Jak uvedl manažer komunikace dm drogerie Jiří Peroutka, na trhu je v současné době celá řada speciálních produktů určených nejmenším zákazníkům, ať už jde o konvenční nebo přírodní kosmetiku.

„Ve výbavičce pro nejmenší určitě nesmí chybět šampon vhodný pro mytí jemných dětských vlásků,“ říká manažer komunikace společnosti dm s tím, že velmi oblíbené je mezi zákazníky babylove nature sprchové mýdlo a šampon 2 v 1, jež je na přírodní bázi a obsahuje výtažky chrpy.

Typy dětské kosmetiky

Mýdla a šampony: Mýdla a šampony pro děti jsou šetrnější než ty pro dospělé. Často neobsahují agresivní chemikálie a jsou navrženy tak, aby šetrně čistily dětskou pokožku a vlasy.
Pleťové vody a krémy: Dětské pleťové vody a krémy jsou navrženy k hydrataci a ochraně dětské pokožky. Tyto produkty obvykle neobsahují parfémové látky a jsou hypoalergenní.
Oleje: Dětské oleje jsou vhodné pro jemnou masáž dětské pokožky. Mohou pomoci uklidnit dítě a zlepšit stav pokožky.
Přebalovací prostředky: Patří sem papírové a vlhčené ubrousky určené k jemnému čištění dětské pokožky, která je obzvláště namáhaná v oblasti plen. Jsou však také vhodné pro šetrné čištění rukou i obličeje.
Sluneční ochrana: Sluneční krémy a opalovací prostředky speciálně navržené pro děti jsou důležité pro ochranu jejich citlivé pokožky před slunečním zářením.
Zdroj: dm drogerie markt

Další nezbytností v péči o pokožku miminka by měl být mandlový olej, který se používá pro masáž a hydrataci suché a citlivé pokožky. „Mandlový olej je vhodný pro kojence, protože jako přírodní produkt obsahuje mnoho pečujících látek, které posilují a chrání pokožku. Mandlový olej se aplikuje na suchou a čistou pokožku, nejlépe po koupeli. Vyzkoušet můžete např. babylove nature mandlový olej ,“ radí.

Zapomínat byste neměli ani na tělová másla. Ta pro miminka obsahují vysoce koncentrované hydratační složky, a lze je tak použít jako ochranný bariérový krém, který pomáhá chránit citlivou pokožku před vysoušením a podrážděním. „Například babylove nature tuhé tělové máslo s obsahem bambuckého másla a včelího vosku je vhodné pro citlivou pokožku vašich nejmenších, navíc ji chrání před vysoušením,“ přiblížil Jiří Peroutka jeden z produktů, který je k dostání exkluzivně v dm.

Šetrné k pokožce 

Současně s tím dodal, že i trh s dětskou kosmetikou se neustále vyvíjí a inovuje. „Nové produkty se často zaměřují na přírodní a organické složky, minimalizaci chemikálií a zvýšenou šetrnost k pokožce dětí. Novinky z poslední doby jsou například mycí pěna s certifikací přírodní kosmetiky, rozšíření řady sensitive a ultra sensitive značky babylove nebo spolupráce s českým výrobcem přírodní kosmetiky kii-baa®,“ uvedl.

Všechny produkty potřebné do výbavy pro miminko naleznete v nabídce dm drogerie. Vybrat si můžete ze širokého sortimentu dětské kosmetiky, plen a doplňků na přebalování, lahví na mléko, dudlíků (latexových nebo silikonových), nebo kosmetických doplňků, jako je např. kartáček na jemné vlásky, set na manikúru pro miminka či nosní odsávačka.

„Pro větší děti jsou velikým hitem doplňky do koupele v podobě různých solí, barevných pěn do vody, koupelové bomby, sopky. Vytvoří dětem zábavu při koupání a zároveň slouží k hydrataci pokožky,“ dodává Jiří Peroutka.

I dětská pokožka může být pod sluncem v bezpečí

Pokožka kojenců je desetkrát tenčí než pokožka dospělého člověka. Dětská pokožka navíc nemá dostatek barviva melaninu, které kůži před nepříznivými vlivy slunečního záření chrání. A čím je dítě mladší, tím je nebezpečí spojené s vystavováním slunečnímu záření vyšší. Pokud nechcete, aby vašeho mrňouska v dospělosti trápily problémy, kterým lze předejít vhodnou ochranou pokožky před slunečními paprsky, stačí se držet šesti jednoduchých rad. Jaké jsou?

1. Dítě ve věku do jednoho roku vůbec nevystavujte slunečnímu záření. Na přímé slunce by dokonce neměly děti do dvou let věku. Neznamená to, že byste ale měli zůstat přes léto zavřeni doma. Naopak se správnými opalovacími prostředky strávíte venku pod letním nebem nejednu příjemnou chvilku.
2. Dětskou pokožku chraňte speciálními opalovacími prostředky určenými přímo pro děti. Ty se vyznačují vysokým nebo velmi vysokým ochranným faktorem (30 a více). Navíc jsou bez parfemace, barvicích a konzervačních látek a bývají obohaceny o pečující složky – například glycerin a vitamín E. Nezapomínejte namazat uši, nárty, chodidla nebo šíji. Při nanášení krému tato místa často opomíjíme a přitom jsou extrémně citlivá na vznik sluneční popáleniny. Náš tip: U dětí jsou zvláště praktické spreje. Rychle se nanášejí, snadno se roztírají.
3. Myslete na to, že je dětská pokožka snadno zranitelná a musíme ji vhodně chránit, a to i před nepřímými slunečními paprsky, tedy i při pobytu ve stínu. Také zde totiž může snadno dojít k přehřátí, dehydrataci nebo úžehu dítěte. Povinnou letní výbavou nejen dětí, ale i dospělých by měla být pokrývka hlavy, která zamezí přehřátí organismu.
4. Hlídejte, aby děti dodržovaly pitný režim, nejvhodnější je pro ně neperlivá voda, případně neslazený ovocný čaj.
5. Zrak dětí je také velmi citlivý. Dbejte proto na to, aby na přímém slunci nosily sluneční brýle s kvalitním UV filtrem.
6. Poslední bod je možná nejdůležitější. Všechny předchozí body totiž platí i pro nás dospělé. A my rodiče býváme pro naše děti vzorem. Předejme jim proto správné zásady chování v parném létě. Ideálně tím, že s nimi začneme u sebe. Vaše ratolesti vám jednou poděkují. První pomoc 1 - Pokud se i přes veškerou vaši snahu dítě spálí, nevyčítejte si to. Drobné spáleniny můžete vyřešit pomocí chladivých polštářků a gelů. Rozsáhlejší sluneční popáleniny u malých dětí by měly být konzultovány s lékařem. První pomoc 2 - Pokud došlo u dítěte k přehřátí organismu a máte podezření na úpal, či úžeh, přemístěte jej do chladnějšího a větraného prostoru. Dítě můžete i jemně ochlazovat vodou. Sledujte stav jeho životních funkcí (dýchání, vědomí). Při zhoršení stavu volejte 155.
Zdroj: dm drogerie markt

První měsíce s miminkem. Co pořídit za kosmetiku? 

| Video: Youtube