VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SMIŘICE

Prohlídka smiřické kaple se koná již v neděli

Smiřice - Také tuto neděli se otevírá Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích.

Smiřice vytřídily za loňský rok 140 tun odpadu

Smiřice - Do rozpočtu města Smiřic se vrátilo celkem 401 524,50 korun. A to díky tomu, že místní obyvatelé myslí na čisté životní prostředí a recyklují ve velkém. Město totiž za loňský rok vytřídilo 142,286 tun odpadu, a do městského rozpočtu se tak zpětně vrátila příjemná finanční suma.

Smiřické svátky hudby zahájí i letos houslista Svěcený

Smiřice - Jak už jsou fanoušci tradičních Smiřických svátků hudby zvyklí, ani letos nebude na jejich zahajovacím koncertě v zámecké kapli Zjevení Páně chybět přední český houslista Jaroslav Svěcený.

Dvě travesti skupiny spojí své síly a vystoupí ve Smiřicích

Hradec Králové - Přední české travesti skupiny Techtle Mechtle a Screamers z Československo má talentspolečně uvádějí nový zábavný pořad.

Primát z klání v mikrofutsalu slavili Smiřičtí před Severem a Praskačkou

Smiřice - Ve smiřické tělocvičně se uskutečnil již třetí turnaj týmů ze základních škol v mikrofutsalu, konkrétně hráčů ročníků narození 2003 až 2005 (II. kategorie).

Smiřické svátky hudby slibují klasiku, nové tváře i emoce

Východní Čechy - Smiřice se od 28. března do 5. dubna stanou podvanácté místem Smiřických svátků hudby. V barokním prostředí zámecké kaple s vynikající akustikou se od roku 2004 představila plejáda domácích i zahraničních interpretů všech generací i různých hudebních žánrů.

Smiřice zvelebí náměstí, lidé se ale obávají listí

Smiřice /FOTO/ - Za rok Smiřice nikdo nepozná. Velkolepá rekonstrukce náměstí je podle většiny místních jednoznačně k lepšímu, někteří jí ale nefandí.

Budou jasany? Smiřice hlasují o nové podobě náměstí Míru

Smiřice - Už v příštím roce čeká Smiřické velká změna. Náměstí Míru, které nezapře socialistický ráz, se dočká velké proměny. O té nyní hlasují sami místní, kteří v anketě vybírají nejvhodnější strom, jímž se plocha osází. Zatím vítězí jasan ztepilý, dobře si vede i voňavý akát.

Ve Smiřicích začíná další kolo univerzity

Smiřice - Ve Smiřicích od 4. února startuje další cyklus přednášek Virtuální univerzity třetího věku. Ta se ve městě dočkala již takové obliby, že ji někteří absolvují po několikáté.

Dárek obrátil proti jinému muži. Pořezal ho nožem v obličeji

Hradec Králové - Zavírací nůž dostal k narozeninám čtyřiasedmdesátiletý senior z Královéhradecka. V jedné z restaurací na Smiřicku s ním zaútočil na třiapadesátiletého muže. Důchodce tak policisté obvinili z ublížení na zdraví. Za čin mu hrozí až tříleté vězení.

Smiřičtí se v centru města dočkají nového parkoviště

Smiřice - Zhruba čtyř desítek nových parkovacích míst v centru města by se měli dočkat obyvatelé Smiřic. Čeká se už jen na vydání stavebního povolení a pak už se může začít pracovat.

Srážku dvou řidiček u Smiřic čtyřiapadesátiletá žena nepřežila

Hradecko - U Skalice na Královéhradecku se v pátek odpoledne fatálně střetla dvě osobní auta. Čtyřiapadesátiletá řidička jednoho z vozů nehodu nepřežila.

Smiřice dále povede dosavadní starosta Luboš Tuzar

Smiřice - Na radnici ve Smiřicích už mají jasno. Město povede starosta Luboš Tuzar, který se Sdružením nezávislých kandidátů Volba pro Smiřice vyhrál volby a získal sedm z patnácti mandátů v zastupitelstvu.

Dálnice D11 do Smiřic i R35 na Vysoké Mýto mají zelenou

Východní Čechy - Pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic a stejně tak výstavba rychlostní silnice R35 z Opatovic nad Labem do Ostrova mezi Chrudimí a Vysokým Mýtem se dostaly na seznam vládních priorit pro nejbližší dva roky, který včera schválila vláda.

Ve Smiřicích opět startuje univerzita třetího věku

Smiřice - Cyklus přednášek Virtuální univerzity třetího věku od října opět startuje ve Smiřicích. Projekt se tu setkal s velkým ohlasem už v předchozích letech.

Smiřice trápí parkování. Co s tím udělají lídři kandidátek?

Smiřice /ANKETA - ZVOLTE STAROSTY MĚST NA HRADECKU/ - Hradecký deník přináší pohled kandidátů 
v největších městech. Každé úterý se tak dozvíte, jak by případní starostové řešili problémy trápící jejich voliče.

Zvolte si svého starostu - Smiřice

Smiřice /ANKETA/ - Od úterý 9. září máte možnost si na našem webu zvolit starosty největších měst našeho regionu.

Smiřice investovaly do zeleně i sběru odpadů. Chybí parkování

Smiřice - Inventura radnice 2010 - 2014: Smiřice nezahálejí. Město se mění 
k lepšímu, úkolů je tu ale stále dost.

Komunální volby už se blíží. Jak dopadne inventura měst?

Královéhradecko /ANKETA, VÝZVA PRO ČTENÁŘE/ - Hradecký deník chystá před říjnovou událostí seriál o městech v okrese. Smiřice budou prvním městem Hradecka, které projde předvolební inventurou našich novin.

Smiřická kaple patří mezi barokní skvosty severně od Alp

Smiřice - Nedělní prohlídky s průvodcem zámecké kaple Zjevení Páně ve Smiřicích na Královéhradecku jsou letos ještě plánovány na 27. července, 10. srpna,  24. srpna, 7. září a 21. září vždy ve 14 a 15 hodin.

Státní policie se vrátila zpět do Smiřic. Ohlídá přes třicet obcí

Smiřice /FOTO/ - Zbrusu nové obvodní oddělení Policie České republiky sídlí od června v centru Smiřic. Přesunulo se sem z nedalekých Holohlav.

Trampskou divadelní komedii sehrají ve Smiřicích

Smiřice - Ochotníci zvou milovníky divadla na své představení letní trampské komedie se zpěvy Slunce nad řekou.

Nehoda u Smiřic si vyžádala zranění mladého řidiče

Smiřice - K bočnímu  střetu osobního a nákladního auta došlo v úterý před půl šestou ráno mezi Smiřicemi a Smržovem. Řidič vozidla Škoda Felicia, jedoucí ve směru od Hradce, začal před levotočivou zatáčkou předjíždět tři cyklisty a neměl pravděpodobně dostatečný rozhled.

Chlapeček vypadl z okna domu, ale dveřmi se vrátil

Smiřice – V klidu si hrál, pak na chvíli z bytu v několikapodlažním domě zmizel a najednou přišel dveřmi zvenku. Pětiletý chlapeček, kterého tatínek na chvíli spustil z očí, vypadl z okna. Vyklonil se, spadl, ale zase se hned vrátil domů.

Pomozte policii odhalit lupiče, který přepadl smiřickou pumpu

Smiřice – Policisté pátrají po lupiči, který minulý týden ve čtvrtek přepadl benzinovou čerpací stanici ve Smiřicích.

Smiřické svátky hudby vzdají hold slavnému rodu houslařů

Smiřice – Jedenáctý ročník hudebního festivalu Smiřické svátky hudby se uskuteční ve dnech 12. až 21. dubna. Jeho desetidenní program nabídne kromě každodenních koncertů ve smiřické barokní kapli také výstavu výtvarného umění.

Unikátní smiřická kaple Zjevení Páně dostane nový kabát

Smiřice /FOTOGALERIE/ - Co přinese rok 2014 Smiřicím? Co se loni (ne)podařilo a co třítisícové město plánuje na letošek? O budoucích plánech jsme si povídali se starostou Lubošem Tuzarem.

Vozidlo zachvátily plameny. Dodávka rázem zcela shořela

Smiřice /FOTOGALERIE/ – Dvě jednotky hasičů vyjely ve středu k ohlášenému požáru dodávky v Hankově ulici ve Smiřicích na Hradecku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 10.58 hodin dopoledne. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a místní dobrovolní hasiči.

Plasty k Vánocům? Už ani ne. Lepší je dekorace ze skla

Smiřice – Na adventních trzích hledají zákazníci tradici a také kvalitu. Na těch hradeckých, ať už před muzeem nebo v Novém Adalbertinu, určitě toto všechno naleznou. Své umění předvedou a nabídnou desítky řemeslníků.

O vypálená cédéčka se na úřadě nikdo 'raději' nepřihlásil

Smiřice – Klíče, mobily a kola. S takovými nálezy se nejčastěji setkávají na Městském úřadě ve Smiřicích. „Lidé k nám nosí relativně málo ztracených věcí," uvedla Ladislava Reichová ze smiřické radnice. „Za rok se ale k pravým majitelům vrátí asi jen desetina ztrát. Takové klíče si každý raději udělá nové, než aby je hledal," dodala.

Zámecká kaple patří mezi barokní skvosty severně od Alp

Smiřice – Nedělní prohlídky s průvodcem zámecké kaple Zjevení Páně ve Smiřicích na Královéhradecku jsou letos ještě plánovány na  4. srpna, 18. srpna, 1. září, 15. září a 6. října vždy ve 14 a 15 hodin.

Ženu ještě nenašli. Hledání nyní potápěčům ztěžuje bahno

Smiřice – Od uplynulého pátku, od druhé hodiny ranní policisté marně pátrají po šestadvacetileté ženě. Ta se šla v noci vykoupat na zdejší písník. Ale později ji začal kamarád, který si s mladou ženou šel v noci zaplavat, pohřešovat.

Nenechte si ujít: V kapli se rozezní nástroj domorodců

Smiřice – Už jste někdy viděli didgeridoo? Je to primitivní hudební nástroj australských domorodců. Didgeridoo je intonační dechový nástroj.

Šla si zaplavat a v tom náhle zmizela. Stále ji hledají

Smiřice – Hasiči i policisté zatím marně pátrají po šestadvacetileté ženě. Ta si v noci na pátek šla se do zdejšího písáku zaplavat.

Auto skončilo ve stromě, výsledkem bylo pět zraněných lidí

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – K vážné dopravní nehodě došlo ve středu odpoledne na vedlejší, avšak frekventované silnici mezi Smiřicemi a Černožicemi na Hradecku. Řidič osobního vozidla Renault 19 z dosud nejasných příčin narazil do stromu u silnice. V autě cestovalo a bylo zraněno pět lidí, včetně dítěte.

Vítání máje ve Smiřicích je spjato s pestrým programem

Smiřice - Turisticky významné území Hradecko a Kulturní středisko Dvorana ve Smiřicích zvou na akci Vítání máje s Hradeckem ve Smiřicích, která se koná právě ve středu 1. května na nádvoří zámku od 10 do 16 hodin.

Smiřické svátky hudby letos nabídnou deset koncertů

Smiřice – Východočeský festival Smiřické svátky hudby letos nabídne deset koncertů, zazní na nich mimo jiné skladba Pavla Trojana Koncert pro dvoje housle, která zde bude mít světovou premiéru. Desátý ročník festivalu se koná od soboty 23. března do pondělí 1. dubna ve Smiřicích.

Prohnilý buk uprostřed parku chtějí zachránit redukcí

Smiřice – Areál zámeckého parku stále prochází obnovou. Tři stromy již padly k zemi loni v listopadu. Jaký osud čeká některé další dřeviny, teď zjišťují odborníci.

Zámecké stromy jdou k zemi, nad dalšími visí otazník

Smiřice – Park ve Smiřicích musí projít rychlou obnovou. Do areálu lidé již mohou, uzavřená je jen část, kde hrozí pád buku.

Žena měla rodit v Hradci. Holčička přišla na svět v sanitě

Smiřice – V noci ze čtvrtka na pátek volala na dispečink záchranné služby žena, že začíná rodit. Dispečeři zdravotnického operačního střediska vyslali na místo blížícího se porodu dvě posádky.

Krajské volby: Kraj Smiřicím pomáhá při stavbě cyklostezky

Hradecko – Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Hradecký deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst Hradecka, týkající se této podzimní události. Všem osloveným jsme položili stejnou otázku: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl naopak více zaměřit?

Neplatili za odpad, město stál odvoz nepořádku pět set tisíc

Smiřice – Pět set tisíc korun stál smiřickou radnici odvoz odpadu po bývalých nájemnících Zderazi. Přitom stačilo, aby si obyvatelé platili popelnice. Ty by je, v případě svozu odpadu jednou za čtrnáct dní, stály jedenáct set padesát korun. Místo nich ale za nepořádek zaplatí daňoví poplatníci.

PROHLÉDNĚTE SI: Smiřický velikonoční hudební festival

Smiřice - Až do velikonočního pondělí 9. dubna  potrvá devátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby v zámecké kapli Zjevení Páně.

Nepotřebný odpad letos postupně zamíří do Zderazi

Smiřice - Obytné domy musely ustoupit sběrnému dvoru. Měl by být otevřen již na podzim.

Smiřičtí strážníci nově zasahují na jízdních kolech

Smiřice – Strážníci Městské policie ve Smiřicích mají nové pomocníky. Od města totiž dostali jízdní kola.

Smiřické svátky hudby ozdobí projekt Vivaldianno MMXII

Smiřice - Mezinárodní velikonoční festival krásné hudby nabídne jedenáct koncertů. Hodlá oslovit posluchače všech generací 
a přizpůsobí tomu také časy jednotlivých koncertů.

Žena nad ránem skončila pod koly vlaku

Smiřice - Mezi Smiřicemi a Jaroměří ve čtvrtek ráno vlak srazil člověka, provoz na trati byl na tři hodiny přerušen.

Strážníci hodlají vyhnat opilce od škol

Smiřice - Od příštího roku bude ve Smiřicích bezpečněji. Město bude bedlivě střežit dvojice městských strážníků.

Smiřičtí si pro 'občanky' budou jezdit do Hradce

Smiřice - Občané města Smiřice čeká od konce listopadu velká změna při vydávání nových občanských průkazů.

Výcvik? To je nekonečný příběh, tvrdí psovodi

Smiřice - Na hřišti SK Smiřice se o víkendu bojovalo o body. Uskutečnilo se zde totiž mistrovství republiky IPO ve sportovním výcviku psů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT