VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBECHOVICE P. O.

Město Třebechovice pod Orebem bylo založeno při obchodní stezce v první polovině 14. století. Vrch Oreb (260 m) s kostelíkem Božího Těla připomíná památné husitské bratrstvo. Město je vzdáleno pouhých 13 km východně od Hradce Králové a díky svému okolí s krásnými lesy a půvabnými zákoutími řeky Orlice se stalo oblíbeným výletním místem. Po celém světě jsou Třebechovice proslulé Muzeem betlémů. Zdroj: www.trebechovice.cz

Křížení u Krňovic dostane podchod

Třebechovice pod Orebem - Již příští rok by se měli cyklisté a chodci z Třebechovic a přilehlého okolí cítit v sousedství rušné státovky daleko bezpečněji.

Opilá matka ani nevěděla, že její tříletý syn odešel z domu

Třebechovice pod Orebem - Osamoceného tříletého chlapce našli v pondělí před 19. hodinou strážníci u rybníka Bor. Jak se později ukázalo, zatímco on bloudil městem, jeho matka s babičkou pily vodku a vůbec nevěděly, že je mimo domov. 

Na facebooku se loučila se životem, pomoc přišla včas

Východní Čechy - Neznámá dívka z Mohelnice se rozhodla spáchat sebevraždu. Její loučení se životem na facebooku zaznamenala žena z Třebechovic pod Orebem, která v neděli večer zavolala na tísňovou linku.

Chovatelé pořádají výstavu drobné zvěře a českých hus

Třebechovice pod Orebem - Jako každý rok, i letos pořádá čtvrtý víkend v září ZO Českého svazu chovatelů Třebechovice pod Orebem ve svém chovatelském areálu okresní výstavu králíků, drůbeže a holubů obohacenou o speciální výstavu Klubu chovatelů českých hus.

Třebechovice budou víc než měsíc patřit ochotníkům

Třebechovice pod Orebem - Na tradiční divadelní přehlídku Symposion se ochotníci sjedou už po sedmačtyřicáté 15. září a své herecké umění budou divákům předvádět v místním Kulturním domě až do 21. října.

Rada: Hajnišův mlýn půjde k zemi

Třebechovice pod Orebem - Rada města Třebechovice pod Orebem změnila své stanovisko k organizaci místního referenda o Hajnišově mlýnu.

Krňovice budou vonět uhlím

Krňovice - Víte, jak se dělá dřevěné uhlí? Pokud ne, tak se v sobotu nebo v dalších dnech přijďte podívat do Podorlického skanzenu v Krňovicích nedaleko Třebechovic pod Orebem na tradiční výrobu dřevěného uhlí.

Kraj zahájil stavební řízení

Třebechovice pod Orebem - Zahájení stavebního řízení ve čtvrtek oznámili zástupci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Předmětná stavba řeší úpravy průsečné křižovatky na silnici I/11 a II/298.

Krňovice budou vonět uhlím

Krňovice - Víte, jak se dělá dřevěné uhlí? Pokud ne, tak se přijďte od soboty 11. srpna podívat do Podorlického skanzenu v Krňovicích nedaleko Třebechovic pod Orebem na tradiční výrobu dřevěného uhlí a podívat se, jak vypadal milíř.

Oblékli si neprůstřelné vesty a vyrazili pátrat po střelcích

Královéhradecko - Hned dvě oznámení o střelbě přijali ve čtvrtek hradečtí policisté.

V Třebechovicích vznikne nový přechod a opraví se zastávka

Třebechovice pod Orebem - V třebechovické místní části Polánky nad Dědinou přibude přechod, chodník a navíc se zrekonstruuje stávající autobusová zastávka. Město si investici může dovolit díky státní dotaci, kterou získalo v minulých dnech.

Při nehodě u Třebechovic se zranily dvě osoby

Třebechovice pod Orebem - Dvě osoby se zranily při nehodě, ke které došlo v pátek kolem 11. hodiny u Třebechovic pod Orebem.

Rumpál, kývačka či pérák. Ledce okupovaly motocykly Jawa

Ledce /FOTO/ - František Štastný či Gustav Havel. Dva nejslavnější motocyklové závodníky v československé historii nespojovala pouze láska k benzínu, ale také čtyři písmena na nádrži.

Hradecký kraj přivítá Olympijský běh, v celém Česku poběží desítky tisíc lidí

Královéhradecký kraj - Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 80 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 20. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů T-Mobile Olympijského běhu po celé zemi.

Třebechovice hostí finálové zápasy žákovských pohárů

Třebechovice pod Orebem - Na útulném třebechovickém stadionu v Boře se v úterý odpoledne odehrají finálové duely tradičních žákovských pohárů Okresního fotbalového svazu Hradec Králové.

Na opravu Hajnišova mlýna nejsou peníze, říká starosta

Třebechovice pod Orebem - Ministerstvo kultury udělalo z chátrajícího Hajnišova mlýna v Třebechovicích kulturní památku. Obdivovatelé starých budov zajásali, vedení města ale rozhodnutí ministerstva nepotěšilo.

Třebechovické farnosti chybí půl milionu na dostavbu varhan

Třebechovice pod Orebem - Třímanuálové varhany z roku 1943, kterými se chlubí kostel sv. Ondřeje v Třebechovicích, byly přestavěny na elektropneumatický systém. Na ozvučení třetího manuálu však nezbyly finanční prostředky.

Oprava uzavřela část silnice I/11

Třebechovice pod Orebem - S dopravními komplikacemi se od středy potýkají řidiči v Třebechovicích pod Orebem. V části Nepasice začala oprava frekventované silnice I/11.

Za havárii může alkohol. Řidič se dvěma promile narazil do stromu

Třebechovice pod Orebem - Dvacetiletý řidič nezvládl jízdu a narazil do stromu. Dechová zkouška ukázala téměř dvě promile alkoholu.

„Přál bych si, abychom viděli mezi posledními čtyřmi celky MS i naše hráče“

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Český hokejový tým od sobotního zápasu se Slováky zápolí na mistrovství světa v Dánsku. A touží po medaili. Získá ji či nikoliv? Nejen na to Deníku odpovídal Martin Klemenc, trenér hokejistů Třebechovic, kteří se v uplynulé sezoně dokázali probojovat až do finále play off krajské ligy Královéhradecka, kde však nestačili na Jičín.

Mlýn památkou? Město podá rozklad

Třebechovice pod Orebem - Město nesouhlasí, aby z bývalého Hajnišova mlýna byla kulturní památka. Rada města schválila podat proti rozhodnutí Ministerstva kultury rozklad.

Nehoda před Třebechovicemi komplikuje dopravu

Třebechovice pod Orebem - Zraněním skončila nehoda dvou osobních vozidel na silnici 298 mezi Krňovicemi a Třebechovicemi pod Orebem.

Třebechovická lesní mateřská škola zve veřejnost na piknik

Třebechovice pod Orebem - Lesní klub Lesokruh pořádá u příležitosti Světového dne lesních mateřských škol a klubů originální piknik.

Hajnišův mlýn je nově památkou

Třebechovice pod Orebem - Hajnišův mlýn v Třebechovicích pod Orebem se stal kulturní památkou. Rozhodlo o tom ministerstvo kultury, verdikt zatím není pravomocný.

Silničáři odřízli krajskou spojnici

Hradecko - Až do začátku prázdnin bude uzavřena silnice z Krňovic na Bělečko.

Radnice plánuje milionovou proměnu školky

Třebechovice p. O. - Dlouhodobě špatný stav jedné z budov a blížící se povinnost nabírat dvouleté děti. Dva hlavní důvody, proč třebechovická radnice chystá nákladnou rekonstrukci místní mateřské školy v Tyršově ulici. Podle předběžných odhadů by celý projekt, který je rozvržen do etap, měl vyjít na zhruba 40 milionů korun.

Trenér Klemenc: „Sezona byla úspěšná“

Třebechovice pod Orebem - Lední hokej: Třebechovické mužstvo letos sahalo po krajském titulu.

Klemenc: „Dřeli jsme, nastřelili tyč, ale vyrovnat se nepodařilo"

Královéhradecko - Štěstí bylo na straně soupeře. Třebechovičtí hokejisté v rozhodujícím pátém zápase finále krajské ligy neuspěli.

Pod vrcholem. Třebechovičtí skončili druzí

Královéhradecko - Krajská hokejová liga: Přeborníkem se po pětizápasové sérii stalo mužstvo z Jičína.

Jičín v Třebechovicích neslavil, finále rozhodne pátý zápas!

Královéhradecko - Hokejisté Jičína první šanci na zisk titulu nevyužili, když na ledě Třebechovic prohráli těsně 4:5. O titulu tak rozhodne až pátý zápas. Ten se hraje v neděli od 17 hodin v Jičíně.

Třebechovičtí budou po debaklu odvracet mečbol, bydžovský tým končí čtvrtý

Hradecko - Krajská hokejová liga: Pod Orebem se v pátek večer hraje čtvrtý zápas finálové série.

Třebechovice mohou mrzet dva momenty

Královéhradecko - Krajská hokejová liga: Ve středu se hrají další atraktivní duely, v nichž půjde o hodně.

Leteckou pumu vytáhli hasiči ze země v lese u Bělče nad Orlicí

Běleč nad Orlicí - Cvičná letecká puma zaměstnala v pondělí večer hradecké hasiče i dobrovolné hasiče z Třebechovic pod Orebem. Letecká puma se nacházela v lese asi dva kilometry od Bělče nad Orlicí. O nálezu požárníky informovala policie.

Domácí prostředí ve finále zatím není výhodou

Královéhradecko - Série o krajský titul je vyrovnaná, ke třetímu místu má blíž Jaroměř.

Poprvé v Jičíně. Finále lze sledovat živě

Hradec Králové - Sérii o prvenství v krajské hokejové lize Královéhradecka Jičín vs. Třebechovice již od pátku vysílá portál hokejka.cz.

Rychlá série. Třebechovice frčí do finále

Hradecko - Hokejové mužstvo zpod Orebu ve třech duelech vyřídilo Jaroměř a zahraje si o krajský titul.

Varhany třebechovického kostela v létě projdou rekonstrukcí

Třebechovice pod Orebem - Varhany v evangelickém kostele v Třebechovicích se letos dočkají rekonstrukce. Oprava je potřeba, varhany z roku 1906 už nehrají tak, jak mají. S opravou by se mělo začít v létě.

Film studenta z Třebechovic se uchází o Cenu Magnesia

Třebechovice pod Orebem/ Praha - O Cenu Magnesia za studentský film se bude letos na Českých lvech ucházet také student FAMU Adam Koloman Rybanský, který pochází z Třebechovic pod Orebem. Deníku to sdělili pořadatelé.

Cyklistům se uleví. Rýsuje se stezka přes nebezpečnou křižovatku

Třebechovice pod Orebem - Třebechovická radnice získala stavební povolení na výstavbu cyklostezky. Finální tečkou bude dotace.

Duel zvratů pod Orebem rozsekly samostatné nájezdy

Hradecko - Třebechovičtí hokejisté vedli 4:1, pak prohrávali 4:5, ale nakonec brali dva body.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda zablokovala na dvě hodiny hlavní tah z Hradce

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Ve čtvrtek krátce před pátou hodinou odpoledne došlo k hromadné dopravní nehodě v Nepasicích u Třebechovic pod Orebem.

Jak jsme žili v Československu: Historii ukáže město Třebechovice pod Orebem

Královéhradecko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Hlavní tah od Třebechovic na Hradec zablokovala nehoda, zranilo se dítě

Třebechovice pod Orebem - Při čtvrteční nehodě u města pod Orebem se lehce zranilo dítě. Střetly se dva osobní automobily a kamion a došlo k zablokování průjezdu hlavním silničním tahem I/11.

Místo vlaků autobusy. Na trati z Hradce do Týniště bude výluka

Třebechovice pod Orebem - Lidé, kteří ráno a dopoledne využívají na cestování krajem vlaky, budou muset na pár dní přesednout na autobusy.

V Bělči nad Orlicí dorazilo k urnám 80 procent voličů

Královéhradecko - Nejvyšší volební účast v kraji mělo v prvním kole prezidentských voleb Hradecko. K urnám se dostavilo 66,57 procenta oprávněných voličů, což je o čtyři a půl procentního bodu více, než je celostátní průměr.

Při střetech vozidel došlo i na zranění

Královéhradecko - Hasiči v uplynulých dnech zaznamenali v hradeckém okrese hned několik událostí.

Třebechovické náměstí se proměnilo v betlémské tržiště

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Již počtvrté přivítalo město beltému vánoční trhy

Na zasněžené vozovce dostal smyk a srazil protijedoucí auto

Hradecko - Zasněžená vozovka způsobila nehodu v neděli večer v Bělči nad Orlicí. Řidič, který jel od Bělče na Hradec Králové, dostal při zatáčení pravděpodobně smyk a přejel do protisměru. Čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. To bylo vlivem nárazu odhozeno mimo silnici.

Dvě koleje rozhádaly třebechovické zastupitele

Třebechovice pod Orebem - V sérii osobních výpadů, ostrých reakcí, skákání do řeči a očerňování se neslo středeční zastupitelstvo Třebechovic pod Orebem. Rozbuškou se stalo schvalování zrušení dvou železničních přejezdů v katastru města.

Náročná oprava skončila. Přinesla i změnu v dopravě

Třebechovice pod Orebem - Bezmála tři čtvrtě roku trvaly práce na silnici v centru Třebechovic pod Orebem. Od letošního prvního prosince, kdy úpravy skončily, už opět komunikace v ulicích Československých legií a Trčkova slouží svému účelu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT