VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

Prvňáci z 'Karlovky' se učili s klauny a soutěžili v tělocvičně

Nový Bydžov - Zkraje měsíce března se žáci prvních tříd Základní školy Karla IV. v Novém Bydžově učili s klauny. Třídní učitelky v přestrojení za klauny pro ně přichystaly zajímavé učení, samozřejmě v klaunovském pojetí. Děti pro změnu měly různé karnevalové převleky.

Šestiletá dívka vběhla v Bydžově pod kola dodávce. Skončila v nemocnici

Hradec Králové - Šestiletou dívku srazil v pondělí odpoledne u obchodního domu na Revoluční třídě v Novém Bydžově osobní vůz. Malá slečna přežila, ale musela ihned do fakultní nemocnice do péče lékařů.

Bydžovské školy na černé listině. Sloučí se?

Nový Bydžov - Psal se rok 2009 a Královéhradecký kraj oznámil, které školy hodlá slučovat. Na černé listině se tehdy ocitlo i novobydžovské gymnázium a místní Vyšší odborná škola a střední odborná škola (VOŠ a SOŠ) sídlící v ulici Jana Maláta.

Sto mladistvých. A přitom jenom jeden problém...

Nový Bydžov - Akce s názvem Mládež 2015 dopadla asi nečekaně. Policisté v noci z pátku na sobotu zkontrolovali v okolí Chlumce nad Cidlinou a Nového Bydžova na sto mladistvých - a našli jen jeden problém.

Žena se bála o svou matku. Pomohli místní policisté

Nový Bydžov - Obavy o svou šestaosmdesátiletou matku, která bydlí na Novobydžovsku, měla ve čtvrtek odpoledne žena z Prahy. Obrátila se proto na tísňovou linku policie. Operátorovi řekla, že se matce nemůže dovolat.

V Léčebně dlouhodobě nemocných v Bydžově bude tepleji. Budovu zateplí

Nový Bydžov - Provoz Léčebny dlouhodobě nemocných v nemocnici v Novém Bydžově bude od příští topné sezony energeticky úspornější. Na jaře zde totiž začnou práce na kompletním zateplení jedné ze dvou budov. Většinu z potřebných pěti a půl milionu korun pokryje dotace z Operačního programu životní prostředí.

Bydžov vyhlásil boj 'podomním šmejdům'

Nový Bydžov - Novému Bydžovu došla trpělivost s podomním prodejem. Chystá jeho zákaz.

Linka 112: Uhasili požár ve sklepě v Novém Bydžově

Nový Bydžov - K požáru ve sklepě rodinného domu vyjeli ve středu odpoledne profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči ze stanic Nový Bydžov a Skřivany. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun.

Bydžovský Tuček byl za gesto Fair play oceněn na Žofíně

Nový Bydžov - Fotbalista starších žáků RMSK Cidlina Nový Bydžov U14 Jáchym Tuček byl v neděli na Galavečeru Grassroots fotbalu na pražském Žofíně oceněn za své gesto Fair play. Osobně ho vyznamenala legenda československého fotbalu Ivo Viktor.

Slunečník, opalovací krém a slamák. Plážová sezona odstartovala

Starý Bydžov - „Zkuste to taky, nestyďte se. Voda je báječná," lákala na břehu vodní nádrže ve Starém Bydžově v sobotu starší dáma v slušivém slamáku a černých retro plavkách. Vylézala přitom z vody, na které se daly místy ještě rozpoznat zbytky tenkého ledu.

Recesisti zvou do Starého Bydžova. Zahajují tu letošní plážovou sezonu

Starý Bydžov - Každý rok je to recese každým coulem. Slunečníky, opalovací krémy, nafukovací balony a lidé v plavkách. Jenže tohle všechno nikoliv v červenci, ale uprostřed ledna.

Mini IQ centrum v Novém Bydžově slaví úspěchy

Nový Bydžov - Aktivně se zapojovat, hrát si a poznávat - to se snaží v rámci různorodých projektů naučit studenti „vošky" a Střední odborné školy v Novém Bydžově lidi kolem sebe. A slaví úspěchy, lidé se do jejich nově otevřeného mini IQ centra podle ředitelky školy rádi vracejí.

Stačilo vyřídit jeden telefonát a hasiči vyjíždět nemuseli

Ohnišťany - Čtyři jednotky hasičů ve středu vyjely k požáru stohu sena v obci Ohnišťany - zbytečně.

Policejní pyrotechnici v akci: Dva výjezdy za jeden den

Nový Bydžov - Vyklízel přístavek u chaty a našel podezřelou věc. Byl to ruční granát. Dvaačtyřicetiletý muž proto v sobotu zavolal policisty z Nového Bydžova do Kozojídek.

Za únik čpavku na stadionu může prasklá malá hadička

Nový Bydžov - I když umí být čpavek nebezpečný, při havárii v Novém Bydžově se nikdo nezranil.

Předvánoční nezávodní běh se uskuteční v okolí Skřivan

Nový Bydžov - Klub českých turistů Jiskra Nový Bydžov pořádá v sobotu 13. prosince předvánoční setkání běžců. Jedná se o přátelské, pohodové, nezávodní vyběhnutí v okolí Skřivan, Loučné Hory a Sloupna. Běh je určen pro všechny nadšence. Okruh je naplánován na cca 13 km po polních a asfaltových cestách.

Obermajer: 'Ke spokojenosti mi chybí čtyři body navíc'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Na devátém místě budou v krajském přeboru přezimovat fotbalisté Nového Bydžova. Ti mají na svém kontě čtyřiadvacet bodů. Během podzimní části hlavní trenér týmu Michal Stříž odešel do Kataru a jeho místo zaujal dosavadní hrající asistent Pavel Obermajer.

Eurobabičky z Čech, Moravy a Slezska si daly dostaveníčko ve Skřivanech

Skřivany /FOTO/ - Obec na Hradecku hostila semifinálové kolo a posléze i finále populární soutěže. Titulem „superbabička" se na rok pyšní Blanka Křížková.

Svačina za 'pade'? Soutěží také novobydžovští studenti

Nový Bydžov - Maximálně dvě stě gramů, suroviny, které vyjdou na padesátikorunu a k tomu dvacetiminutový limit. Taková jsou pravidla netradičního klání studentů gastronomie v soutěži Svačina roku.

Mladý šofér nezvládl řízení, vůz skončil převrácený na střeše

Hradecko /FOTO/ - Tři zranění skončili v nemocnici po vážné nehodě na silnici u obce Chotělice na Hradecku. Ve směru na Staré Smrkovice havaroval mladý řidič s osobním vozidlem Škoda Octavia. S vozem vyjel ze silnice, narazil do stromu a skončil na střeše v příkopu.

Školáci so dopřáli jablkové hody a vydali se do parku uspávat broučky

Nový Bydžov - Mnoho škol mělo ve čtvrtek 30. a v pátek 31. října ředitelské volno. V bydžovské ZŠ Karla IV. se rozhodli toto období v rámci školních projektových dnů strávit netradičně.

IQ centrum v Novém Bydžově potrápí mozky dětí i seniorů

Nový Bydžov - Zaměstnat šedé buňky mozkové či si jen zahrát společenskou hru mají teď  možnost školáci i veřejnost v nově otevřeném mini IQ centrum v budově Domova mládeže v Novém Bydžově. Herní místnost otevřela VOŠ a SOŠ Nový Bydžov u příležitosti 130. výročí založení školy.

Těsně, ale přece. Louda post bydžovského starosty opět obhájil

Nový Bydžov - Pět ze šesti měst na Hradecku už zná své vedení. Ve středu se na první schůzi sešli zastupitelé v Novém Bydžově. Z dvouhodinového rokování vzešel staronový starosta Pavel Louda (ODS), který stojí v čele radnice už od roku 1994, nyní tedy začíná již šesté volební období.

Po přetočení přes střechu na poli dostihla řidiče automobilu smrt

Hradecko, Náchodsko - Hasiči během pátku zasahovali u dvou vážných dopravních nehod, dva lidé při nich zemřeli.

Povolební vyjednávání v Bydžově se chýlí ke konci

Nový Bydžov - Ustavující zasedání zastupitelstva je sice v plánu až na 5. listopadu, složení bydžovské radnice se ale už pomalu rýsuje. Vznikalo však v porodních bolestech. Město by měl po šesté v řadě na další čtyři vést Pavel Louda (ODS). Do zastupitelstva se v Bydžově dostalo deset různých subjektů.

Kubišta: 'Cílem je prokázat, že do vyšší soutěže patříme'

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Nadcházející ročník krajských soutěží v ledním hokeji na Královéhradecku  přináší spoustu novinek, ať již ve změnách týkajících se hokejových pravidel ČSLH, tak i ve složení týmů hrajících krajské ligy.

Červená barva u kolejí jí nevadila. Řidička vjela přímo pod projíždějící vlak

Ohnišťany – Přestože svítila výstražná červená světla na železničním přejezdu v Ohnišťanech, vjela na šestadvacetiletá žena na koleje ve chvíli, kdy přijížděl vlak.

Trenér Stříž opustil mužstvo Bydžova a zamířil do Kataru

Nový Bydžov - Jako blesk z čistého nebe dorazila do krajského fotbalu zpráva, že trenér Michal Stříž z týmu RMSK Cidlina Nový Bydžov, hrajícího krajský přebor Královéhradecka, neodolal lákavé nabídce ze zahraničí a odešel v tomto týdnu do Kataru, kde hned převzal elitní futsalový celek Al Saad.

Východní Čechy na plátnech našich slavných krajinářů

Nový Bydžov - V Galerii u svatého Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech si můžete 
od soboty až do poloviny prosince prohlédnout výstavu obrazů ze sbírek 
České pojišťovny.

Řidička se svým automobilem náhle narazila do stromu

Hradecko /FOTO/ - Vážnýá úraz utrpěla ve středu odpoledne třiačtyřicetiletá řidička, která havarovala na silnici mezi obcemi Písek a Mlékosrby. „Řidička osobního vozidla Škoda Octavia z dosud nejasných příčin sjela ze silnice do příkopu a narazila do stromu. Ona i její spolujezdec byli zraněni," sdělila mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Lampička zapálila rodinný dům, škoda je sto tisíc korun

Skřivany /FOTO/ - Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek vpodvečer při požáru rodinného domu ve Skřivanech na Hradecku.

Dráty elektrického vedení spadly mezi rodinné domy

Nový Bydžov - Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova byla v pondělí krátce po 14. hodině přivolána do ulice K. V. Raise v Novém Bydžově, kde mezi rodinné domy spadly dráty elektrického vedení. Hasiči zabezpečili místo páskami a přivolali pracovníky ČEZu.

Velký požár v Hlušicích spolykal desítky balíků slámy

Hlušice /FOTO/ - Celkem čtyři jednotky hasičů vyjely v pondělí odpoledne k požáru slámy v obci Hlušice. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Bydžova, Lužce nad Cidlinou a Hlušic. Hořely balíky slámy, které byly uskladněny pod otevřeným přístřeškem.

Nový Bydžov trápí nezaměstnanost i Romové

Nový Bydžov - Dva problémy, které řeší Nový Bydžov: Vysoká nezaměstnanost a pak také konflikty související s romskou komunitou, které v roce 2011 dokonce vygradovaly protiromským shromážděním pravicových aktivistů.

Žáci z 'Karlovky' se v republikovém finále klání OVOV rozhodně neztratili

Nový Bydžov - Bratři Vávrovi z bydžovské školy uspěli v celostátní fázi projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů v Praze.

Zvolte si svého starostu - Nový Bydžov

Nový Bydžov /ANKETA/ - Od úterý 9. září máte možnost si na našem webu zvolit starosty největších měst našeho regionu.

V Novém Bydžově vykolejil nákladní vlak. Zastavil dopravu

Nový Bydžov - Vykolejený nákladní vlak v pondělí odpoledne na několik hodin zastavil provoz na trati mezi stanicemi Chlumec nad Cidlinou a Smidary. „Vůz vykolejil kolem 13.10 hodin při posunování ve stanici Nový Bydžov," řekl Jan Kučera z Drážní inspekce.

Bydžov: Úspěchem je terminál, škoda odchodu firmy z města

Nový Bydžov - Ostře sledovaný seriál Deníku Inventura radnice 2010 - 2014: Město má důstojný autobusový terminál, nepovedlo se však získat investora.

Třetiligový nováček se chce pohybovat ve středu tabulky

Nový Bydžov /ROZHOVOR/ - Coby nováček vstoupí do ČFL fotbalisté SK Union 2013, tedy tým z Nového Bydžova, který ještě v loňské divizní sezoně vystupoval pod názvem 1. FK Nová Paka. „Chceme se pohybovat ve středu tabulky," říká trenér Viktor Pařízek.

Louda už pošesté? Bude mít jedenáct soupeřů

Nový Bydžov - Do komunálních voleb v Novém Bydžove se přihlásil rekordní počet různých subjektů.

Jaroslav Grus a Roman Dragoun v Galerii u svatého Jakuba

Nový Bydžov - Galerie u svatého Jakuba v Novém Bydžově  připravila na konec druhého srpnového týdne pro návštěvníky pestrý program. V pátek 8. srpna se bude od devatenácti hodin konat koncert instrumentalisty a rockové legendy Romana Dragouna.

Z motorového vlaku unikaly pohonné hmoty na koleje

Skřivany - Z motorového vlaku na železnici ve Skřivanech unikly pohonné hmoty. Hasiči museli látku chytat do nádoby, aby neunikla mimo kolejiště a nekontaminovala okolní zeminu. K úniku pohonných hmot došlo v důsledku technické závady na vlaku.

Hasiči v okrese pomáhali: Spadlé stromy i nehoda motorky

Novobydžovsko - Tropické teploty a slunečné počasí střídají v posledních dnech bouřky se silným větrem. Následky jedné takové řešili v pondělí profesionální hasiči z Nového Bydžova na Hradecku.

Pálil trávu u strniště, to poté kvůli nedbalosti začalo hořet

Hradec Králové - Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli odpoledne při požáru strniště u obce Olešnice na Hradecku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena ve čtvrt na tři odpoledne.

Oheň u Boharyně spolykal 40 hektarů pole plného balíků

Boharyně /FOTO/ - Třináct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo u požáru pole s balíky u obce Boharyně zhruba patnáct kilometrů od Hradce. Oheň spolykal celkem čtyřicet hektarů slámy, vedlejší pole s obilím, které ještě není sklizené, se hasičům podařilo před plameny uchránit.

Narazil s autem do stromu. Pět lidí skončilo v nemocnici

Nový Bydžov - Pět lidí se zranilo při dopravní nehodě osobního vozidla v neděli v průmyslovém obvodu v Novém Bydžově na Hradecku. „Řidič osobního vozidla Škoda z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice, kde narazil do stromu," uvedla Martina Žahourková, mluvčí hradeckých hasičů.

Vzpomínková akce: 100 let od vypuknutí 1. světové války

Měník - První červencovou sobotu se v Měníku sešli místní občané a lidé z blízkého okolí u příležitosti vzpomínkové akce pod názvem 100 let od vypuknutí 1. světové války, která se uskutečnila pod záštitou Obecního úřadu Měník.

Socha svatého Jana zdobí obec Šaplava už dvě stě padesát let

Šaplava - Dne 28.června se v Šaplavě konalo slavnostní připomenutí 250. výročí postavení sochy sv. Jana Nepomuckého. Již v roce 1764 ji nechal vybudovat šaplavský občan Jan Buček jako dík za šťastný návrat ze sedmileté války. Socha byla několikrát renovována.

U Nepolis hořelo strniště. Oheň na poli zlikvidovali hasiči

Hradecko - Tři jednotky hasičů byly v neděli po poledni přivolány k požáru strniště na poli u obce Nepolisy. Požár zasáhl plochu zhruba patnáct krát dvacet metrů.

Jízdní kola z Bydžova pomáhají gambijským dětem ke vzdělání

Nový Bydžov - Co může znamenat jízdní kolo? Pro děti v Gambii třeba i cestu za vzděláním. Právě to si řekli zakladatelé obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, kterým se během dvou let podařilo sehnat a odeslat již tisíce starších bicyklů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT