VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

Kamery si 'posvítí' na zloděje i na další hříšníky ve městě

Nový Bydžov - Dvacet kamer začne od listopadu hlídat vytipovaná místa, která nejsou bezpečná.

Novobydžovský trpaslík opět v režii známých osobností

Nový Bydžov – Písničkář Miroslav Paleček, herci Jan Čenský a Josef Dvořák či zpěváci Ivo Jahelka nebo Josef Laufer, ale také známý fotbalista  Antonín Panenka. To jsou osobnosti kultury i sportu, které jste mohli v minulosti vidět na tenisovém turnaji Novobydžovský trpaslík.

O mladou módní návrhářku je zájem také v Anglii

Nový Bydžov – Někteří lidé ani po dosažení plnoletosti netuší, jak naložit se svým životem. Osmnáctiletá Jana Drábková z Nového Bydžova má ale už dlouho jasno. Chce si zařídit módní salon a stát se návrhářkou na plný úvazek.

V Novém Bydžově kličkovali na speciální koloběžce

Nový Bydžov - Kampak se poděl červený kontejner? Takovou otázku si v úterý kladli lidé v Novém Bydžově a snažili se najít nejbližší sběrné místo pro elektroodpad. Konala se zde totiž osvětová akce Najdi si svůj červený kontejner.

Farnost má nárok na své lesy, tak rozhodl Ústavní soud

Nový Bydžov, Brno – Poslanci sice budou zákon o církevních restitucích schvalovat až tento týden, ale už v pondělí dal Ústavní soud (ÚS) precedentní rozsudek v kauze, která má určité zvláštnosti. Týká se farnosti v Novém Bydžově na Hradecku.

Člověče, nezlob se! Zvítězit v této hře může jen jeden

Zachrašťany – Turnaj ve volejbale, fotbale, mariáši či pokeru je zcela běžným jevem. Ale turnaj ve hře Člověče, nezlob se! se jen tak nevidí. A přece v obci Zachrašťany nedaleko Nového Bydžova se v sobotu konal již druhý ročník.

Tábor poblíž Malé Skály byl ve znamení filmu 'Piráti z Karibiku'

Nový Bydžov – Dům dětí a mládeže při ZŠ Karla IV. Nový Bydžov tak jako v minulých letech pořádal letní tábor Plátěná osada. Tábor se nachází u řeky Jizery poblíž Malé Skály. Tábor se uskutečnil od 27.července do 11. srpna a celkem se ho zúčastnilo 43 dětí převáženě z východních Čech, část dětí  byla ze Středočeského kraje.

Bydžov budou od listopadu hlídat dvě desítky nových kamer

Nový Bydžov – Dvě desítky bezpečnostních kamer budou od konce listopadu fungovat v Novém Bydžově na Královéhradecku. Kamerový systém za tři miliony korun vybuduje společnost AG COM, kterou vybrala v tendru radnice.

Pozvánku do kina a divadla dostanete v textové zprávě

Nový Bydžov – Se zajímavou novinkou přišlo zdejší Jiráskovo divadlo. Pokud lidé nemohou denně sledovat program kina a divadla, stačí si objednat SMS zprávy do mobilu. První poslaná zpráva stojí devět korun, další jsou již zadarmo.

Po bitce měl poškozený otřes mozku a ztratil dva zuby

Nový Bydžov – Obviněním ze spáchání přečinu ublížení na zdraví skončilo napadení muže v objektu bývalé cihelny v Novém Bydžově.

Místo zábavy přišel mladý chlapec na atrakci o kus prstu

Nový Bydžov – Sedmiletý chlapec z Novobydžovska se v sobotu odpoledne zranil na pouti na Masarykově náměstí v Novém Bydžově.

Výtěžek pomůže školákům a financování jejich aktivit

Nový Bydžov – Další ročník tradiční expozice Zahrada Josefa Verfla její organizátoři úspěšně zvládli.

Ukradl zemědělskou techniku ze skladu

Novobydžovsko - Zemědělskou techniku ukradl zloděj ze skladu na Novobydžovsku.

O studentskou kavárnu lidé nepřišli

Nový Bydžov - Nejvíce jdou na odbyt ledová káva, koktejly a poháry. Maminky chválí, že se zde nekouří

Děti poputují za pokladem a pak v knihovně přespí

Nový Bydžov - Zdejší městská knihovna přišla s novinkou přesně na polovinu prázdnin. Již na středu 1. srpna se v zahradě knihovny totiž odehraje akce ve stylu Ostrov pokladů.

Mladí hasiči z Měníku uspěli na mistrovství republiky v Sokolově

Měník – Začátkem července se uskutečnilo v Sokolově mistrovství republiky v požárním sportu hry Plamen.

Bezstarostná jízda. V Prasku se sjela tisícovka motorkářů

Prasek - Peter Fonda a Dennis Hopper, proslulí herci a protagonisté slavného amerického filmu Easy Rider (v češtině Bezstarostná jízda), by se tetelili blahem.

Seniorky chtějí více sladkého, muže a barevné uniformy

Novobydžovsko – Více sladkých jídel či společné soužití s muži si přejí obyvatelky Domova sociálních služeb Skřivany, které zároveň chválí své vychovatelky.

Jiří Sozanský a Marián Varga 
v Galerii u svatého Jakuba

Nový Bydžov – Galerie u svatého Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech připravila na sobotu 11. srpna  setkání se dvěma výjimečnými osobnostmi.

Víkend v Bydžově: náměstí tentokrát bylo skoro prázdné

Nový Bydžov - Policisté napočítali pětačtyřicet lidí, kteří si poslechli předvolební rétoriku Tomáše Vandase. Naštěstí byl při posledním setkání klid.

Náves u kostela se postupem času změnila k nepoznání

Smidary – Stovky hodin práce, hodně vynalézavosti a vzájemná pomoc. Proto se mohla náves vedle dřevěného kostelíka sv. Jiří z první poloviny 14. století změnit v park. Stojí za tím především členky občanského sdružení Loučná Hora dětem a místní hasiči.

Do Bydžova míří holé lebky, Romové je budou ignorovat

Nový Bydžov – Zdá se, že se obyvatelé města opět mají na co „těšit."  Po více než roce se opakuje podobný scénář. Městský úřad má nahlášené politické shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), které se má na Masarykově náměstí uskutečnit příští sobotu 30. června od dvanácti hodin.

V Bydžově 'využili' ku prospěchu již padesát lidí

Královéhradecko - Nezaměstnaní nemusejí jen uklízet ulice, mohou pomáhat v divadle či v knihovně nebo ve školní kuchyni.

Sloupenský zámek se opravuje, ale turisty zde neodmítnou

Sloupno - Přečtěte si již čtvrtý díl našeho seriálu nazvaného "S Deníkem za krásami regionu". Dozvíte se v něm další zajímavosti z královéhradeckého regionu.

Kolem Bydžova změřily síly dvojice nejen na kole

Nový Bydžov – „Sportu zdar a Mekkamenu zvláště!"  Říkáte si, že nevíte, o co se jedná? Pak vám unikla sobotní akce s názvem Mekkamen 2012.

Bydžovský starosta se zpovídal obyvatelům Zábědova

Nový Bydžov – Počátkem tohoto týdne se konalo setkání starosty města Pavla Loudy s občany městské části Zábědov.

Otisky podle sochařky Evy Kmentové: Pupík, Rty i Dlaně

Nový Bydžov – Galerie u svatého Jakuba v Novém Bydžově –  Metličanech připravuje na léto novou výstavu: expozici sochařského díla Evy Kmentové. Vernisáž se uskuteční v sobotu 9. června od patnácti hodin.

Digitalizace, to je nová šance pro bydžovské kino

Nový Bydžov – S digitalizací zdejšího kina, které je v Jiráskově divadle, se návštěvníkům otevírají možnosti vidět nejnovější filmy.

Mladí se učí o elektřině na počítačových simulacích

Nový Bydžov – Na Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově při výuce odborných předmětů pomáhají multimediální technologie. Simulační výukové programy, dataprojektor a nové počítače umožní každému žákovi udělat si o vyučované látce názornou představu, a tak ji lépe pochopit.

Scénář a režie: tým 'Skřivani' ze Základní školy Skřivany

Skřivany – „Naše základní škola je docela malá, v devíti třídách se tu schází 136 žáků. Asi polovina z nás je ta šťastnější část, co si může ráno trochu déle pospat a nemusí pospíchat na autobus.

Průzkum hovoří mimo jiné o tom, že lidé chtějí krytý bazén

Nový Bydžov - Obyvatelé  Nového Bydžova v anketě odpovídali, co by nejraději ve městě zlepšili. Výsledky budou známé koncem května.

Novobydžovská škola na Automobileu: jdou do finále

Nový Bydžov – SŠTŘ Nový Bydžov se na začátku května zúčastnila 4. ročníku krajské soutěže Automobileum oboru automechanik v oblasti zaměřené žákům asi nejblíže, a to řízení motorových vozidel.

Chtěla jít do 'zvláštní' školy. A to zcela dobrovolně

Nový Bydžov - Dívka se k bratrům nepřipojila. Pomohla sociální terénní pracovnice.

Bydžovští 'šmoulové' mají za sebou solidní sezonu

Nový Bydžov - Přípravka 3. tříd Stadionu stihla kromě mistrovské soutěže také několik hokejových turnajů, v nichž si vedla na výbornou.

Při besedě s dětmi se nehovořilo jen o fyzice

Nový Bydžov – Ve zdejší základní škole V. K. Klicpery se v uplynulých dnech uskutečnila beseda nejen o fyzice. Děti byly úžasné. Víte, jak se budou děti v dané škole chovat, poznáte většinou hned po příjezdu při setkání s někým z pedagogického sboru.

Fámy: interna zůstává, budou tam také nové postele

Nový Bydžov – I když se městem v dubnu neslo, že bude zrušena interna, opak je pravdou. Interna zůstává, jen bude počet lůžek z původních osmatřiceti  snížen na čtyřiatřicet. Navíc zdejší nemocnice po několika stížnostech dostane nové postele.

Tohle že je opravená cesta? Jde na ní o život, stěžují si řidiči

Starý Bydžov – Je jako tankodrom. „Ano, tohle označení sedí,“ říká Josef Archalous, muž z Hlušic, o silnici, která vede z jeho vsi směrem na Starý Bydžov. „Jezdím tam každý den a 
v jednom místě jde pomalu o život,“ popisuje. Mluví o zatáčce, v níž auta kvůli rygolu uprostřed cesty vyjíždějí na levou stranu, tedy do protisměru.

Bydžovská knihovna pořídí z dotací osm nových počítačů

Královéhradecko - „Byla by škoda o granty nežádat. Lidé tak získají lepší přehled o dění,“ tvrdí knihovnice.

Po padesáti letech v Loučné Hoře znovu zazní varhany

Smidary – Po neskutečných padesáti letech se nadcházející sobotu 21. dubna v kostelíku sv. Jiří v Loučné Hoře rozezní varhany. Unikání jednomanuálový nástroj opravil varhanář Pavel Doubek.

Co obnáší práce starosty? Shánět peníze na investiční akce

Skřivany – V dnešní době to nemá ani jeden ze starostů jednoduché. Musejí se hodně snažit, aby dosáhli na dotace, protože rozpočty především v menších  obcích jim nedávají mnoho prostoru k investičním akcím. Výjimkou nejsou ani Skřivany.

Šindler a Doležal k vidění už v sobotu U svatého Jakuba

Nový Bydžov - Galerie v Novém Bydžově – Metličanech  otevře sezonu výstavou obrazů Jiřího Šindlera, které doprovodí plastiky řezbáře a loutkáře Jaroslava Doležala.

Bydžov se brzy dočká nového kamerového systému

Nový Bydžov - Po několika žádostech konečně město získalo milionovou dotaci, připlatí také ze svého.

Studentská kavárna U radnice už lidem slouží půl roku

Nový Bydžov - Zákazníci si cestu do prostor, které se využívaly jen minimálně, našli.  Na kávu se zákuskem chodí i důchodci.

U Jakuba otevře expozice výtvarníka Jiřího Šindlera

Nový Bydžov - Galerie v metličanské kapli chystá první letošní výstavu. Navštívit ji budete moci již od soboty 7. dubna.

Kanonáda mladších žáků RMSK/Chlumec s Chrudimí

Nový Bydžov – Úvodním zápasem byla rozehrána jarní část České fotbalové ligy mladších žáků, kde na umělé trávě v Chudonicích celek RMSK Cidlina Nový Bydžov/ FK Chlumec nad Cidlinou přivítal Chrudim.

'Zasahovat nemohou, ale mají autoritu,' říká místostarosta

Nový Bydžov – Po krátké přestávce se opět v ulicích objevili vedle strážníků dva romští asistenti prevence kriminality. „Služba funguje a zatím si nikdo nestěžoval,“ řekl stručně  Josef Čureja, jeden z dvojice asistentů prevence kriminality v Novém Bydžově.

Malíř Jiří Ščerbakov: obrazy, kresby a vzpomínky

Hradec Králové, Nový Bydžov – Galerie u sv. Jakuba, která působí v barokním kostele v Novém Bydžově – Metličanech, připravila jedinečnou výstavu v královéhradeckém Biskupském paláci. Expozice, která připomene dílo malíře Jiřího Ščerbakova (1926 – 2007), začíná právě ve středu.

'Mladí musí znát onkologická rizika,' tvrdí Alena Víšková

Nový Bydžov Ve středu před devátou hodinou začnou ve zdejším gymnáziu osvětové besedy o onkologické prevenci. Přednášky Rakovina není náhoda jsou na středních školách po celé republice. Formou kontaktu s odborníkem poskytnou mladým lidem seriózní informace o onkologické prevenci.

'Jednoznačným cílem je záchrana,' neskrývá Chalupa

Hradec Králové, Nový Bydžov - Fotbalisty RMSK Cidlina Nový Bydžov povede v jarní části sezony v divizi C staronový kouč Miroslav Chalupa, jenž se k týmu vrátil přesně po roce.

'Chceme se udržet na špici,' přeje si kouč Pilný

Hradec Králové, Převýšov - Kádr divizního lídra z Převýšova nedoznal výraznějších změn. Trenér fotbalového mužsttva Bohuslav Pilný věří v úspěch, kterého by jeho tým v jarní části sezony mohl dosáhnout.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT