VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBECHOVICE P. O.

Branný závod si děti vyzkoušely pouze nanečisto

Ledce - Koncem září vyrazilo jedenadvacet dětí a pět dospělých na páté soustředění hasičského kroužku na chatu Horalka do Sněžného v Orlických horách. Večerka po deváté nikomu moc nevadila.

Krajské volby 2012: Kraj pomohl zachovat střední školu

Hradecko – Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Hradecký deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst Hradecka, týkající se této podzimní události. Všem osloveným jsme položili stejnou otázku: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl naopak více zaměřit?

Spor s otcem se snažil syn vyřešit za pomoci sekery

Hradec Králové – Z nebezpečného vyhrožování je podezřelý jednačtyřicetiletý muž z Třebechovicka. Ten měl v úterý 18. září v podvečerních hodinách vyhrožovat smrtí svému otci a bratrovi.

FOTO: Dvacetikilový dort korunoval skautské oslavy

Třebechovice pod Orebem – Celodenní oslavou v sobotu 22. září připomněli třebechovičtí skauti sto let od založení prvního skautského spolku v českých zemích v roce 1912 tamním mlynářem a pekařem Františkem Barvířem.

První skauti českého venkova slaví sto let od svého vzniku

Třebechovice pod Orebem - Právě před sto lety zapustil v Třebechovicích pod Orebem své kořeny skauting. Třebechovičtí se tak stali prvními skauty českého venkova. Sté výročí si jejich následovníci připomínají oslavami v sobotu 22. září.

Říkali, že chtějí železo, ale ukradli sto šedesát tisíc

Třebechovicko –  Povedená pětice okradla staršího muže žijícího v rodinném domku na Třebechovicku.

'Zbavíme se tě, zmetku,' čtou také občas starostové

Královéhradecko – Výhrůžky, urážky – i tak  se čas od času  voliči „odvděčují" starostům měst či obcí na Hradecku.  Nikdy to ovšem nedošlo tak daleko jako v případě třebechovického starosty Jiřího Němce.

Veřejnosti známý Proboštův betlém se dočkal opravy

Třebechovice pod Orebem – Unikátní Proboštův betlém, který je po dobu výstavby nového muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem umístěný v náhradních prostorách, prochází částečnou rekonstrukcí. Muzeu se na opravy podařilo získat zhruba 300 tisíc korun.

V Krňovicích se o víkendu návštěvníci vrátili v čase

Hradecko, Krňovice - Desítky lidí si přijely do Podorlického skanzenu připomenout hospodaření na vsi v dobách dávno minulých.

Na betlému vládl ruch také v sobotu

Třebechovice pod Orebem – „Mile mne překvapilo, že se na stavbě nového muzea betlémů dělá také o sobotách. Naší rodině je tedy rozhodně příjemněji tady v restauraci na zahrádce. Stavili jsme se tu na jídle," komentovala sobotní stavební ruch na náměstí v Třebechovicích pod Orebem Jana Černá, která se tu zastavila s rodinou při výletě po východních Čechách. Přijeli z jižních Čech.

Revoluce v ochraně zboží. Lepší nemusí znamenat dražší

Třebechovice pod Orebem – Společnost Solpap z Třebechovic zahájila letos v březnu výrobu přepravních a spotřebitelských obalů z nově vyvinuté vlnité lepenky Next Board.

Staré vodovody a kanalizace ničí majetek, potřebují obnovu

Třebechovice pod Orebem – Miliony korun letos investuje do rekonstrukce kanalizací a vodovodů hradecká firma Vodovody a kanalizace. Potvrdila to mluvčí Královéhradecké provozní Veronika Bergrová.

Díky novým strážníkům ubylo hluku a v ulicích je bezpečněji

Smiřice, Třebechovice pod Orebem – Obě města Hradecka se rozhodla, že pro ně bude výhodnější, když budou mít svou městskou policii. „Jednoznačně se práce strážníků osvědčila," libují si starostové Smiřic i Třebechovic pod Orebem.

Skauti vysadili sto stromků, slaví sté výročí organizace

Třebechovice pod Orebem – V letošním roce si skautská veřejnost v celé České republice připomíná sto let od doby, kdy A. B. Svojsík založil v Praze svůj první skautský oddíl. Takovéto kulaté výročí je jistě dobrým důvodem k oslavám.

Chystá se jarmark řemesel v Podorlickém skanzenu

Krňovice – Tradiční a oblíbený jarmark s výrobky českých řemeslníků zahájí v úterý 1. května od 10 hodin novou turistickou sezonu v Podorlickém skanzenu v Krňovicích u Třebechovic pod Orebem na Královéhradecku.

Profesionální tenista, obránce a také gólman. To je Vik

Třebechovice pod Orebem – Zahrál si tenisové grandslamy a dnes bojuje v dresu fotbalových Třebechovic pod Orebem o postup do krajského přeboru - Robin Vik.

Studenti z kraje v rámci olympiády poznávali rostliny

Třebechovice pod Orebem – Koncem minulého týdne se v Ekocentru Orlice v Podorlickém skanzenu v Krňovicích uskutečnila Ekologická olympiáda Královéhradeckého kraje. Krajského kola se zúčastnilo čtrnáct tříčlenných týmů z devíti středních škol kraje.

Pátrání po nemocném důchodci mělo šťastný konec

Třebechovicko – Na hradeckou policii v pondělí krátce po půl páté v podvečer oznámila rodina, že pohřešuje jedenaosmdesátiletého muže, který odešel z domova.

FOTO: Třebechovické muzeum betlémů začíná růst

Třebechovice pod Orebem - Práce na nové budově třebechovického Proboštova betlému po mrazech opět pokračují. Třebechovické muzeum betlémů bylo pro veřejnost naposledy otevřené loni 1. května.

Shánějí 300 tisíc na opravu slavného betlému

Třebechovice pod Orebem – Třebechovické muzeum betlémů shání peníze na částečnou opravu unikátního pohyblivého Proboštova betlému.

Noví strážníci dostanou kola, auta jen výjimečně

Hradecko - Letos vznikla městská policie ve Smiřicích a v Třebechovicích pod Orebem.

Děti si mohly samy vyrobit vánoční ozdoby

Krňovice - Areálem nejmenší povozili na „žebřiňáku” taženém koněm, ochutnávalo se vánoční cukroví.

Vánoce na venkově v Podorlickém skanzenu

Krňovice - Vánoce ve skanzenu se konají v sobotu 10. a v neděli 11. prosince se začátky v 10 hodin v Podorlickém skanzenu v Krňovicích u Třebechovic pod Orebem na Královéhradecku.

Kotvald vyráží na vánoční turné, zazpívá se sbory

Třebechovice pod Orebem - Série komorních akustických vánočních koncertů čeká Petra Kotvalda a jeho přátele od 24. listopadu do 17. prosince, od Příbrami až po Prahu.

Petice od občanů přesvědčila zastupitele

Třebechovice pod Orebem - Zvýšení dopravy, hluku a větší znečištění ovzduší. Z toho měli strach občané Třebechovic pod Orebem, kteří podepisovali petici proti řešení křižovatky u Krňovic.

Rolko: Postup? O tom zatím vůbec nepřemýšlím

Třebechovice pod Orebem - Trenér třebechovických fotbalistů hodnotí vystoupení svého týmu v podzimní části I. A třídy. Celek zpod Orebu je zatím třetí.

Třebechovice vyšly střelecky i bodově naprázdno

Hradecko - Nedařilo se ani hokejistům Nového Bydžova, kteří počtvrté za sebou nezískali ani bod.

Žena v opilosti bodla svého druha do krku

Třebechovice pod Orebem - Napadený muž si nejspíš zachránil život skokem z okna.

Derby? Střelecký galakoncert Třebechovic

Hradecko - Okresní derby ovládli hokejisté zpod Orebu, kteří nasázeli Bydžovu jedenáct gólů.

Třebechovice prodloužily vítěznou šňůru

Královéhradecko - Celek zpod Orebu popáté za sebou naplno bodoval. Naopak bydžovští hokejisté na domácím ledě podlehli favorizovanému Novému Městu a přepustili mu první místo.

Třebechovičtí zaznamenali první vítězství

Královéhradecko - Hokejisté Nového Bydžova vydřeli bod brankou jednadvacet vteřin před koncem třetí části.

V Krňovicích to vonělo čerstvým chlebem

Krňovice - Slunečná říjnová sobota vylákala řadu návštěvníků do krňovického skanzenu na pochod.

Třebechovice ohlídají strážníci, mají služebnu

Třebechovice pod Orebem - Šestitisícové Třebechovice budou mít od 1. ledna příštího roku vlastní městskou policii.

Pochodujte Hradeckem okolím skanzenu

Krňovice – Putování Hradeckem je název turistického pochodu, při kterém účastníci poznají na trase osm nejvýznamnějších atraktivit Královéhradecka a za splnění úkolů obdrží dárek.

Holubi či králíci se o víkendu předvedou lidem

Hradec Králové, Třebechovice pod Orebem - Přejímka zvířat se uskutečnila již během včerejšího dne. Akce vypukne v sobotu v osm hodin ráno.

Při střetu auta a motorek zemřel člověk

Hradec Králové – Při střetu osobního automobilu a dvou motocyklů v sobotu večer u Třebechovic pod Orebem na Královéhradecku zemřel jeden člověk.

Restaurace Vnuk

Třebechovice pod Orebem - V rámci soutěže Hospůdka roku 2011, kterou pro čtenáře připravil Hradecký deník, představujeme hospůdku s pořadovým číslem 21 - Restaurace Vnuk.

Doufali v baráž, jaro však bylo zklamáním...

Třebechovice – Na jarní část I. A třídy budou chtít fotbalisté SK Třebechovice co nejrychleji zapomenout. V domácím prostředí dokázali pouze dvakrát vyhrát, a nebýt dostatečného bodového náskoku z podzimu, kdoví, jak by to dopadlo.

FOTO: Setkání veteránů v Krňovicích

Hradecko - V sobotu se v krňovickém skanzenu uskutečnilo třetí setkání veteránů. Na místo přijely desítky nadšenců se svými vzácnými vozy a motorkami z různých koutů republiky.

Dům dětí a mládeže se dočkal nové budovy

Třebechovice pod Orebem – Dům dětí a mládeže v Třebechovicích pod Orebem se v příštích měsících bude stěhovat do nových prostor.

Primát žáků Kosiček a béčka Třebše

Třebechovice p. O. – Na stadionu v Boře vyvrcholily obě žákovské pohárové soutěže OFS Hradec Králové.

V Třebechovicích mají stometrový tobogan

Třebechovice pod Orebem – Kdo by se chtěl osvěžit, může denně od 9 do 20 hodin využít místní koupaliště.

Třebechovické muzeum betlémů se na dva roky zavírá

Třebechovice pod Orebem – Nové muzeum bude stát zhruba 59 milionů korun, dotace z Evropské unie přesáhne 49 milionů korun. Návštěvníci si na betlémy počkají až do roku 2013.

Hronov slaví první titul, o druhou ligu se však prát nehodlá

Východní Čechy - Krajský hokej: Na Královéhradecku se z bronzové medaile raduje Nová Paka.

Pokácení borovice způsobilo pozdvižení

Třebechovice pod Orebem /FOTO/ – V uplynulých dnech byla v Třebechovicích pod Orebem poražena vzrostlá borovice ve Flesarově ulici u mlýna.

Proboštův betlém konečně najde nový dům

Třebechovice pod Orebem /FOTOGALERIE/ – Radnice v současné době připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby nového muzea v Třebechovicích, která bude zahájena v září letošního roku. Její ukončení a kolaudace objektu je naplánováno na březen roku 2013.

HOKEJ: Bydžov přišel o nadějné vedení a prohrál

Hradec Králové – Krajská hokejová liga: Třebechovičtí se loučili s druhou částí, v Jaroměři inkasovali devítku

Hokejisté zpod Orebu inkasovali tvrdou lekci

Hradec Králové – Třebechovičtí hokejisté si z Nové Paky přivezli devítibrankový příděl a s jistotou skončí v nadstavbové skupině krajské ligy na šesté příčce.

FOTOGALERIE: Voda zaplavila louku v Blešně, hasiči zachránili osm koní

Hradecko - Královéhradečtí hasiči v sobotu dopoledne zachraňovali koně, které velká voda uvěznila na louce v obci Blešno na Hradecku. Hladina řeky Orlice přes noc stoupla a vylila se z břehů.

Třebechovičtí hokejisté se připravili o play off

Hradec Králové – Krajská hokejová liga má za sebou další duely. Třebechovičtí se domácí prohrou připravili o účast v play off.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT