkovice havaroval mladý řidič s osobním vozidlem Škoda Octavia. S vozem vyjel ze silnice, narazil do stromu a skončil na střeše v příkopu.

Školáci so dopřáli jablkové hody a vydali se do parku uspávat broučky

Nový Bydžov - Mnoho škol mělo ve čtvrtek 30. a v pátek 31. října ředitelské volno. V bydžovské ZŠ Karla IV. se rozhodli toto období v rámci školních projektových dnů strávit netradičně.

IQ centrum v Novém Bydžově potrápí mozky dětí i seniorů

Nový Bydžov - Zaměstnat šedé buňky mozkové či si jen zahrát společenskou hru mají teď  možnost školáci i veřejnost v nově otevřeném mini IQ centrum v budově Domova mládeže v Novém Bydžově. Herní místnost otevřela VOŠ a SOŠ Nový Bydžov u příležitosti 130. výročí založení školy.

Těsně, ale přece. Louda post bydžovského starosty opět obhájil

Nový Bydžov - Pět ze šesti měst na Hradecku už zná své vedení. Ve středu se na první schůzi sešli zastupitelé v Novém Bydžově. Z dvouhodinového rokování vzešel staronový starosta Pavel Louda (ODS), který stojí v čele radnice už od roku 1994, nyní tedy začíná již šesté volební období.

Po přetočení přes střechu na poli dostihla řidiče automobilu smrt

Hradecko, Náchodsko - Hasiči během pátku zasahovali u dvou vážných dopravních nehod, dva lidé při nich zemřeli.

Povolební vyjednávání v Bydžově se chýlí ke konci

Nový Bydžov - Ustavující zasedání zastupitelstva je sice v plánu až na 5. listopadu, složení bydžovské radnice se ale už pomalu rýsuje. Vznikalo však v porodních bolestech. Město by měl po šesté v řadě na další čtyři vést Pavel Louda (ODS). Do zastupitelstva se v Bydžově dostalo deset různých subjektů.

Kubišta: 'Cílem je prokázat, že do vyšší soutěže patříme'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Nadcházející ročník krajských soutěží v ledním hokeji na Královéhradecku  přináší spoustu novinek, ať již ve změnách týkajících se hokejových pravidel ČSLH, tak i ve složení týmů hrajících krajské ligy.

Červená barva u kolejí jí nevadila. Řidička vjela přímo pod projíždějící vlak

Ohnišťany – Přestože svítila výstražná červená světla na železničním přejezdu v Ohnišťanech, vjela na šestadvacetiletá žena na koleje ve chvíli, kdy přijížděl vlak.

Trenér Stříž opustil mužstvo Bydžova a zamířil do Kataru

Nový Bydžov - Jako blesk z čistého nebe dorazila do krajského fotbalu zpráva, že trenér Michal Stříž z týmu RMSK Cidlina Nový Bydžov, hrajícího krajský přebor Královéhradecka, neodolal lákavé nabídce ze zahraničí a odešel v tomto týdnu do Kataru, kde hned převzal elitní futsalový celek Al Saad.

Východní Čechy na plátnech našich slavných krajinářů

Nový Bydžov - V Galerii u svatého Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech si můžete 
od soboty až do poloviny prosince prohlédnout výstavu obrazů ze sbírek 
České pojišťovny.

Řidička se svým automobilem náhle narazila do stromu

Hradecko /FOTO/ - Vážnýá úraz utrpěla ve středu odpoledne třiačtyřicetiletá řidička, která havarovala na silnici mezi obcemi Písek a Mlékosrby. „Řidička osobního vozidla Škoda Octavia z dosud nejasných příčin sjela ze silnice do příkopu a narazila do stromu. Ona i její spolujezdec byli zraněni," sdělila mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Lampička zapálila rodinný dům, škoda je sto tisíc korun

Skřivany /FOTO/ - Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek vpodvečer při požáru rodinného domu ve Skřivanech na Hradecku.

Dráty elektrického vedení spadly mezi rodinné domy

Nový Bydžov - Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova byla v pondělí krátce po 14. hodině přivolána do ulice K. V. Raise v Novém Bydžově, kde mezi rodinné domy spadly dráty elektrického vedení. Hasiči zabezpečili místo páskami a přivolali pracovníky ČEZu.

Velký požár v Hlušicích spolykal desítky balíků slámy

Hlušice /FOTO/ - Celkem čtyři jednotky hasičů vyjely v pondělí odpoledne k požáru slámy v obci Hlušice. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Bydžova, Lužce nad Cidlinou a Hlušic. Hořely balíky slámy, které byly uskladněny pod otevřeným přístřeškem.

Nový Bydžov trápí nezaměstnanost i Romové

Nový Bydžov - Dva problémy, které řeší Nový Bydžov: Vysoká nezaměstnanost a pak také konflikty související s romskou komunitou, které v roce 2011 dokonce vygradovaly protiromským shromážděním pravicových aktivistů.

Žáci z 'Karlovky' se v republikovém finále klání OVOV rozhodně neztratili

Nový Bydžov - Bratři Vávrovi z bydžovské školy uspěli v celostátní fázi projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů v Praze.

Zvolte si svého starostu - Nový Bydžov

Nový Bydžov /ANKETA/ - Od úterý 9. září máte možnost si na našem webu zvolit starosty největších měst našeho regionu.

V Novém Bydžově vykolejil nákladní vlak. Zastavil dopravu

Nový Bydžov - Vykolejený nákladní vlak v pondělí odpoledne na několik hodin zastavil provoz na trati mezi stanicemi Chlumec nad Cidlinou a Smidary. „Vůz vykolejil kolem 13.10 hodin při posunování ve stanici Nový Bydžov," řekl Jan Kučera z Drážní inspekce.

Bydžov: Úspěchem je terminál, škoda odchodu firmy z města

Nový Bydžov - Ostře sledovaný seriál Deníku Inventura radnice 2010 - 2014: Město má důstojný autobusový terminál, nepovedlo se však získat investora.

Třetiligový nováček se chce pohybovat ve středu tabulky

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Coby nováček vstoupí do ČFL fotbalisté SK Union 2013, tedy tým z Nového Bydžova, který ještě v loňské divizní sezoně vystupoval pod názvem 1. FK Nová Paka. „Chceme se pohybovat ve středu tabulky," říká trenér Viktor Pařízek.

Louda už pošesté? Bude mít jedenáct soupeřů

Nový Bydžov - Do komunálních voleb v Novém Bydžove se přihlásil rekordní počet různých subjektů.

Jaroslav Grus a Roman Dragoun v Galerii u svatého Jakuba

Nový Bydžov - Galerie u svatého Jakuba v Novém Bydžově  připravila na konec druhého srpnového týdne pro návštěvníky pestrý program. V pátek 8. srpna se bude od devatenácti hodin konat koncert instrumentalisty a rockové legendy Romana Dragouna.

Z motorového vlaku unikaly pohonné hmoty na koleje

Skřivany - Z motorového vlaku na železnici ve Skřivanech unikly pohonné hmoty. Hasiči museli látku chytat do nádoby, aby neunikla mimo kolejiště a nekontaminovala okolní zeminu. K úniku pohonných hmot došlo v důsledku technické závady na vlaku.

Hasiči v okrese pomáhali: Spadlé stromy i nehoda motorky

Novobydžovsko - Tropické teploty a slunečné počasí střídají v posledních dnech bouřky se silným větrem. Následky jedné takové řešili v pondělí profesionální hasiči z Nového Bydžova na Hradecku.

Pálil trávu u strniště, to poté kvůli nedbalosti začalo hořet

Hradec Králové - Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli odpoledne při požáru strniště u obce Olešnice na Hradecku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena ve čtvrt na tři odpoledne.

Oheň u Boharyně spolykal 40 hektarů pole plného balíků

Boharyně /FOTO/ - Třináct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo u požáru pole s balíky u obce Boharyně zhruba patnáct kilometrů od Hradce. Oheň spolykal celkem čtyřicet hektarů slámy, vedlejší pole s obilím, které ještě není sklizené, se hasičům podařilo před plameny uchránit.

Narazil s autem do stromu. Pět lidí skončilo v nemocnici

Nový Bydžov - Pět lidí se zranilo při dopravní nehodě osobního vozidla v neděli v průmyslovém obvodu v Novém Bydžově na Hradecku. „Řidič osobního vozidla Škoda z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice, kde narazil do stromu," uvedla Martina Žahourková, mluvčí hradeckých hasičů.

Vzpomínková akce: 100 let od vypuknutí 1. světové války

Měník - První červencovou sobotu se v Měníku sešli místní občané a lidé z blízkého okolí u příležitosti vzpomínkové akce pod názvem 100 let od vypuknutí 1. světové války, která se uskutečnila pod záštitou Obecního úřadu Měník.

Socha svatého Jana zdobí obec Šaplava už dvě stě padesát let

Šaplava - Dne 28.června se v Šaplavě konalo slavnostní připomenutí 250. výročí postavení sochy sv. Jana Nepomuckého. Již v roce 1764 ji nechal vybudovat šaplavský občan Jan Buček jako dík za šťastný návrat ze sedmileté války. Socha byla několikrát renovována.

U Nepolis hořelo strniště. Oheň na poli zlikvidovali hasiči

Hradecko - Tři jednotky hasičů byly v neděli po poledni přivolány k požáru strniště na poli u obce Nepolisy. Požár zasáhl plochu zhruba patnáct krát dvacet metrů.

Jízdní kola z Bydžova pomáhají gambijským dětem ke vzdělání

Nový Bydžov - Co může znamenat jízdní kolo? Pro děti v Gambii třeba i cestu za vzděláním. Právě to si řekli zakladatelé obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, kterým se během dvou let podařilo sehnat a odeslat již tisíce starších bicyklů.

Navštívil mistrovství světa a na pláži potkal Maradonu

Nový Bydžov - Svátek fotbalových fanatiků, mistrovství světa v Brazílii, spěje do své závěrečné fáze. Ze země zaslíbené fotbalu se vrátil Milan Hamáček z Hlušic u Nového Bydžova, jenž si týden vychutnával atmosféru nejsledovanějšího turnaje.

Řidička osobního auta zemřela po střetu s kamionem

Hradecko - K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí 30. června ráno na silnici mezi obcemi Králíky a Myštěves na Hradecku. V lesním úseku se srazila řidička osobního vozidla Toyota s nákladním autem. Žena utrpěla těžká zranění, kterým na místě podlehla.

'Kluci si sedli po fotbalové i lidské stránce,' potěšilo Pařízka

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Od začátku do konce tohoto ročníku divize C se pohybovali na špici tabulky. Není proto divu, že se fotbalisté Nové Paky po skončení sezony radovali z postupu do České fotbalové ligy.

Sportovní hry: Senioři podruhé přijeli změřit síly do Skřivan

Skřivany - Počátkem června se ve Skřivanech uskutečnily II. Sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje. Sjelo se 409 sportovců ze dvaceti seniorských organizací celého kraje, kteří soutěžili ve čtyřech týmových a v osmi individuálních disciplinách.

Bydžovské náměstí v sobotu zaplní automobiloví veteráni

Nový Bydžov - V sobotu 21. června odstartuje z Masarykova náměstí tradiční rallye Novobydžovský čtverec - memoriál Elišky Junkové, a to již po devatenácté.

Netradiční soutěž? Na dvojkole, v kanoi a také v poklusu

Nový Bydžov - Je to vlastně takový netradiční triatlon. 
A v Novém Bydžově se konal letos už počtvrté. Neziskové sdružení Mekkamen uspořádalo další ročník klání, při němž dvojice jedou nejprve na dvojkole, poté v kánoi a nakonec se je čeká běžecká část.

Stříž: 'Pozitivní věc vidím v dobré tréninkové morálce'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Po herní stránce patřili k tomu nejlepšímu, co krajský přebor nabízel. Fotbalisté Nového Bydžova obsadili v letošním ročníku sedmou příčku (46 bodů). Mít v mnoha případech lepší koncovku, mohlo být umístění ještě lepší. Ale i tak patřili hráči RMSK Cidlina mezi nejlépe střílející mužstva soutěže.

Neznámý zloděj ukradl mladému chovateli čtyři chameleony

Hřibsko - Krádež čtyř chameleonů ohlásil novobydžovským policistům mladík z obce Hřibsko. Pětadvacetiletý chovatel nechal zvířata kvůli teplému počasí přes noc v teráriu na dvoře. Když je však druhého dne dopoledne přišel zkontrolovat, zjistil, že zvířata někdo odnesl. Škoda se odhaduje na 20 tisíc korun.

Klub seniorů ve Skřivanech slavil v soutěži velký úspěch

Skřivany - Občanské sdružení Eurobabičky vyhlásilo soutěž o nejlepší senior klub v České republice. Klub seniorů ve Skřivanech vstoupil do soutěže počátkem roku a prezentoval se všemi aktivitami, které se v klubu konaly od jeho založení v roce 1999.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT