VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBECHOVICE P. O.

Tábor hemofiliků: hrají si a učí se zvládat nemoc

Běleč nad Orlicí - Rozdíl od zdravého dítěte nepoznáte. Hemofilici ale mají problém se srážlivostí krve. Letní tábor jim i rodičům pomáhá s teorií i praxí.

V Krňovicích o víkendu ožily prastaré zemědělské stroje

Krňovice /FOTO/ - Jak naši předci zpracovávali zemědělské plodiny? Nejen to se lidé dozvěděli ve skanzenu.

Ve skanzenu v Krňovicích se vrátíte zpátky v čase

Třebechovicko - Historické stroje v akci uvidí návštěvníci už v sobotu a v neděli v Podorlickém skanzenu v Krňovicích při tradičním Hospodaření na vsi.

Vysoké teploty lákají k vodě nejen lidi, ale také zvířata

Hradecko - Vlna veder nemá polevit ani v následujících dnech. Nejnižší teplotu hlásí meteorologové kolem 30 °C. „Ochladit" se tak má v neděli a v pondělí, poté už rtuť teploměru bude opět atakovat 35 stupňů.

Kino pod širým nebem láká k návštěvě mnohé diváky

Hradecko, Ledce /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Letní kino v Ledcích se těší velké oblibě. „Páteční promítání se vydařilo. Připravený film Pulp Fiction vzbudil rozporuplné reakce. Úspěch sklidil spíše u mladé generace. Starší více ocenili dobrý guláš a teplé nápoje, protože noc byla velmi chladná a tak teplé bundy a deky byly nutné," potvrdila kronikářka obce Jaroslava Zemánková.

Nehoda čtyř vozů blokovala silnici u Třebechovic

Třebechovice pod Orebem - Tři osobní automobily a jedna dodávka zablokovaly ve čtvrtek krátce po čtvrté hodině odpoledne silnici číslo 11 na obchvatu Třebechovic poblíž slévárny.

Speed Challenge v Solnici: Třebechovický Sibeke si připsal další vítězství

Třebechovice pod Orebem - V červenci se uskutečnilo další dějství ze seriálu závodů automobilových modelů Speed Challenge v Solnici. Počasí tentokrát vyšlo dokonale, ale doba prázdnin a dovolených se podepsala na počtu závodníků v sedmém dílu.

Ledce poprvé v historii otevřely letní kino. 'Byla to bomba!'

Ledce - Maličká obec u Třebechovic pod Orebem v pátek večer poprvé zažila promítání pod širým nebem.

V Krňovicích v noci hořelo auto i kůlna

Krňovice - Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem vyráželi ve středu krátce před druhou hodinou ranní k do Krňovic na Hradecku. Hořel tam osobní automobil a přilehlá kůlna.

Nech mě spát, řekl zloděj majiteli domu a odpočíval dál

Třebechovice pod Orebem - Opravdu velké překvapení čekalo po příchodu domů na pětašedesátiletého muže z Třebechovic. V jeho křesle spal muž a před ním stála rozpitá láhev vína.

Jedinečný Proboštův betlém rozebrali restaurátoři po více než sto letech

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Příležitost nahlédnout do útrob unikátního Proboštova betléma už mít návštěvníci Muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem zřejmě nikdy nebudou. Za poslední století se totiž dočkal pouze dílčích zásahů.

Nástrahami bláznivých disciplín nejlépe prošli ledečtí mladí borci

Ledce - Ledecká lávka se letos v obci nedaleko Třebechovic pod Orebem konala koncem června a nabídla pestrý program.

Sibeke dojel druhý, Blechu náchodský asfalt potrápil

Třebechovice pod Orebem, Náchod - Koncem června se uskutečnil druhý podnik letní sezony závodů automobilových modelů Rebels Race v Náchodě, konkrétně v areálu asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny.

Již během desátého závodu děti opět po roce pomáhaly Kuřeti

Třebechovice pod Orebem, Praha - Čtyřiadvacetihodinový závod pro Kuře je již tradičním zakončením aktivní části sezony jezdců s automobilovými modely. Po závodech Českého poháru, GP Mini-Z Cupu, Třebechovického poháru, Mikromasters a International Kyosho masters se jedná o opravdu velké klání jak pro mechaniky, tak i pro samotné jezdce.

Lidé se báli ježka, odchytil ho strážník městské policie

Třebechovice pod Orebem - I malý ježek dokáže vzbudit hrůzu. Své o tom ví strážník městské policie v Třebechovicích, který ho tento týden odchytával. Na drobné zvířátko byl lidmi upozorněn při kontrole na Masarykově náměstí.

AKTUALIZOVÁNO

Při rozsáhlém požáru pole nedaleko Třebechovic se zranilo pět hasičů

Královéhradecko - K rozsáhlému požáru mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí u obce Petrovičky vyjížděly profesionální i dobrovolné hasičské jednotky v úterý navečer.

Přes 50 let staré motocykly se spolu s auty 'srazily' u Hradce

Krňovice - Až šedesátka automobilových i motocyklových veteránů vyrobených před rokem 1960 byla v sobotu k vidění v areálu Podorlického skanzenu v obci Krňovice blízko Hradce Králové.

Tanečníci M.A.D. Style letos opět patřili k nejlepším soutěžícím

Třebechovice pod Orebem - Tak jako každý školní rok od roku 2008 v tanečních soutěžích velmi dobře vedou členové tanečních zájmových útvarů skupiny  M.A.D. Style při DDM Třebechovice pod Orebem.

Blecha a Sibeke brali v Solnici celkem tři prvenství

Třebechovice pod Orebem - V polovině června jeli závodníci kroužku RC Auta při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) Jakub Blecha a Petr Sibeke do Solnice, kde se na asfaltovém parkovišti za automobilkou konalo další klání dálkově řízených modelů Speed Challenge 2015.

Bezradná policie kvůli útokům posílí hlídky

Třebechovice pod Orebem - Neznámí vandalové terorizují už tři roky zdejší radnici a útoky se stupňují. Starostovi teď zničili auto, sprejují hanlivými nápisy domy.

Třebechovice žádají o pomoc kvůli útokům na vedení města

Třebechovice pod Orebem - Vedení Třebechovic pod Orebem žádá ministra vnitra, policejního prezidenta a nejvyššího státního zástupce o pomoc kvůli opakujícím se útokům na starostu a další představitele města.

Novou silnici Blešno nechválí, firma slibuje rychlou nápravu

Blešno - Zatímco se před obecním úřadem v Blešně chystá ve středu dopoledne slavnostní přestřihávání pásky a otevření průtahu obce, o pár metrů dál dělníci už od brzkého rána frézují nepovedené nájezdy. Oprava frekventovaného tahu směrem na Třebechovice pod Orebem byla přitom dokončena už na konci května. Jenže podle některých místních obyvatel ne zcela kvalitně.

Úvodní závod Rebels Race hostil Náchod. Sibeke slavil prvenství

Třebechovice pod Orebem - Nedávno se konal první závod letní sezony závodů automobilových modelů Rebels Race v Náchodě. Jezdí se na asfaltové ploše areálu hokejbalového klubu u Sokolovny.

Proboštův betlém čeká oprava mechaniky. Poprvé po sto letech

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Příležitost, která se naskytne jednou za sto let. Tak se staví vedení Třebechovického muzea betlémů i města ke generální rekonstrukci unikátního Proboštova betlému.

Cyklodeník: Údolím Orlice pod zříceninu gotického hradu

Královéhradecko, Rychnovsko - Na trase cyklovýletu z Třebechovic pod Orebem do Potštejna si užijí zejména milovníci historie. Navštívit mohou kvarteto zámků.

Speed Challenge: Pátý závod na asfaltu v Solnici? Třebechovickým se dařilo

Třebechovice pod Orebem - Posledním závodem Mini-Z Cupu v Praze skončila sezona Českého poháru, závod 24 hodin pro Kuře 2015 startuje 20. června v pražském obchodním centru Letňany.

Učí se hrát šachy pomalu a promýšlet své tahy dopředu

Třebechovice pod Orebem - Mladým šachistům z DDM Třebechovice pod Orebem pomalu končí sezona, která se dá označit jako úspěšná. Zúčastnili se všech soutěží pořádaných krajským šachovým svazem a podařilo se vybojovat několik individuálních medailí.

Český pohár: Blecha skončil celkově druhý

Třebechovice pod Orebem - Zatímco tým Sibekových mířil do Rychnova nad Kněžnou pro body do celkového hodnocení ročníku soutěže a další dvě medaile za první místo v kategoriích Hobby a Truck, Blechovi a Blažkovi zamířili do Policejního muzea v Praze. Zde se konalo páté, tedy poslední, kolo Českého poháru.

Nominovaní sportovní rybáři se těší na reprezentační akci

Třebechovice pod Orebem - Sportovní rybáři jsou jedním z pestré řady zájmových útvarů třebechovického domu dětí a mládeže. Nahlédněme do jeho nedávné činnosti.

Třebechovická mládež slaví úspěchy. Například i malí tanečníci

Třebechovice pod Orebem - Mladí tanečníci z Domu děti a mládeže v Třebechovicích pod Orebem slaví úspěchy, přičemž soutěžní taneční sezona pokračuje až do poloviny června. Tanečních soutěží se zúčastňuje pravidelně více než devadesát dětí.

Čištění řeky Orlice - přírodní park zbavovali odpadků již poosmé

Třebechovice pod Orebem - Nedávno se děti z vodáckého kroužku DDM Třebechovice pod Orebem  a vodácký oddíl SK aktivně zapojily do 8. ročníku záslužné akce Čištění řeky Orlice - Přírodní park Orlice.

Betlém ještě neopravují. Hledá se restaurátor

Třebechovice pod Orebem - První kolo výběrového řízení muselo být zrušeno. Za měsíc by měl být znám vítěz druhého tendru, pak se začne rekonstruovat.

Ukliďme Česko! Přidali se i obyvatelé Librantic, vyčistili příkopy

Librantice - Také vám vadí nepořádek v příkopech a skládky v lese? Při každém posezení s přáteli na to přišla řeč. Nechápeme, proč tolik odpadu končí tam, kde nemá, když jsou v každé obci kontejnery nebo sběrné dvory, a každý má nebo by měl mít popelnici. A že to jsou někdy celé pytle!

Město pod Orebem vlastní spoje MHD zrušilo. Nebyl o ně zájem

Třebechovice pod Orebem - Když na začátku října loňského roku zaváděly Třebechovice s necelými šesti tisíci obyvateli vlastní spoje městské hromadné dopravy, věřilo vedení města, že tím vyjde vstříc místním lidem, kteří si často na nedostatečnou obslužnost stěžovali. Odvážný nápad ale nebude mít delší pokračování. Po zkušebním provozu město betlémů MHD zrušilo.

V Třebechovicích mají svého evropského vicemistra

Třebechovice pod Orebem - Koncem března se zástupci kroužku TRCA z DDM Třebechovice pod Orebem opět po roce vydali na závody Mini-Z mistrovství Evropy a mistrovství České republiky Kyosho Masters 2015 automobilových modelů. Klání hostil pražský Tyršův dům.

Konečný účet seriálu? Z Mýta si odvezli rovnou šest pohárů

Třebechovice pod Orebem - Závodníci s automobilovými modely z kroužku RC Auta působícího při DDM Třebechovice pod Orebem TRCA mají za sebou poslední závod GP Mini-Z Cupu 2014/15. Odehrál se v březnu v Orlovně ve Vysokém Mýtě za účasti většiny závodníků, kteří se série v průběhu sezony účastnili.

Sibeke bral v Habrové hned dvakrát medaili

Třebechovice pod Orebem - Členové kroužku RC Auta při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) nedávno zamířili mimo jiné také do Habrové u Rychnova nad Kněžnou, kde absolvovali třetí závod automobilových modelů Speed Challenge 2015.

Ledecká noc s Andersenem se dětem protáhla až do půlnoci

Ledce - Koncem března se připojila i místní knihovna v Ledcích k 15. ročníku Noci s Andersenem.

Oheň si 'pochutnal' na domku v Libřicích. Škoda za milion...

Libřice /FOTO/ - Policisté z Třebechovic pod Orebem vyšetřují příčinu vzniku požáru rodinného domku v obci Libřice s necelými tři sta obyvateli nedaleko Hradce Králové. Plameny tu spolykaly velkou část rodinného domu v noci z neděle na pondělí. Škodu na majetku hasiči vyčíslili na milion korun, k žádnému zranění nedošlo.

Dvořák jim 'nadělil' dvě kola, z vyrovnaného tria nejlépe vyšel Senko

Třebechovice pod Orebem - Dům dětí a mládeže (DDM) v Třebechovicích pod Orebem hostil čtrnáct dní po klání GP Mini-Z Cupu další závod automobilových modelů, tentokrát celorepublikový ze série druhého ročníku Českého poháru.

Oprava třebechovického Proboštova betlému má zdržení

Třebechovice pod Orebem - Už jen výběrové řízení brzdí rekonstrukci unikátního třebechovického Proboštova betlému. Opravovat se přitom měl začít už v těchto dnech.

Polánky penězi z grantu tmelí sousedské vztahy

Královéhradecko - Peníze na projekty, které pomáhají budovat sousedské vztahy, můžete získat také vy. Stačí přijít se smysluplnou aktivitou.

Sibeke si rozšířil kategorie a rázem slavil dva triumfy

Třebechovice pod Orebem - O jednom nedávném únorovém víkendu se členové kroužku RC Auta působícího při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) zúčastnili klání modelů vozidel v měřítku 1:10 v Rychnově nad Kněžnou. O den později zápolili v Třebechovicích pod Orebem v rámci 4. závodu GP 2014 – 2015.

Láskyplné pas de deux už v neděli v Třebechovicích

Třebechovice pod Orebem - Jindřich Tošner se věnuje poezii vedle své lékařské profese už mnoho let. Básně ze svých dvou vydaných sbírek v závěru loňského roku využil jako základ básnického recitálu s názvem Láskyplné pas de deux.

První dáma přivezla z Třebechovic prezidentovi výslužku - koláče

Třebechovice pod Orebem - Vřelého přijetí se ve čtvrtek dostalo manželce prezidenta Ivaně Zemanové v třebechovickém Domově důchodců ChD Zdislava. Jeho obyvatelé zcela zaplnili společenskou místnost domova, aby si mohli s první dámou popovídat.

Sibeke na mistrovství republiky slavil prvenství mezi žáky

Třebechovice pod Orebem - Bystřice pod Hostýnem hostila republikový šampionát závodníků s automobilovými modely. Čtyři zástupce vyslaly do bojů i Třebechovice.

Soud potvrdil udělenou podmínku za týrání zvířat v Bělči

Běleč nad Orlicí - Krajský soud v Hradci Králové v úterý zamítl odvolání farmáře Miloše Švece z Bělče nad Orlicí proti verdiktu hradeckého okresního soudu, kde byl souzen kvůli týrání ovcí na farmě v Bělči.

Blechu ve finále zradily technické problémy s vozidlem

Třebechovice pod Orebem, Teplice - Zástupci kroužku RC Auta působícího při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) se zúčastnili již třetího závodu modelů aut seriálu Českého poháru. Tentokrát se jelo v Teplicích.

Sibeke zaznamenal rovnou ve třech závodech prvenství

Třebechovice pod Orebem - V Rychnově nad Kněžnou se konal další závod Speed Challenge, kterého se za kroužek RC Auta působící při Domě dětí a mládeže Třebechovice pod Orebem se svými modely vozů zúčastnili Petr Sibeke a Jakub Blecha.

Sibeke vybojoval v Kolíně pohár, mohl získat ještě jeden

Třebechovice pod Orebem - Počátkem ledna se členové kroužku RC Auta působícího při DDM Třebechovice pod Orebem zúčastnili již třetího závodu modelů aut měřítka 1:10 v Kolíně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT