VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

Bydžovský čtverec se letos pojede již po devatenácté

Nový Bydžov - V sobotu 21. června odstartuje z Masarykova náměstí v Novém Bydžově již 19. ročník auto-moto-veterán závodu Novobydžovský čtverec – memoriál Elišky Junkové.

Recese v Lukové přiblížila, jak se kdysi pracovalo na vsi

Luková - Kdo se chtěl v sobotu 7. června pobavit a pochutnat si na dobré pečínce, koláčcích a jiných dobrotách, neudělal chybu, když zavítal do Lukové u Nového Bydžova.

Mekkamen – netradiční závod chystají pro dvojice v Bydžově

Nový Bydžov - Sportovně společenskou akci Mekkamen pořádá stejnojmenné sdružení v sobotu 14. června v Novém Bydžově. Start i cíl závodu budou v zahradě klubu Mekka. Hlavní těžiště představuje závod dvoučlenných týmů 
s disciplínami: jízda na dvojkole, plavba v kánoi a běh.

Jede do brazilského Ria. A už se těší na nejslavnější stadion

Nový Bydžov - Je to tu, svátek fanatiků fotbalu začíná. Mistrovství světa v zemi zaslíbené, v Brazílii. A jen ti nejšťastnější zažijí jeho atmosféru přímo v zemi samby a hlavně míče. Milan Hamáček, vychovatel z internátu střední školy technické a řemeslné v Hlušicích u Nového Bydžova, je mezi nimi.

Důvěřivost připravila seniorku o sto sedmdesát tisíc korun

Novobydžovsko - O sto sedmdesát tisíc korun přišla další důvěřivá čtyřiaosmdesátiletá seniorka z Novobydžovska. Peníze, o které přišla, prý šetřila pro dceru a syna a také na pohřeb.

V Novém Bydžově hořel dům s pečovatelskou službou

Nový Bydžov - Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek večer v domě s pečovatelskou službou v ulici Julia Fučíka v Novém Bydžově na Hradecku. Krátce po osmé hodině večer byl ohlášen požár v jednom z bytů, který obývala sedmaosmdesátiletá žena.

Velká voda se Hradecku zatím vyhýbá. Hasiči přesto zasahují

Hradecko - Zatímco Praha se včera bála stoupající Vltavy a své si užili například i lidé na nedalekém Kolínsku, které zaplavily přívalové deště, na Hradecku bylo poměrně klidno. Přesto i tady museli hasiči vyrazit do boje s velkou vodou.

Bydžov bude příští sobotu hostit již desáté streetballové klání

Nový Bydžov - Příští sobotu (31. května) se v Novém Bydžově uskuteční jubilejní 10. ročník streetballového turnaje, který pořádá Základní škola V. K. Klicpery Nový Bydžov a TJ Jiskra Nový Bydžov ve spolupráci s městem.

Peš se stal vítězem letošního Automobilea v Hlušicích

Novobydžovsko - Počátkem května se do výukového centra Hlušice Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov sjeli žáci třetích ročníků automobilních oborů z Hronova, Holic, Rychnova nad Kněžnou, Hradce Králové a Nymburka, aby s místními studenty změřili síly v řidičských dovednostech – v soutěži Automobileum 2014.

Významný den nastal pro dobrovolného hasiče z Nepolis

Nepolisy - Sobota 3. května se stala mimořádným dnem pro člena SDH Nepolisy Jiřího Zhřívala. Nedá mi to, abych se o informaci nepodělila se čtenáři Hradeckého deníku, i když vím, že on nebude moc rád – „Vápno, promiň."

Mladá návrhářka zabodovala. Připadla jí divácká cena

Nový Bydžov /FOTO/ - Školní aktovky, rifle a trička vyměnili žáci Základní školy V. Kl. Klicpery v Novém Bydžově za společenské róby a svatební šaty. Roli modelek si mohly současné i bývalé studentky vyzkoušet ale jen na chvíli. Kde? Na soutěži mladých módních návrhářů Prostějovská zlatá jehla 2014.

Suverénní jízda Stadionu. V ročníku padl pouze jednou

Nový Bydžov - Hokejový oddíl z Nového Bydžova se ohlíží za uplynulým soutěžním ročníkem. Spanilé tažení mužstva dospělých doplnily dílčí úspěchy mládežnických kategorií. Vše ještě vyvrcholí koncem května srazy na „zimáku".

Konec útrap. V úterý se otevírá hala bydžovského terminálu

Nový Bydžov – Dopravní terminál v Bydžově. Stavba za téměř čtyřicet milionů, kterou od začátku provázela nejedna trable a potíž. Před několika dny informoval Deník o tom, že zbrusu nová budova přestupního terminálu sice na nádraží stojí, autobusy tu jezdí už od března, ale dovnitř haly se nemůže.

Vybírali peníze na studnu. Nakonec mají rovnou na dvě

Nový Bydžov - V rámci oslav Dne vody, při nichž stvořili i tenhle živý obrazec, chtěli žáci ZŠ Karla IV. v Novém Bydžově vybrat aspoň 4500 korun. Tolik totiž stojí pumpa, která by pomohla  lidem v rozvojových zemích s přístupem k pitné vodě.

Víme o tom: Přípravnou třídu zachová kraj také příští rok

Nový Bydžov – Přípravná třída na Základní škole praktické a speciální v Novém Bydžově se ukázala jako hodnotná a kraj ji chce zachovat také v příštím školním roce. Díky třídě mají děti předškolního věku ze sociálně znevýhodněného prostředí možnost připravit se na pravidelnou školní docházku.

Radnice pochybila, bydžovský terminál je zavřený

Nový Bydžov - Pro Nový Bydžov to měl být – slovy starosty – přelom. Jenže budova nového terminálu je zavřená. Kvůli šlendriánu.

Plány na novou náves stmelují smidarské obyvatele

Smidary – Novou náves, kde se budou scházet a pořádat nejrůznější akce. To má v plánu Okrášlovací spolek Smidarska.

Dopisy z fronty, fotky i medaile. Muzeum shání památky z války

Nový Bydžov – Letošní rok 
s sebou přináší velké výročí – už sto let od uplynutí jedné z nejvýznamnějších a zároveň i nejtragičtějších událostí novodobých dějin – první světové války.

Literární soutěž: Taková bude moje Evropa, rok 2768

Nový Bydžov - Zastupitel části území Země zvané Evropa ze 4. kvadrantu vesmíru přelétne ve svém turbovznášedle nad kusem ČEHOSI neznámého. Kusem ZELENÉ krajiny, která pro něj byla naprostou záhadou.

Absurdistán: Občanku vystaví Bydžov, peníze jdou do Hradce

Nový Bydžov – Absurdistán. Přesně tak by se dala jedním slovem shrnout situace v Novém Bydžově. O co jde? Je rok 2012 a přicházejí změny v legislativě. Novela zákona umožňuje vydání občanek bez ohledu na bydliště u úřadů obcí s rozšířenou působností.

Co dělali Židé v Bydžově? To zmapuje nová publikace města

Nový Bydžov - Město vydá unikátní knihu. Přiblíží v ní osudy židovské komunity, která v Novém Bydžově žila.

Bowlingovou ligu v Bydžově už si zahrála stovka nadšenců

Nový Bydžov – Již sedmý ročník Novobydžovské bowlingové ligy (NBL), která se pořádá v herně Hotelu Tatra v Novém Bydžově, je v plném proudu. Aktuální ročník, který byl zahájen v září loňského roku a bude finišovat během dubna, vyvrcholí pěti finálovými večery.

Na setkání v Humburkách bylo veselo. Seniorům pěl i starosta

Humburky – Slavnostní setkání zastupitelstva obce Humburky se seniory se uskutečnilo koncem února v místním pohostinství.

Přelom dokonán - bydžovský terminál už jede. Na zkoušku

Nový Bydžov – Chodníky byly jako obloha, také tak vymydlené. Jaro, které přišlo už v zimě, osvítilo velkou událost pro Nový Bydžov. Město včera otevřelo nový dopravní terminál. Zatím tedy jen na zkoušku.

Terminál v Novém Bydžově přivítá autobusy začátkem března

Nový Bydžov – Začalo se loni v dubnu. Původně se mělo končit v listopadu, nakonec však byla stavba  přestupního terminálu v Novém Bydžově předána 20. prosince. I když je po stavební stránce hotovo, autobusy na terminál nejezdí. Město piluje poslední detaily a slibuje zahájení zkušebního provozu co nevidět – 2. března.

Do městského muzea už nebude pršet. Čeká ho oprava

Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ - Do bydžovského muzea při větším dešti hodně zatéká. Voda ohrožuje výstavní prostory i cenné sbírky. „Na stěnách se tvořily mapy a na půdu jsme nosili kyblíky, abychom zabránili většímu neštěstí," popisuje Jan Kohout, ředitel Městského muzea.

V České republice ničí slévárenství takzvaná zelená energie

Nový Bydžov – Měsíc co měsíc devět set tisíc korun za elektrickou energii platí nejmodernější evropská slévárna přeloučské společnosti Kasi v Novém Bydžově.

Policisté zadrželi násilníka, který přepadl mladou studentku

Nový Bydžov – Policie zadržela a obvinila čtyřiatřicetiletého muže, který koncem prosince napadl a zranil jedenadvacetiletou studentku. Zadržený se bude  zodpovídat  z ublížení na zdraví a omezování domovní svobody.

Hotovo, hlásí město. Autobusy přijedou na terminál v březnu

Nový Bydžov – Nový autobusový terminál je hotový. Stavba za 35 milionů městu přesto ještě neslouží. Čeká se totiž na vyjednání dalších podmínek.

Žena vyjela ze silnice a převrátila svůj automobil na bok

Novobydžovsko /FOTOGALERIE/ – V příkopu a ve stromu se svým vozem Škoda Felicia skončila čtyřicetiletá řidička v neděli odpoledne na silnici mezi Novým Bydžovem a Skochovicemi. Auto se převrátilo a skončilo na levém boku.

Senior ležel osamocený doma na zemi tři dny bez pomoci

Nový Bydžov – Obavy o život svého pětaosmdesátiletého klienta měla pečovatelská služba v jedné obci na Novobydžovsku. Senior jim totiž neotvíral dveře.

Senioři rozhodně nezahálejí - také letos plánují hry plné sportu

Skřivany – Už druhé sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje plánuje na letošní 4. červen obec Skřivany. I když je akce až za několik měsíců, přihlášky je třeba odevzdávat co nejdříve. Maximálně do posledního února.

Policie pátrá po mladíkovi, který utekl z výchovného ústavu

Nový Bydžov / Havlíčkův Brod – Policisté z Vysočiny pátrají po sedmnáctiletém Liboru Drahošovi z Nového Bydžova, který loni v únoru uprchl z výchovného ústavu ve Žďáru nad Sázavou, kde po rozhodnutí královéhradeckého soudu pobýval od března roku 2012.

Jdeme do vody, má 28 stupňů! Cimrmanova pláž v Měníku

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Slunečníky, nafukovací balony, opalovací krémy, plavky a nakonec samotná koupel. 11. ledna v Měníku. Recese jak má vypadat.

Svléknout do plavek a hurá na pláž. Po vzoru Járy Cimrmana

Měník – Pláž v lednu? V České republice? Proč ne. A proč ne třeba u rybníka. Recese není nikdy dost. To vědí nadšenci ze Skřivan u Bydžova, kteří již třináctým rokem pořádají ve jménu Járy Cimrmana veřejnou pláž u rybníků na Hradecku.

V Bydžově se zpíváním koled pomůže chrámový sbor

Hradec Králové, Nový Bydžov – Už ve středu se na dvou místech na Hradecku přesně v šest hodin večer rozezní vánoční koledy. Přijdete si je zazpívat společně s Deníkem již potřetí.

Bezpečí v Novém Bydžově už hlídá dohromady třicet osm kamer

Nový Bydžov – Se snížením kriminality by v Novém Bydžově mělo pomoci devět nových kamer, které radnice umístila v západní části města. Celkem je jich ve městě instalováno již osmatřicet.

Koledy se rozezní Hradcem a letos i Novým Bydžovem

Hradec Králové – Vzduchem voněl horký punč, Masarykovo náměstí se téměř přesně před rokem pomalu plnilo a pak se rozezpívalo. A velký den se blíží i nyní, ve středu 11. prosince se opět bude konat akce nazvaná Česko zpívá koledy.

Prvních tři sta kompostérů míří do bydžovských zahrad

Nový Bydžov – Na šest set kompostérů do zahrad nyní zadarmo nabízí zdejší městský úřad. Zahrádkáři budou mít k dispozici celkem šest stovek kompostérů, dvě stě z dotací krajského úřadu a čtyři sta ze Státního fondu životního prostředí. Každý z nich má objem osm set litrů.

ČEZ prohrál se zákazníkem soud o černý odběr elektřiny

Hradec Králové – Odběratel elektřiny zvítězil u Krajského soudu v Hradci Králové ve sporu s firmou ČEZ, která po něm žádala 284 000 korun za to, že prý načerno odebíral elektřinu. Podle soudkyně ale firma škodu ani její výši neprokázala a měla by naopak muži uhradit soudní výlohy.

Kauce 5 milionů? Likvidační, tvrdí malý prodejce alkoholu

Hradec Králové – Už šestnáct let má velkoobchod se čtyřmi zaměstnanci. „Jsme malá společnost," popisuje Martin Jedlička 
z Kratonoh, jehož firma sídlí 
v Novém Bydžově. Velkoobchod Jedlička prodává také alkohol – a proto teď rěší obrovský problém.

Bezdomovec se asi nudí, opakovaně podpaluje odpad

Skřivany /FOTOGALERIE/ – Zdejší bezdomovec se zřejmě nudí, ale zaměstnává přitom hasiče. Za poslední rok počtvrté vyjížděli hasiči k požáru odpadu a pneumatik do Skřivan, místní části Stihnov, které opakovaně pálí.

Ve studentské kavárně U Radnice nejvíc frčí obložené chlebíčky

Nový Bydžov – Byl to před třemi roky nápad k nezaplacení. To když zdejší střední škola technická a řemeslná přímo na Masarykově náměstí otevřela studentskou kavárničku U Radnice. Pravidelně se tu střídají studenti oboru kuchař a číšník na praxi, aby si později v běžných kavárnách dokázali se vším poradit.

V Nepolisech se srazily dvě dodávky

Nepolisy – Dvě dodávky se srazily ve čtvrtek odpoledne v obci Nepolisy.

Terminál na Vánoce? V Novém Bydžově se již těší

Nový Bydžov – Všechny dopravní komplikace v Novém Bydžově se již brzy vyřeší. Zatím ale místní musejí mít trochu trpělivosti, protože pokračuje stavba nového autobusového terminálu.

Při čelním střetu dvou osobních aut bylo zraněno pět lidí

Novobydžovsko - K čelnímu střetu dvou osobních vozidel došlo ve středu po 20. hodině na silnici mezi Skřivany a Sloupnem. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova s jednou cisternou.

Řidič vyjel mimo silnici a narazil do sloupu

Novobydžovsko - Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova vyjela v pterý v 16:38 hodin k dopravní nehodě, která se stala u obce Skřivany.

Radnice získala dvě dotace. Zahrádkáři dostanou kompostéry

Nový Bydžov – Radnice chce ušetřit vysoké náklady za odvoz  biologického odpadu především ze zahrad do sběrného dvora. Koupí šest stovek kompostérů, které pronajme obyvatelům města. Radnici pomohla dvojí dotace: se dvěma sty nádob pomůže krajský úřad, čtyři sta ostatních pak z většiny zaplatí Státní fond životního prostředí.

Ženské křivky na papíru washi očima Vladimíra Bruntona

Nový Bydžov – Galerie u svatého Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech vystavuje až do 29. září dílo vynikajícího českého fotografa Vladimíra Bruntona a jeho japonských kolegů.

Bydžov se koncem roku pochlubí zbrusu novým terminálem

Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ - Ve městě roste nové nádraží. Stavba autobusového terminálu se nezastavila ani v těchto dnech. Kompletně má tato investice přijít na pětatřicet milionů korun. Práce by měly skončit  závěrem letošního roku. A jak bude nový terminál v Bydžově vypadat?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT