VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

Galerii u svatého Jakuba ozdobí Trampotovy obrazy

Hradecko - Sobotní odpoledne v Galerii u sv. Jakuba v Metličanech u Nového Bydžova bude patřit vernisáži výstavy obrazů malíře Orlických hor a Vysočiny Jana Trampoty.

Ve Skřivanech vrcholí přípravy na Sportovní hry seniorů

Skřivany - Stolní tenis, střelba ze vzduchovky, ruské kuželky nebo běh v bazénu – nejen tyto soutěže čekají na dvě stě čtyřicet starších soutěžících.

AKTUALIZOVÁNO

Bydžov zalila padesátiletá voda. 'Bylo to jako blesk,' zněly reakce

Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Ráno přišla ve čtvrt na sedm do práce. Ano, řeka Cidlina byla v Novém Bydžově bouřlivější než obvykle, ale… „Ani nás nenapadlo, že bychom museli děti evakuovat," říká Jana Nosková, ředitelka mateřské školky Sluníčko.

Zámek ve Sloupně hostí mimo jiné také uměleckou galerii

Sloupno – International Art Gallery zve na vernisáž druhé výstavy v zámku Sloupno u Nového Bydžova, která se koná v sobotu 1. června v 18 hodin v tanečním sále zámku. Představí se dvanáct umělců. Otevírací doba: sobota a neděle od 13 do 18 hodin.

Lidé ze zatopených domů ani hasiči se v noci příliš nevyspali

Královéhradecko /FOTOGALERIE/ – V noci ze středy na čtvrtek během půl hodiny napadlo kolem patnácti centimetrů srážek. Přívaly vody kanalizace nezvládla, a tak ke slovu přišli hasiči. Ti pomáhali v Kosicích nebo Humburkách.

Kam s nimi? V Bydžově se bude rozhodovat o psím útulku

Nový Bydžov – Klasickou nerudovskou otázku, kam s ním, nyní řeší zdejší radnice. Skřivanský azyl, kde jim se zatoulanými psy pomáhali, totiž vyhlásil stop stav a další zvířata již nepřijímá.

Seniorka přišla během okamžiku o více než sto tisíc korun

Novobydžovsko – Drzost zlodějů nemá obdoby. O 103 tisíc korun v mžiku přišla dvaasedmdesátiletá žena z Novobydžovska, která se v pondělí odpoledne na chvíli vzdálila od svého domu.

AKTUALIZOVÁNO

Galerie v zámku Sloupno hostí vernisáž druhé výstavy

Sloupno - Lidé, kteří v polovině dubna zavítali na zámek Sloupno u Nového Bydžova, byli svědky výjimečné události. Internetová galerie International Art Gallery tu totiž v nově zrekonstruovaných prostorách otevřela svou vůbec první stálou výstavní síň.

Za obrazy Olgy Vyleťalové do Galerie u svatého Jakuba

Nový Bydžov – V Galerii u svatého Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech můžete až do 31. května vidět surrealistické obrazy Olgy Vyleťalové. Tvorba této výtvarnice je veřejnosti známá především v podobě filmových plakátů, které během sedmdesátých a osmdesátých let vytvářela.

Muž se chtěl ohřát, tak zapálil pneumatiky a další odpad

Skřivany /FOTOGALERIE/ – K opětovnému požáru pneumatik vyjeli ve středu v podvečer hasiči do části Stihňov u Skřivan. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen sedm minut po 18. hodině. Na místo události vyjeli hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči ze Skřivan a Smidar.

Děti v divadle ukážou, co se ve školkách zatím naučily

Nový Bydžov – Zdejší mateřská škola Sluníčko již po osmnácté připravilo dvoudenní setkání dětí Novobydžovská mateřinka. Jedná se o nesoutěžní dobrovolné přehlídky pódiových vystoupení dětí mateřských škol nejen ze samotného Bydžova.

O Balounkově vile mohou rozhodnout sami obyvatelé města

Nový Bydžov – Do konce dubna mohou obyvatelé města odpovídat na otázky ankety o dalším osudu Balounkovy vily. Úvodem dubna totiž celá vila, kde je nyní městská knihovna a také klub Mekka, přechází do rukou právě knihovny.

Řidič nedobrzdil u přechodu, vůz před ním srazil chlapce

Skřivany /FOTOGALERIE/ – Před místní základní školou se ve středu ráno srazila dvě osobní vozidla a chodec. Na místo nehody ihned vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova s cisternou.

Bezdomovec se chtěl ohřát, zapálil odpad a zaměstnal hasiče

Stihňov /FOTOGALERIE/ - Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů ze Skřivan vyjely v pondělí v podvečer k ohlášenému požáru odpadu v lokalitě Stihňov u Skřivan na Hradecku.

Zbavte souseda svéprávnosti. I to se řeší na městském úřadě

Nový Bydžov - Anonymní dopisy a udání nejsou mezi stížnostmi v Novém Bydžově nic neobvyklého. Je to prý nový sport.

Bydžov si připomíná otevření Jiráskova divadla i obnovu spolku

Nový Bydžov – Nadcházející sobotu 23. března si ve městě připomenou desáté výročí znovuotevření Jiráskova divadla a zároveň i desáté výročí obnovení divadelního spolku Jirásek. Slavnostní večer začne v 19 hodin.

Vstupenky do divadla už si můžete objednat i přes internet

Nový Bydžov – Zdejší Jiráskovo divadlo nabízí zájemcům zajímavou novinku. V rámci nového rezervačního systému byly v březnu webové stránky divadla a kina propojeny s online prodejem a rezervacemi vstupenek na internetové adrese vstupenky.jiraskovodivadlo.cz.

Bydžov nabídne prostory se zázemím, firma dá lidem práci

Nový Bydžov - Zóna dá lidem práci, a tak ji opravují. Tři velké firmy v místní části Zábědov již zaměstnaly v průmyslové zóně stovky lidí. Další dvě firmy se sem chystají.

Na chystané Sportovní hry seniorů se již hlásí první zájemci

Skřivany - Zdejší klub seniorů připravuje Sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje, které se v obci nedaleko Nového Bydžova uskuteční v červnu. O hry je velký zájem, zúčastní se jich minimálně dvě stě padesát seniorů.

Děti se mohou na týden změnit v kuchaře, číšníky nebo techniky

Nový Bydžov - Koncem letošního školního roku se na Střední škole technické a řemeslné Nový Bydžov poprvé rozběhnou týdenní pobytová soustředění pro žáky 8. a 9. tříd základních škol.

Provoz lékařské pohotovosti v Novém Bydžově končí

Nový Bydžov - Ve všední dny mají děti smůlu, rodiče se mají obrátit na jejich pediatra. Změní se i chod chirurgické ambulance. „Je to začarovaný kruh. Někteří lékaři se službám na ambulanci vyhýbají, další by tu byli, ale stěžují si 
na finance,"  komentuje situaci Pavel Louda, starosta Nového Bydžova.

V Bydžově vznikne šest bytů pro sociálně slabé rodiny

Nový Bydžov – Hned několik investic plánuje zdejší radnice. Rozhodující je výstavba nového nového autobusového terminálu. Zároveň rekonstrukcí projde Metličanská ulice a opraví se jeden z městských domů, kde najdou útočiště lidé s nižšími příjmy.

Videokomiksy? Nejlepší jsou ze Základní školy Skřivany

Skřivany - Naše škola se zapojila do podzimní soutěže s názvem „Co nás na informatice baví nejvíce," kterou pořádala společnost SODATsw, dodavatel řešení pro správu školních počítačů. Společnost oslovila žáky základních a středních škol v celé České republice.

Ve vedlejší roli amerického trháku - lustr z Bydžova

Nový Bydžov – Bruce Willis prohazuje ve svém pátém pokračování Smrtonosné pasti bídáka z ruské mafie křišťálovým lustrem. A právě tady by měli zpozornět obyvatelé Nového Bydžova na Hradecku. Obrovský lustr pochází z produkce bydžovské rodinné firmy Lucky Glass.

Kvartet odvěkých hrdinů mušketýrů na tábor přijede

Nový Bydžov - Athos, Porthos, Aramis, D'Artagnan - to jsou oni, hrdinové! Právě oni přijdou na tábor Plátěná osada, který se koná na přelomu července a srpna. Jejich neohroženost, statečnost, smysl pro čest znovu a znovu oslovují generace kluků.

Všímaví sousedé zabránili zloději krást, muže lapila policie

Nový Bydžov – Královéhradečtí policisté obvinili osmapadesátiletého muže z přečinu porušování domovní svobody a z krádeže. Zloděje policisté chytli přímo při činu, když se pokusil vloupat do rekreační chalupy v jedné obci na Novobydžovsku.

Šeptanda 'pohřbila' výstavbu výzkumného centra

Nový Bydžov - Ve městě mohl rozjet výrobu Ústav jaderných paliv. Vzniklo by dvě stě nových pracovních míst. Místní však sepsali petici, a tak radnice o investora přišlo.

Zaskočený zloděj kol: chytili ho díky novým kamerám

Nový Bydžov – Dvacet nových kamer v rizikových místech města. Využívají je nejen městští strážníci, ale také státní policie. Právě jim se podařilo zadržet zloděje kol nebo si „došlápnout" na neukázněné řidiče a odhalit pachatele drobných krádeží. Potvrdil to vedoucí bydžovského obvodního oddělení policie Václav Tichý.

Skřivany slaví čtyři medaile ze speciální olympiády v Koreji

Skřivany – Obyvatelé zdejšího Domova sociálních služeb mají obrovskou radost. Ve čtvrtek odpoledne se totiž vrátila dvojice Jana Šmerdová a Jana Smetáková ze Světových zimních her Speciálních olympiád v Koreji (World Winter Games PyeongChang 2013). Od 26. ledna. do 6. února se zúčastnily závodů v běhu na lyžích.

Senioři z celého kraje se začátkem června patřičně pobaví

Královéhradecko, Skřivany - Minulý rok byl vyhlášen „Rokem aktivity seniorů a mezigenerační solidarity". Chceme v této dobré myšlence pokračovat i v letošním roce, a proto se Klub seniorů při Obecním úřadu ve Skřivanech rozhodl uspořádat I. sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje.

Na 'Karlovce' v novém školním roce přivítají třiapadesát dětí

Nový Bydžov - Uskutečnil se zápis dětí do prvních tříd na novobydžovské „Karlovce". Probíhal již tradičně v prostorách školního klubu, kde v první den přijímali nové školáčky učitelé na čtyřech pracovištích.

Podzámčí hledá chůvy k dětem a asistentky na mytí oken

Nový Bydžov, Chlumec nad Cidlinou – Do čtvrtka 28. února se mohou nově vznikající obecně prospěšné společnosti Podzámčí hlásit do výběrového řízení chůvy a asistenti či asistentky do domácnosti.

U Myštěvsi po dopravní nehodě shořela škodovka

Myštěves - V pohotovosti museli být v úterý ráno profesionální hasiči z Nového Bydžova. Hned po sedmé hodině totiž vyjížděli se dvěma cisternami k požáru osobního vozidla u obce Myštěves na Hradecku.

Na led rybníka se letos vydali pouze dva odvážlivci

Skřivany – Je sobota po třinácté hodině. Teplota vzduchu se pohybuje kolem osmi stupňů, ale voda je o pěkných pár stupínků chladnější. U břehu zdejšího rybníka, protože ho zakrývají stromy, se ještě drží ledová asi pěticentimetrová krusta.

Průzkum: Novybydžovská knihovna změní časy provozu

Nový Bydžov - Zdejší městská knihovna s informačním centrem mění o ledna příštího roku provozní dobu.

Žáci se předvedli při soutěži 'Já už to znám, umím'

Nový Bydžov, Hlušice – Druhý pátek v prosinci byl již tradičně termínem soutěže odborných dovedností pro žáky 8. a 9.tříd základních škol, kterou pod názvem „Já už to znám, umím …" pořádá Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov ve spolupráci se Střední školou gastronomie a služeb Nová Paka a Střední školou zahradnickou Kopidlno.

Čtyřicet tun slámy během chvíle shořelo v plechové hale

Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Sedm jednotek hasičů likvidovalo od pondělní noci požár slámy v areálu firmy zabývající se výrobou a prodejem listových hnojiv v Novém Bydžově.

Uděleno ocenění pro webové stránky Nového Bydžova

Nový Bydžov - Město opět obdrželo uznání za nejlepší webové stránky v rámci Královéhradeckého kraje, a obhájilo tak prvenství z minulého roku.

Podzimní prázdniny si děti z Bydžova užívaly na výletech

Nový Bydžov - Zdejší dům dětí a mládeže při ZŠ Karla IV. tak jako každý rok připravil program pro děti v období podzimních prázdnin. Zahájili jsme je cestou vlakem do Jičína. V Aqua centru se děti vydováděly na různých atrakcích, hlavně je zaujala jízda na tobogánu a divoké řece.

Za alkohol na veřejnosti budou nově padat pokuty

Nový Bydžov – Park u kostela sv. Trojice, Masarykovo náměstí, parčík a prostranství u kostela sv. Vavřince a parčík na křižovatce Jana Žižky,  V. V. Klicpery a Osecké - tak přesně vymezili zastupitelé města  prostory, kde se od ledna příštího roku nesmí konzumovat alkohol.

Kamery nabírají skluz. Městu tak hrozí, že ztratí dotaci

Nový Bydžov – Také o víkendech se nyní pracuje na tom, aby byl do provozu spuštěn nový kamerový systém. Pokud by to firma, která má montáž dvaceti kamer na deseti stanovištích na starosti, nestihla ke 30. listopadu, radnice může přijít o dotace.

V Bydžově je k dispozici již sto kontejnerů na odpad

Nový Bydžov, Praskačka – Stále více lidí třídí odpady 
z domácností, pomáhají jim při tom nové kontejnery. Ty přibyly v Novém Bydžově a Praskačce.

Královna v Bydžově odhalila sochu královny věnných měst

Nový Bydžov – „Ať žije královna," neslo se v sobotu Masarykovým náměstím. Od radnice se vydal průvod, který jen přešel silnici a mířil k vyřezávané soše královny věnných měst. Mířila sem i jedenadvacetiletá Zuzana Česáková ve zcela nových šatech.

Pozvánka: Dívčí válka aneb Hodokvas nejkrásnějších žen

Nový Bydžov - Ve zdejším Jiráskově divadle se připravuje divadelní představení Dívčí válka. Hrát se bude v neděli  25. listopadu od 19 hodin.

'Přitlačila mě ke zdi,' řekla žena, kterou zranila kráva

Novobydžovsko – S pohmožděnou pánví a pravou nohou skončila v královéhradecké fakultní nemocnici pětašedesátiletá žena, kterou v úterý dopoledne zranila kráva. Úraz se stal krátce po desáté hodině v kravíně v jedné vesnici na Novobydžovsku.

Plátna Jana Pražana: barvy prezentované jako emoce

Nový Bydžov - Tvorbu nejmladší české umělecké generace v těchto dnech představuje Galerie 
u sv. Jakuba na Metličanech.

Nejmodernější slévárna 
v Evropě zahájila svůj provoz

Nový Bydžov – Největší český výrobce kanalizační litiny, pardubická společnost Kasi, rozjíždí plný provoz slévárny v průmyslové zóně Nový Bydžov – Zábědov. Slévárna, která patří k nejmodernějším v Evropě už zaměstnala 100 lidí, při plném provozu jich bude 150.

Noví studenti školy se seznamovali rovněž při sportu

Nový Bydžov - Studenti prvních ročníků Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově utužovali kolektivy na adaptačním kurzu v Rokytnici nad Rokytnou v rekreačním středisku Březová.

Volby 2012: Selský rozum při ochraně před úředním šimlem

Hradecko – Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Hradecký deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst Hradecka týkající se této podzimní události. Všem osloveným jsme položili stejnou otázku: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl naopak více zaměřit?

Mladý řidič vypadl z automobilu. Na místě zemřel

Nový Bydžov - Šestadvacetiletý řidič v pondělí odpoledne u Nového Bydžova na Hradecku nezvládl řízení svého BMW a vyjel ve vysoké rychlosti ze silnice do pole. Na místě nehody zahynul. Vůz se na poli převrátil a skončil opět na kolech. Muž zřejmě nebyl připoutaný a při havárii vypadl z auta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT