VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBECHOVICE P. O.

Den Země připomenou v Podorlickém skanzenu v Krňovicích

Krňovice – Den Země v Podorlickém skanzenu v Krňovicích u Třebechovic pod Orebem se koná v sobotu 26. dubna od 10 do 17 hodin. Jde o již tradiční připomínku tohoto svátku. Návštěvníkům se představí  Ekocentrum Orlice.

'Kulturák' čeká další oprava. Přibude u něj nové parkoviště

Třebechovice pod Orebem – Projekt monstrózní rekonstrukce třebechovického kulturního domu vznikl už před osmi lety. Jenže jak už to tak bývá, vše ztroskotalo na penězích. Původní záměr totiž počítal s rozpočtem 45 milionů korun.

Velkého konkurenta Vaňka naháněli Třebechovičtí marně

Třebechovice pod Orebem – Počátkem dubna se ve Visce u Frýdlantu konal poslední letošní (v pořadí již pátý) závod šampionátu ALSracing. Opět se ho se svými automobilovými modely zúčastnili také členové kroužku RC Auta 
(TRCA) působícího při DDM Třebechovice pod Orebem.

Kyosho Masters 2014: Blecha v Praze slavil prvenství

Třebechovice pod Orebem, Praha – Asi nejzajímavější a nejprestižnější závod sezony a také akce, které se kdy třebechovický klub RC Auta (TRCA) účastnil, proběhla na konci března. Šlo sice o již 8. ročník, avšak první pořádaný firmou Kyosho v zemi bývalého východního bloku.

Nejlepší ekologové v našem kraji pocházejí z Hradce

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Problematika rekultivace a také zeleň. To jsou témata, se kterými se v Podorlickém skanzenu v Krňovicích popraly týmy ekologů ze středních škol v kraji.

Nemocné Míše pomohlo už osm tun vybraných víček z pet lahví

Třebechovice pod Orebem – Na první pohled vypadá Michalka Zahradníková z Třebechovic jako každá jiná sedmiletá holčička. Přesto už od narození bojuje s neznámou zákeřnou chorobou, která připomíná dětskou mozkovou obrnu.

Grand Prix modelářů vrcholila pátým dílem v Třebechovicích

Třebechovice pod Orebem – Pátý a zároveň poslední závod třetího ročníku GP Mini-Z Cupu je minulostí. Akce se  konala o třetím březnovém víkendu v prostorách Domu dětí a mládeže v Třebechovicích pod Orebem.

Blecha ani Sibeke ve Vísce na nejvyšší příčku nedosáhli

Třebechovice pod Orebem – Ve Vísce u Frýdlantu se jelo již čtvrté klání šampionátu ALSracingu závodníků s automobilovými modely.

Klikatice bývá náročná, Sibeke si s ní však obstojně poradil

Třebechovice pod Orebem – V Orlovně ve Vysokém Mýtě se jelo čtvrté pokračování GP Mini-Z Cupu, předposlední závod letošního ročníku. Pro klub RC Auta (TRCA) působící při DDM Třebechovice pod Orebem to znamenalo, že jeho členové se opět sešli, doladili auta, naložili dráhu a dojeli se domů pořádně vyspat.

Srážka si vyžádala dvě zranění, jedno vážné. Muž zůstal zaklíněn

Hradec Králové – Mezi Blešnem a Nepasicemi došlo ve středu odpoledne k vážné dopravní nehodě, při které se srazila tři auta. Osobní vůz, kamion a náklaďák. Na krátkém úseku silnice mezi obcemi se nejprve čelně s kamionem srazila Felicia, která z dosud neznámých příčin vjela do protisměru.

Blecha zaváhal při nastavení výkonu. Přesto tým nelitoval

Třebechovice pod Orebem – Po třítýdenní odmlce se opět začalo naplno závodit. O minulém víkendu členové kroužku RC Auta při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) odjeli do Vísky u Frýdlantu, kde se jel již třetí závod ALSracingu.

Radního, co kradl elektrický proud, už zastupitelé vyměnili

Třebechovice pod Orebem - Třebechovice mají téměř z jedné třetiny novou radu města. Zastupitelstvo volilo dva nové členy. Michal Haviar složil své funkce kvůli podezření, že odebíral elektřinu na černo. Za druhou změnu může úmrtí.

Dramatické závody. Často rozhodovaly pouhé vteřiny

Třebechovice pod Orebem – Již třetí závod GP Mini-Z Cupu automobilových modelů se jel na domácí půdě kroužku RC Auta (TRCA) při DDM Třebechovice pod Orebem v neděli 19. ledna.

Zastupitel kradl proud. V úřadu skončil, nahrazen bude v úterý

Třebechovice pod Orebem – Třebechovický zastupitel a radní Michal Haviar (ODS) údajně odebíral proud načerno. Radní už rezignoval na svoji funkci.

Blecha bral v Teplicích medaili za třetí místo, průběžně je druhý

Třebechovice pod Orebem – Členové kroužku TRCA z DDM Třebechovice pod Orebem se v sobotu 11. ledna zúčastnili 3. závodu Českého poháru jezdců s modelovými autíčky Mini-Z v Teplicích.

Unikátní betlém je v novém. Dočká se konečné opravy?

Třebechovice pod Orebem – Nová budova pro třebechovické betlémy – 46 milionů. Oprava a zateplení střechy školy – 5,6 milionu. Přestavba bývalé továrny na hasičskou zbrojnici – 8,2 milionu. To je výčet nejdůležitějších investic, které v roce 2013 zvelebily Třebechovice pod Orebem.

Finálové jízdy dokonale zamíchaly pořadím z rozjížděk

Třebechovice pod Orebem – Zkraje nového roku se členové kroužku závodníků s automobilovými modely (TRCA) působící při DDM Třebechovice pod Orebem zúčastnili druhého klání ALSracing ve Vísce u Višňové poblíž Frýdlantu. Stalo se tak minulý víkend.

Na severu Čech srdnatě zápasili s novou kobercovou tratí

Třebechovice pod Orebem – V sobotu 23. listopadu se jel úvodní závod seriálu ALSracing 2013/14. Vzhledem ke vzdálenosti cíle (Víska, Višňová u Frýdlantu) pojali členové třebechovického kroužku RC Auta (TRCA) dopravu společně se zástupcem RC Teamu Vysoké Mýto a jeli společně jeho vozem.

Po divadle byl v Ledcích po letech hlad. Hrála se Koule

Ledce – V pátek 15. listopadu byla v pohostinství v Ledcích uvedena divadelní hra Koule v podání divadelního souboru Temno z Týniště nad Orlicí. Naposledy se v Ledcích hrálo divadlo asi před padesáti lety, a to zde hráli žáci základní školy z Kláštera nad Dědinou.

Na trati v Třebechovicích odstartoval seriál závodů Grand Prix

Třebechovice pod Orebem – V neděli 17. listopadu se v tělocvičně třebechovického Domu dětí a mládeže jel první závod čtvrtého ročníku závodů GP Mini-Z Cup. Již od odpoledne předešlého dne se chystaly prostory pro zázemí závodníků a trať.

Poblíž Frýdlantu začíná na nové dráze další seriál závodů

Třebechovice pod Orebem – Členové kroužku RC Auta (TRCA), kteří působí v Domě dětí a mládeže v Třebechovicích pod Orebem, se při sobotě vydávají vstříc dalšímu klání. Tím se stává nový seriál závodů měřítka Mini-Z ALSracing Cup 2013/14.

Český pohár zahájen. Blecha si v Praze vyjezdil stříbro

Třebechovice pod Orebem – Minulou sobotu závodníci s dálkově řízenými automobilovými modely, členové kroužku RC Auta z třebechovického Domu dětí a mládeže, vyrazili k prvnímu klání Českého poháru do centra Prahy.

Východočeské betlémy už postupně ladí vánoční náladu

Východní Čechy - Blížící se sváteční čas můžete na mnoha místech regionu využít k návštěvám unikátních výstav.

Střední škola Trivis: Den otevřených dveří tak trochu jinak

Třebechovice pod Orebem /FOTOGALERIE/ - Střední škola veřejnoprávní Trivis v Třebechovicích pod Orebem ve středu otevřela své dveře. A netradičně.

Oprava Proboštova betlému? Nutnost! Lidé na ni dohlédnou

Třebechovice pod Orebem – Návštěvníci legendárního Proboštova betlému stojí za plexisklem a sledují, jak unikátní národní kulturní památka prochází generální opravou. To je však zatím jen vize budoucích let.

Biskup požehnal proslulému betlému - v jeho novém sídle

Třebechovice pod Orebem /FOTOGALERIE/ - Přes dva roky bylo Třebechovické muzeum betlémů zavřeno. Naposledy se tu prošli turisté přede dvěma lety, a to prvního května. Ode dneška se sem mohou opět vrátit. Ale  bývalí návštěvníci stěží nové muzeum poznají. Je totiž ve zcela nové budově.

Ukázky dávného hospodaření ve skanzenu osladily tradiční koláče

Krňovice /FOTOGALERIE/ – „Srpen – to jsou žně a u nás si návštěvníci mohli připomenout zapomenutý způsob hospodaření na vsi," řekl Václav Záruba k víkendové akci v krňovickém skanzenu. A tak příchozí viděli, jak se zpracovávalo obilí na nejrůznějších typech mlátiček.

Povodně 1998: Zachráněná fenka mu děkovala. Za štěňata

Hradecko – Patnáct let zpátky, parný den, lidé se těšili na ochlazení. Místo toho však v noci z 22. na 23. července přinesl přívalový déšť především do Orlických hor zkázu a smrt. Při povodních tehdy zahynulo šest lidí, nejhůře dopadla obec Kounov, kde padlo asi deset domů.

Svatby také podléhají módě. Frčí proto třeba i skanzen

Třebechovice pod Orebem – Svatební obřady se nemusejí vždy konat v obřadních síních měst. Budoucí manželské páry si vybírají místa, kde se jim zalíbilo.

Dny lidové architektury: Víte, jak se pekl domácí chleba?

Královéhradecko – Víte, jak se v minulosti doma pekl chleba? Jak se mlela mouka nebo co obnášely práce v kovárně? To vše, ale i další  zajímavosti ze života našich předků se dozvíte v Podorlickém skanzenu Krňovice.

Je to rarita. Skleněné vodovodní potrubí půjde do muzea

Třebechovice pod Orebem – Hradecká společnost Vodovody a kanalizace nyní v třebechovické ulici Družstevní práce začala s unikátní výměnou vodovodního potrubí.

Ledecká lávka přítomné ani v letošním roce nezklamala

Ledce - Jízda na vodních lyžích lyžích byla jednou z disciplín již šestatřicátého ročníku Ledecké lávky, který se v obci konal o uplynulém víkendu.

Přípravy akce vrcholí. Koupaliště je čisté, hlásí z Ledců

Třebechovicko - V Ledcích u Třebechovic pod Orebem se vše chystá na již 36. ročník Ledecké lávky. Bylo vyčištěno koupaliště, postavena lávka a uklizen celý areál. Začíná se v pátek 5. července, kdy od 20 hodin vypukne volba MISS mokré tričko, MISSÁk mokré trenky, ukázky všech disciplín a koncert kapely 4 WATTY.

Jako první u nás začali dodávat 'zelené' obaly Next Box

Třebechovice pod Orebem – Lidská aktivita má často za následek uvolňování skleníkových plynů, jejichž nepříznivý vliv na klimatické změny je všeobecně známý.

Třebechovická škola neztichla úplně, převzali ji stavbaři

Třebechovice pod Orebem /FOTOGALERIE/ – Předčasné prázdniny si od středy užívá šest set žáků ze Základní školy Třebechovice pod Orebem. V úterý zde učitelé rozdávali vysvědčení a děti jim naopak přinesly květiny a bonboniéry. Na některých tvářích byly vidět úsměvy, na jiných zklamání.

Proboštův betlém je v novém. Na prohlídku vydržte až do září

Třebechovice pod Orebem /FOTOGALERIE/ - Po jednadvaceti měsících je Proboštův betlém opět na svém místě v nové budově Třebechovického muzea betlémů. Včera dopoledne jej specializovaná firma převezla na podvalníku ze zhruba kilometr vzdáleného areálu.

Třebechovický betlém se příští týden vrátí do nové budovy

Třebechovice pod Orebem – Unikátní Proboštův betlém čeká 20. června stěhování do nově dokončené budovy Třebechovického muzea betlémů. Muzeum bude pro veřejnost otevřené od 5. září.

Jarmark řemesel startuje sezonu v Podorlickém skanzenu

Krňovice – Tradiční a oblíbený jarmark s výrobky českých řemeslníků zahájí ve středu 1. května od 10 hodin do 17 hodin novou turistickou sezonu v Podorlickém skanzenu v Krňovicích u Třebechovic pod Orebem na Královéhradecku.

Vyrobit budku není snadné. Své o tom vědí ve skanzenu

Krňovice – Vyrobili si vlastní budku, poznávali několik desítek druhů stromů či vyzkoušeli, jak jsou znalí v oblasti ochrany přírody. Řeč je o návštěvnících krňovického skanzenu. Ten v sobotu v rámci oslav Dne země otevřel své brány.

Ve skanzenu v Krňovicích se při návštěvě vrátíte do dob mlynářů

Třebechovice pod Orebem, Krňovice – Podorlický skanzen v Krňovicích letos návštěvníkům poprvé zpřístupní část interiérů obnovené stavby vodního mlýna z Bělče nad Orlicí. Sezona ve skanzenu začne zkraje května.

Zatkli muže, který loni v říjnu neúspěšně přepadl banku

Hradecko – Jako puzzle skládali hradečtí kriminalisté informace o muži, který loni v říjnu přepadl banku v Třebechovicích pod Orebem. Dílky hlavolamu do sebe nakonec zapadly a ve středu sklapla past.

Podchod, nebo lávka? Bude vypracována další studie

Třebechovice pod Orebem - Podle třebechovického starosty Jiřího Němce Ředitelství silnic a dálnic dalo jasně najevo, že kruhový objezd nechce. Město tedy musí hledat jinou variantu přestavby nebezpečné křižovatky u Krňovic.

Kruhový objezd ne, říkají experti. Lidé se kvůli tomu zlobí

Třebechovice pod Orebem – Křižovatka mezi Třebechovicemi a Krňovicemi je nebezpečná. Na tom se shodne Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i občané města. Jenže každá strana navrhuje jiné řešení. A v tom je kámen úrazu. Ve sporu je nyní o něco jasněji. Pražská ČVUT totiž dokončila studii, ve které posuzovala dvě varianty křižovatky.

Šílenec ujížděl stopadesátkou obcí, málem srazil chodce

Třebechovice pod Orebem – Neuvěřitelnou noc zažili třebechovičtí strážníci při sobotní noční službě. Běžná silniční kontrola se zvrhla ve zběsilou stíhací jízdu.

Chystají se Vánoce na venkově v Podorlickém skanzenu

Třebechovice pod Orebem / Krňovice - Vánoce ve skanzenu se uskuteční v sobotu 15. a v neděli 16. prosince od 10 do 17 hodin v Podorlickém skanzenu v Krňovicích u Třebechovic pod Orebem na Královéhradecku.

Hledá se neznámý vandal. Odměna činí dvacet tisíc korun

Třebechovice pod Orebem - Útoky na činovníky města začaly v srpnu posprejováním domu třebechovického starosty. Výtečník se neštítil ani oběsit kočku na klice u dveří.

Přesvědčí hojně podepsaná petice také silničáře?

Hradec Králové – Jak dopadne tento spor? Obyvatelé Třebechovic a okolí, celkem jich bylo více než 1100, podepsali petici, aby se nebezpečná křižovatka mezi jejich městem a Krňovicemi změnila na kruhový objezd. Vedení společnosti Ředitelství silnic a dálnic to však nadále odmítá.

Slavný kosmonaut Krteček navštívil třebechovické školáky

Třebechovice pod Orebem - Děti z místní základní školy měly v rukou Krtečka, který strávil šestnáct dní na vesmírné stanici.

Pro hráče stolního tenisu sušenkové medaile, na drakiádě diplomy

Ledce – V obci se kulturní a společenský život nezastavil ani za nepříznivého podzimního počasí. V místním pohostinství se konal podzimní pingpongový turnaj ve čtyřhře. Sjelo se dvanáct dvojic, které se utkaly v mnoha napínavých zápasech.

Pomozte s pátráním: Z banky odešel s nepořízenou

Třebechovice pod Orebem, Hradec Králové - Policisté hledají lumpa, který minulý pátek po půl čtvrté hodině odpoledne přepadl pobočku banky na náměstí v Třebechovicích pod Orebem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT