VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ BYDŽOV

U Myštěvsi po dopravní nehodě shořela škodovka

Myštěves - V pohotovosti museli být v úterý ráno profesionální hasiči z Nového Bydžova. Hned po sedmé hodině totiž vyjížděli se dvěma cisternami k požáru osobního vozidla u obce Myštěves na Hradecku.

Na led rybníka se letos vydali pouze dva odvážlivci

Skřivany – Je sobota po třinácté hodině. Teplota vzduchu se pohybuje kolem osmi stupňů, ale voda je o pěkných pár stupínků chladnější. U břehu zdejšího rybníka, protože ho zakrývají stromy, se ještě drží ledová asi pěticentimetrová krusta.

Průzkum: Novybydžovská knihovna změní časy provozu

Nový Bydžov - Zdejší městská knihovna s informačním centrem mění o ledna příštího roku provozní dobu.

Žáci se předvedli při soutěži 'Já už to znám, umím'

Nový Bydžov, Hlušice – Druhý pátek v prosinci byl již tradičně termínem soutěže odborných dovedností pro žáky 8. a 9.tříd základních škol, kterou pod názvem „Já už to znám, umím …" pořádá Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov ve spolupráci se Střední školou gastronomie a služeb Nová Paka a Střední školou zahradnickou Kopidlno.

Čtyřicet tun slámy během chvíle shořelo v plechové hale

Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Sedm jednotek hasičů likvidovalo od pondělní noci požár slámy v areálu firmy zabývající se výrobou a prodejem listových hnojiv v Novém Bydžově.

Uděleno ocenění pro webové stránky Nového Bydžova

Nový Bydžov - Město opět obdrželo uznání za nejlepší webové stránky v rámci Královéhradeckého kraje, a obhájilo tak prvenství z minulého roku.

Podzimní prázdniny si děti z Bydžova užívaly na výletech

Nový Bydžov - Zdejší dům dětí a mládeže při ZŠ Karla IV. tak jako každý rok připravil program pro děti v období podzimních prázdnin. Zahájili jsme je cestou vlakem do Jičína. V Aqua centru se děti vydováděly na různých atrakcích, hlavně je zaujala jízda na tobogánu a divoké řece.

Za alkohol na veřejnosti budou nově padat pokuty

Nový Bydžov – Park u kostela sv. Trojice, Masarykovo náměstí, parčík a prostranství u kostela sv. Vavřince a parčík na křižovatce Jana Žižky,  V. V. Klicpery a Osecké - tak přesně vymezili zastupitelé města  prostory, kde se od ledna příštího roku nesmí konzumovat alkohol.

Kamery nabírají skluz. Městu tak hrozí, že ztratí dotaci

Nový Bydžov – Také o víkendech se nyní pracuje na tom, aby byl do provozu spuštěn nový kamerový systém. Pokud by to firma, která má montáž dvaceti kamer na deseti stanovištích na starosti, nestihla ke 30. listopadu, radnice může přijít o dotace.

V Bydžově je k dispozici již sto kontejnerů na odpad

Nový Bydžov, Praskačka – Stále více lidí třídí odpady 
z domácností, pomáhají jim při tom nové kontejnery. Ty přibyly v Novém Bydžově a Praskačce.

Královna v Bydžově odhalila sochu královny věnných měst

Nový Bydžov – „Ať žije královna," neslo se v sobotu Masarykovým náměstím. Od radnice se vydal průvod, který jen přešel silnici a mířil k vyřezávané soše královny věnných měst. Mířila sem i jedenadvacetiletá Zuzana Česáková ve zcela nových šatech.

Pozvánka: Dívčí válka aneb Hodokvas nejkrásnějších žen

Nový Bydžov - Ve zdejším Jiráskově divadle se připravuje divadelní představení Dívčí válka. Hrát se bude v neděli  25. listopadu od 19 hodin.

'Přitlačila mě ke zdi,' řekla žena, kterou zranila kráva

Novobydžovsko – S pohmožděnou pánví a pravou nohou skončila v královéhradecké fakultní nemocnici pětašedesátiletá žena, kterou v úterý dopoledne zranila kráva. Úraz se stal krátce po desáté hodině v kravíně v jedné vesnici na Novobydžovsku.

Plátna Jana Pražana: barvy prezentované jako emoce

Nový Bydžov - Tvorbu nejmladší české umělecké generace v těchto dnech představuje Galerie 
u sv. Jakuba na Metličanech.

Nejmodernější slévárna 
v Evropě zahájila svůj provoz

Nový Bydžov – Největší český výrobce kanalizační litiny, pardubická společnost Kasi, rozjíždí plný provoz slévárny v průmyslové zóně Nový Bydžov – Zábědov. Slévárna, která patří k nejmodernějším v Evropě už zaměstnala 100 lidí, při plném provozu jich bude 150.

Noví studenti školy se seznamovali rovněž při sportu

Nový Bydžov - Studenti prvních ročníků Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově utužovali kolektivy na adaptačním kurzu v Rokytnici nad Rokytnou v rekreačním středisku Březová.

Volby 2012: Selský rozum při ochraně před úředním šimlem

Hradecko – Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Hradecký deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst Hradecka týkající se této podzimní události. Všem osloveným jsme položili stejnou otázku: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl naopak více zaměřit?

Mladý řidič vypadl z automobilu. Na místě zemřel

Nový Bydžov - Šestadvacetiletý řidič v pondělí odpoledne u Nového Bydžova na Hradecku nezvládl řízení svého BMW a vyjel ve vysoké rychlosti ze silnice do pole. Na místě nehody zahynul. Vůz se na poli převrátil a skončil opět na kolech. Muž zřejmě nebyl připoutaný a při havárii vypadl z auta.

Kamery si 'posvítí' na zloděje i na další hříšníky ve městě

Nový Bydžov - Dvacet kamer začne od listopadu hlídat vytipovaná místa, která nejsou bezpečná.

Novobydžovský trpaslík opět v režii známých osobností

Nový Bydžov – Písničkář Miroslav Paleček, herci Jan Čenský a Josef Dvořák či zpěváci Ivo Jahelka nebo Josef Laufer, ale také známý fotbalista  Antonín Panenka. To jsou osobnosti kultury i sportu, které jste mohli v minulosti vidět na tenisovém turnaji Novobydžovský trpaslík.

O mladou módní návrhářku je zájem také v Anglii

Nový Bydžov – Někteří lidé ani po dosažení plnoletosti netuší, jak naložit se svým životem. Osmnáctiletá Jana Drábková z Nového Bydžova má ale už dlouho jasno. Chce si zařídit módní salon a stát se návrhářkou na plný úvazek.

V Novém Bydžově kličkovali na speciální koloběžce

Nový Bydžov - Kampak se poděl červený kontejner? Takovou otázku si v úterý kladli lidé v Novém Bydžově a snažili se najít nejbližší sběrné místo pro elektroodpad. Konala se zde totiž osvětová akce Najdi si svůj červený kontejner.

Farnost má nárok na své lesy, tak rozhodl Ústavní soud

Nový Bydžov, Brno – Poslanci sice budou zákon o církevních restitucích schvalovat až tento týden, ale už v pondělí dal Ústavní soud (ÚS) precedentní rozsudek v kauze, která má určité zvláštnosti. Týká se farnosti v Novém Bydžově na Hradecku.

Člověče, nezlob se! Zvítězit v této hře může jen jeden

Zachrašťany – Turnaj ve volejbale, fotbale, mariáši či pokeru je zcela běžným jevem. Ale turnaj ve hře Člověče, nezlob se! se jen tak nevidí. A přece v obci Zachrašťany nedaleko Nového Bydžova se v sobotu konal již druhý ročník.

Tábor poblíž Malé Skály byl ve znamení filmu 'Piráti z Karibiku'

Nový Bydžov – Dům dětí a mládeže při ZŠ Karla IV. Nový Bydžov tak jako v minulých letech pořádal letní tábor Plátěná osada. Tábor se nachází u řeky Jizery poblíž Malé Skály. Tábor se uskutečnil od 27.července do 11. srpna a celkem se ho zúčastnilo 43 dětí převáženě z východních Čech, část dětí  byla ze Středočeského kraje.

Bydžov budou od listopadu hlídat dvě desítky nových kamer

Nový Bydžov – Dvě desítky bezpečnostních kamer budou od konce listopadu fungovat v Novém Bydžově na Královéhradecku. Kamerový systém za tři miliony korun vybuduje společnost AG COM, kterou vybrala v tendru radnice.

Pozvánku do kina a divadla dostanete v textové zprávě

Nový Bydžov – Se zajímavou novinkou přišlo zdejší Jiráskovo divadlo. Pokud lidé nemohou denně sledovat program kina a divadla, stačí si objednat SMS zprávy do mobilu. První poslaná zpráva stojí devět korun, další jsou již zadarmo.

Po bitce měl poškozený otřes mozku a ztratil dva zuby

Nový Bydžov – Obviněním ze spáchání přečinu ublížení na zdraví skončilo napadení muže v objektu bývalé cihelny v Novém Bydžově.

Místo zábavy přišel mladý chlapec na atrakci o kus prstu

Nový Bydžov – Sedmiletý chlapec z Novobydžovska se v sobotu odpoledne zranil na pouti na Masarykově náměstí v Novém Bydžově.

Výtěžek pomůže školákům a financování jejich aktivit

Nový Bydžov – Další ročník tradiční expozice Zahrada Josefa Verfla její organizátoři úspěšně zvládli.

Ukradl zemědělskou techniku ze skladu

Novobydžovsko - Zemědělskou techniku ukradl zloděj ze skladu na Novobydžovsku.

O studentskou kavárnu lidé nepřišli

Nový Bydžov - Nejvíce jdou na odbyt ledová káva, koktejly a poháry. Maminky chválí, že se zde nekouří

Děti poputují za pokladem a pak v knihovně přespí

Nový Bydžov - Zdejší městská knihovna přišla s novinkou přesně na polovinu prázdnin. Již na středu 1. srpna se v zahradě knihovny totiž odehraje akce ve stylu Ostrov pokladů.

Mladí hasiči z Měníku uspěli na mistrovství republiky v Sokolově

Měník – Začátkem července se uskutečnilo v Sokolově mistrovství republiky v požárním sportu hry Plamen.

Bezstarostná jízda. V Prasku se sjela tisícovka motorkářů

Prasek - Peter Fonda a Dennis Hopper, proslulí herci a protagonisté slavného amerického filmu Easy Rider (v češtině Bezstarostná jízda), by se tetelili blahem.

Seniorky chtějí více sladkého, muže a barevné uniformy

Novobydžovsko – Více sladkých jídel či společné soužití s muži si přejí obyvatelky Domova sociálních služeb Skřivany, které zároveň chválí své vychovatelky.

Jiří Sozanský a Marián Varga 
v Galerii u svatého Jakuba

Nový Bydžov – Galerie u svatého Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech připravila na sobotu 11. srpna  setkání se dvěma výjimečnými osobnostmi.

Víkend v Bydžově: náměstí tentokrát bylo skoro prázdné

Nový Bydžov - Policisté napočítali pětačtyřicet lidí, kteří si poslechli předvolební rétoriku Tomáše Vandase. Naštěstí byl při posledním setkání klid.

Náves u kostela se postupem času změnila k nepoznání

Smidary – Stovky hodin práce, hodně vynalézavosti a vzájemná pomoc. Proto se mohla náves vedle dřevěného kostelíka sv. Jiří z první poloviny 14. století změnit v park. Stojí za tím především členky občanského sdružení Loučná Hora dětem a místní hasiči.

Do Bydžova míří holé lebky, Romové je budou ignorovat

Nový Bydžov – Zdá se, že se obyvatelé města opět mají na co „těšit."  Po více než roce se opakuje podobný scénář. Městský úřad má nahlášené politické shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), které se má na Masarykově náměstí uskutečnit příští sobotu 30. června od dvanácti hodin.

V Bydžově 'využili' ku prospěchu již padesát lidí

Královéhradecko - Nezaměstnaní nemusejí jen uklízet ulice, mohou pomáhat v divadle či v knihovně nebo ve školní kuchyni.

Sloupenský zámek se opravuje, ale turisty zde neodmítnou

Sloupno - Přečtěte si již čtvrtý díl našeho seriálu nazvaného "S Deníkem za krásami regionu". Dozvíte se v něm další zajímavosti z královéhradeckého regionu.

Kolem Bydžova změřily síly dvojice nejen na kole

Nový Bydžov – „Sportu zdar a Mekkamenu zvláště!"  Říkáte si, že nevíte, o co se jedná? Pak vám unikla sobotní akce s názvem Mekkamen 2012.

Bydžovský starosta se zpovídal obyvatelům Zábědova

Nový Bydžov – Počátkem tohoto týdne se konalo setkání starosty města Pavla Loudy s občany městské části Zábědov.

Otisky podle sochařky Evy Kmentové: Pupík, Rty i Dlaně

Nový Bydžov – Galerie u svatého Jakuba v Novém Bydžově –  Metličanech připravuje na léto novou výstavu: expozici sochařského díla Evy Kmentové. Vernisáž se uskuteční v sobotu 9. června od patnácti hodin.

Digitalizace, to je nová šance pro bydžovské kino

Nový Bydžov – S digitalizací zdejšího kina, které je v Jiráskově divadle, se návštěvníkům otevírají možnosti vidět nejnovější filmy.

Mladí se učí o elektřině na počítačových simulacích

Nový Bydžov – Na Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově při výuce odborných předmětů pomáhají multimediální technologie. Simulační výukové programy, dataprojektor a nové počítače umožní každému žákovi udělat si o vyučované látce názornou představu, a tak ji lépe pochopit.

Scénář a režie: tým 'Skřivani' ze Základní školy Skřivany

Skřivany – „Naše základní škola je docela malá, v devíti třídách se tu schází 136 žáků. Asi polovina z nás je ta šťastnější část, co si může ráno trochu déle pospat a nemusí pospíchat na autobus.

Průzkum hovoří mimo jiné o tom, že lidé chtějí krytý bazén

Nový Bydžov - Obyvatelé  Nového Bydžova v anketě odpovídali, co by nejraději ve městě zlepšili. Výsledky budou známé koncem května.

Novobydžovská škola na Automobileu: jdou do finále

Nový Bydžov – SŠTŘ Nový Bydžov se na začátku května zúčastnila 4. ročníku krajské soutěže Automobileum oboru automechanik v oblasti zaměřené žákům asi nejblíže, a to řízení motorových vozidel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT