VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBECHOVICE P. O.

Účtování seriálu Rebels Race: Sibeke slavil celkové prvenství, Blecha sedmý

Třebechovice pod Orebem - V areálu náchodského asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny se v polovině září konal poslední závod letní sezony závodů automobilových modelů Rebels Race.

V Třebechovicích se dočkají nové křižovatky i parku

Třebechovice pod Orebem - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení?

Jehličnany u Třebechovic jdou k zemi. Napadl je žrout lýka

Hradecko - Je dlouhý jen několik milimetrů, přesto patří mezi naše nejznámější škůdce. Řeč je o lýkožroutovi, s jehož přemnožením se nyní potýkají lesníci po celé republice. Škody páchá i na Hradecku. Například u Třebechovic v lesoparku Bor kvůli němu probíhá mimořádná těžba dřeva.

Heldův park už roste. Hotov bude ještě letos

Třebechovice pod Orebem - Úpravy trojúhelníkového parku
v Třebechovicích pod Orebem jsou v plném proudu. Hotovo musí být do konce roku.

Sibeke sice nejprve zničil motor, avšak poté vyhrál finále

Třebechovice pod Orebem - Třebechovičtí závodníci s automobilovými modely se zúčastnili čtvrtého dílu klání Rebels Race na náchodském asfaltu. Blecha dojel šestý.

Nehodu dvou vozidel u Třebechovic odnesly jen plechy

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Ošklivě vypadající nehoda se stala na hlavní silnici  u Třebechovic pod Orebem na Hradecku. U odbočky na Štěnkov se srazila dvě vozidla.

Hudební senzace Pirate Swing Band chystá galakoncerty. Připravte se na nečekané

Východní Čechy, Pardubice - „Představte si Franka Sinatru zpívat Nirvanu," popisuje svůj nevšední zážitek z vystoupení „pirátů" legendární kytarista Brian May.

Zákaz vjezdu pokračuje. Z Bělče do Krňovic stále neprojedete

Hradecko - Do konce prázdnin už měli řidiči projet z Hradce Králové až do Krňovic a opačně. Realita je ale trochu jiná. Silnici v Bělči nad Orlicí stále okupují dělníci. Hotová není oprava mostu a silnice.

Žena zemřela po srážce vozidla s cisternou

Královéhradecko - Tragická nehoda nehoda ve středu dopoledne na několik hodin uzavřela silnici mezi obcemi Ledce a Klášter nad Dědinou na Hradecku.

Od úterý nebudou jezdit vlaky do Třebechovic

Hradec Králové - Pokud od úterý budete cestovat vlakem z Hradce Králové směrem do Třebechovic pod Orebem, připravte se na komplikace. Začíná tu na železniční trati  totiž plánovaná výluka. Ta skončí 29. srpna.

Rebels Race: Blecha a Sibeke potřetí zápolili na náchodském asfaltu

Třebechovice pod Orebem - Zkraje srpna se konal již třetí díl letní sezony závodů Rebels Race v Náchodě v areálu asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny. Přestože je doba školních prázdnin a dovolených, přerušili členové kroužku RC Auta působícího při DDM Třebechovice pod Orebem aktivity a v sobotu ráno odjeli závodit s automobilovými modely do Náchoda.

Tábor hemofiliků: hrají si a učí se zvládat nemoc

Běleč nad Orlicí - Rozdíl od zdravého dítěte nepoznáte. Hemofilici ale mají problém se srážlivostí krve. Letní tábor jim i rodičům pomáhá s teorií i praxí.

V Krňovicích o víkendu ožily prastaré zemědělské stroje

Krňovice /FOTO/ - Jak naši předci zpracovávali zemědělské plodiny? Nejen to se lidé dozvěděli ve skanzenu.

Ve skanzenu v Krňovicích se vrátíte zpátky v čase

Třebechovicko - Historické stroje v akci uvidí návštěvníci už v sobotu a v neděli v Podorlickém skanzenu v Krňovicích při tradičním Hospodaření na vsi.

Vysoké teploty lákají k vodě nejen lidi, ale také zvířata

Hradecko - Vlna veder nemá polevit ani v následujících dnech. Nejnižší teplotu hlásí meteorologové kolem 30 °C. „Ochladit" se tak má v neděli a v pondělí, poté už rtuť teploměru bude opět atakovat 35 stupňů.

Kino pod širým nebem láká k návštěvě mnohé diváky

Hradecko, Ledce /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Letní kino v Ledcích se těší velké oblibě. „Páteční promítání se vydařilo. Připravený film Pulp Fiction vzbudil rozporuplné reakce. Úspěch sklidil spíše u mladé generace. Starší více ocenili dobrý guláš a teplé nápoje, protože noc byla velmi chladná a tak teplé bundy a deky byly nutné," potvrdila kronikářka obce Jaroslava Zemánková.

Nehoda čtyř vozů blokovala silnici u Třebechovic

Třebechovice pod Orebem - Tři osobní automobily a jedna dodávka zablokovaly ve čtvrtek krátce po čtvrté hodině odpoledne silnici číslo 11 na obchvatu Třebechovic poblíž slévárny.

Speed Challenge v Solnici: Třebechovický Sibeke si připsal další vítězství

Třebechovice pod Orebem - V červenci se uskutečnilo další dějství ze seriálu závodů automobilových modelů Speed Challenge v Solnici. Počasí tentokrát vyšlo dokonale, ale doba prázdnin a dovolených se podepsala na počtu závodníků v sedmém dílu.

Ledce poprvé v historii otevřely letní kino. 'Byla to bomba!'

Ledce - Maličká obec u Třebechovic pod Orebem v pátek večer poprvé zažila promítání pod širým nebem.

V Krňovicích v noci hořelo auto i kůlna

Krňovice - Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem vyráželi ve středu krátce před druhou hodinou ranní k do Krňovic na Hradecku. Hořel tam osobní automobil a přilehlá kůlna.

Nech mě spát, řekl zloděj majiteli domu a odpočíval dál

Třebechovice pod Orebem - Opravdu velké překvapení čekalo po příchodu domů na pětašedesátiletého muže z Třebechovic. V jeho křesle spal muž a před ním stála rozpitá láhev vína.

Jedinečný Proboštův betlém rozebrali restaurátoři po více než sto letech

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Příležitost nahlédnout do útrob unikátního Proboštova betléma už mít návštěvníci Muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem zřejmě nikdy nebudou. Za poslední století se totiž dočkal pouze dílčích zásahů.

Nástrahami bláznivých disciplín nejlépe prošli ledečtí mladí borci

Ledce - Ledecká lávka se letos v obci nedaleko Třebechovic pod Orebem konala koncem června a nabídla pestrý program.

Sibeke dojel druhý, Blechu náchodský asfalt potrápil

Třebechovice pod Orebem, Náchod - Koncem června se uskutečnil druhý podnik letní sezony závodů automobilových modelů Rebels Race v Náchodě, konkrétně v areálu asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny.

Již během desátého závodu děti opět po roce pomáhaly Kuřeti

Třebechovice pod Orebem, Praha - Čtyřiadvacetihodinový závod pro Kuře je již tradičním zakončením aktivní části sezony jezdců s automobilovými modely. Po závodech Českého poháru, GP Mini-Z Cupu, Třebechovického poháru, Mikromasters a International Kyosho masters se jedná o opravdu velké klání jak pro mechaniky, tak i pro samotné jezdce.

Lidé se báli ježka, odchytil ho strážník městské policie

Třebechovice pod Orebem - I malý ježek dokáže vzbudit hrůzu. Své o tom ví strážník městské policie v Třebechovicích, který ho tento týden odchytával. Na drobné zvířátko byl lidmi upozorněn při kontrole na Masarykově náměstí.

AKTUALIZOVÁNO

Při rozsáhlém požáru pole nedaleko Třebechovic se zranilo pět hasičů

Královéhradecko - K rozsáhlému požáru mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí u obce Petrovičky vyjížděly profesionální i dobrovolné hasičské jednotky v úterý navečer.

Přes 50 let staré motocykly se spolu s auty 'srazily' u Hradce

Krňovice - Až šedesátka automobilových i motocyklových veteránů vyrobených před rokem 1960 byla v sobotu k vidění v areálu Podorlického skanzenu v obci Krňovice blízko Hradce Králové.

Tanečníci M.A.D. Style letos opět patřili k nejlepším soutěžícím

Třebechovice pod Orebem - Tak jako každý školní rok od roku 2008 v tanečních soutěžích velmi dobře vedou členové tanečních zájmových útvarů skupiny  M.A.D. Style při DDM Třebechovice pod Orebem.

Blecha a Sibeke brali v Solnici celkem tři prvenství

Třebechovice pod Orebem - V polovině června jeli závodníci kroužku RC Auta při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) Jakub Blecha a Petr Sibeke do Solnice, kde se na asfaltovém parkovišti za automobilkou konalo další klání dálkově řízených modelů Speed Challenge 2015.

Bezradná policie kvůli útokům posílí hlídky

Třebechovice pod Orebem - Neznámí vandalové terorizují už tři roky zdejší radnici a útoky se stupňují. Starostovi teď zničili auto, sprejují hanlivými nápisy domy.

Třebechovice žádají o pomoc kvůli útokům na vedení města

Třebechovice pod Orebem - Vedení Třebechovic pod Orebem žádá ministra vnitra, policejního prezidenta a nejvyššího státního zástupce o pomoc kvůli opakujícím se útokům na starostu a další představitele města.

Novou silnici Blešno nechválí, firma slibuje rychlou nápravu

Blešno - Zatímco se před obecním úřadem v Blešně chystá ve středu dopoledne slavnostní přestřihávání pásky a otevření průtahu obce, o pár metrů dál dělníci už od brzkého rána frézují nepovedené nájezdy. Oprava frekventovaného tahu směrem na Třebechovice pod Orebem byla přitom dokončena už na konci května. Jenže podle některých místních obyvatel ne zcela kvalitně.

Úvodní závod Rebels Race hostil Náchod. Sibeke slavil prvenství

Třebechovice pod Orebem - Nedávno se konal první závod letní sezony závodů automobilových modelů Rebels Race v Náchodě. Jezdí se na asfaltové ploše areálu hokejbalového klubu u Sokolovny.

Proboštův betlém čeká oprava mechaniky. Poprvé po sto letech

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Příležitost, která se naskytne jednou za sto let. Tak se staví vedení Třebechovického muzea betlémů i města ke generální rekonstrukci unikátního Proboštova betlému.

Cyklodeník: Údolím Orlice pod zříceninu gotického hradu

Královéhradecko, Rychnovsko - Na trase cyklovýletu z Třebechovic pod Orebem do Potštejna si užijí zejména milovníci historie. Navštívit mohou kvarteto zámků.

Speed Challenge: Pátý závod na asfaltu v Solnici? Třebechovickým se dařilo

Třebechovice pod Orebem - Posledním závodem Mini-Z Cupu v Praze skončila sezona Českého poháru, závod 24 hodin pro Kuře 2015 startuje 20. června v pražském obchodním centru Letňany.

Učí se hrát šachy pomalu a promýšlet své tahy dopředu

Třebechovice pod Orebem - Mladým šachistům z DDM Třebechovice pod Orebem pomalu končí sezona, která se dá označit jako úspěšná. Zúčastnili se všech soutěží pořádaných krajským šachovým svazem a podařilo se vybojovat několik individuálních medailí.

Český pohár: Blecha skončil celkově druhý

Třebechovice pod Orebem - Zatímco tým Sibekových mířil do Rychnova nad Kněžnou pro body do celkového hodnocení ročníku soutěže a další dvě medaile za první místo v kategoriích Hobby a Truck, Blechovi a Blažkovi zamířili do Policejního muzea v Praze. Zde se konalo páté, tedy poslední, kolo Českého poháru.

Nominovaní sportovní rybáři se těší na reprezentační akci

Třebechovice pod Orebem - Sportovní rybáři jsou jedním z pestré řady zájmových útvarů třebechovického domu dětí a mládeže. Nahlédněme do jeho nedávné činnosti.

Třebechovická mládež slaví úspěchy. Například i malí tanečníci

Třebechovice pod Orebem - Mladí tanečníci z Domu děti a mládeže v Třebechovicích pod Orebem slaví úspěchy, přičemž soutěžní taneční sezona pokračuje až do poloviny června. Tanečních soutěží se zúčastňuje pravidelně více než devadesát dětí.

Čištění řeky Orlice - přírodní park zbavovali odpadků již poosmé

Třebechovice pod Orebem - Nedávno se děti z vodáckého kroužku DDM Třebechovice pod Orebem  a vodácký oddíl SK aktivně zapojily do 8. ročníku záslužné akce Čištění řeky Orlice - Přírodní park Orlice.

Betlém ještě neopravují. Hledá se restaurátor

Třebechovice pod Orebem - První kolo výběrového řízení muselo být zrušeno. Za měsíc by měl být znám vítěz druhého tendru, pak se začne rekonstruovat.

Ukliďme Česko! Přidali se i obyvatelé Librantic, vyčistili příkopy

Librantice - Také vám vadí nepořádek v příkopech a skládky v lese? Při každém posezení s přáteli na to přišla řeč. Nechápeme, proč tolik odpadu končí tam, kde nemá, když jsou v každé obci kontejnery nebo sběrné dvory, a každý má nebo by měl mít popelnici. A že to jsou někdy celé pytle!

Město pod Orebem vlastní spoje MHD zrušilo. Nebyl o ně zájem

Třebechovice pod Orebem - Když na začátku října loňského roku zaváděly Třebechovice s necelými šesti tisíci obyvateli vlastní spoje městské hromadné dopravy, věřilo vedení města, že tím vyjde vstříc místním lidem, kteří si často na nedostatečnou obslužnost stěžovali. Odvážný nápad ale nebude mít delší pokračování. Po zkušebním provozu město betlémů MHD zrušilo.

V Třebechovicích mají svého evropského vicemistra

Třebechovice pod Orebem - Koncem března se zástupci kroužku TRCA z DDM Třebechovice pod Orebem opět po roce vydali na závody Mini-Z mistrovství Evropy a mistrovství České republiky Kyosho Masters 2015 automobilových modelů. Klání hostil pražský Tyršův dům.

Konečný účet seriálu? Z Mýta si odvezli rovnou šest pohárů

Třebechovice pod Orebem - Závodníci s automobilovými modely z kroužku RC Auta působícího při DDM Třebechovice pod Orebem TRCA mají za sebou poslední závod GP Mini-Z Cupu 2014/15. Odehrál se v březnu v Orlovně ve Vysokém Mýtě za účasti většiny závodníků, kteří se série v průběhu sezony účastnili.

Sibeke bral v Habrové hned dvakrát medaili

Třebechovice pod Orebem - Členové kroužku RC Auta při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) nedávno zamířili mimo jiné také do Habrové u Rychnova nad Kněžnou, kde absolvovali třetí závod automobilových modelů Speed Challenge 2015.

Ledecká noc s Andersenem se dětem protáhla až do půlnoci

Ledce - Koncem března se připojila i místní knihovna v Ledcích k 15. ročníku Noci s Andersenem.

Oheň si 'pochutnal' na domku v Libřicích. Škoda za milion...

Libřice /FOTO/ - Policisté z Třebechovic pod Orebem vyšetřují příčinu vzniku požáru rodinného domku v obci Libřice s necelými tři sta obyvateli nedaleko Hradce Králové. Plameny tu spolykaly velkou část rodinného domu v noci z neděle na pondělí. Škodu na majetku hasiči vyčíslili na milion korun, k žádnému zranění nedošlo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT