Při návštěvě drogerie může nakupující vybírat z nepřeberného množství dětské kosmetiky, ať je to zubní pasta, sprchový gel, šampon, různé krémy, nebo dokonce i dekorativní kosmetika. Výrobky nespojuje jen to, že jsou jednoduše určeny dětem, mají být také šetrnější k pokožce, neměly by pálit v očích, případně by měly (v případě zubní pasty) lépe chutnat.

Výbava pro miminko

Každá věková kategorie má to svoje. „Pro miminka jsou to různé olejíčky, zásypy, pudry, krémy, je toho opravdu hodně, my používáme přípravky doporučené pediatrem,“ uvádí mladá maminka Karolína Nová. Pro čtyřměsíčního syna má nakoupeno především dětské mýdlo, krém proti opruzeninám, vlhčené ubrousky a koupací gely.

Další maminka, Mirka Plšková, používá pro svoji půl roční dceru jen minimum kosmetických výrobků. „V podstatě malou myjeme jen vodou a měsíčkovým mýdlem. Na případné opruzeniny máme krém Vermione a na masírování máme dětský olejíček,“ vyjmenovává mladá maminka s tím, že tato kosmetika podle jejího názoru, alespoň prozatím naprosto stačí.

| Video: Youtube

Kristýna T. už má dceru větší, tříletou, v nepřeberné nabídce obchodů a drogerií se někdy ztrácí. „Podle mého názoru je dětské kosmetiky až moc, často nevím co pro svoji dceru vybrat,“ popisuje Kristýna s tím, že zdaleka ne všechno používá.

„Máme hlavně dětský šampon, aby neštípal v očích, kdyby tam dceři náhodou přišel, jinak ji mažu hlavně Niveou,“ zmiňuje a dodává, že jí dětská kosmetika připadá velmi drahá.

Minimum kosmetiky

Jana M. zase pro změnu dětské výrobky skoro nepoužívá. „Pro své dcery nemám skoro nic. Dokonce jsme neudělali nejlepší zkušenost s dětský šamponem, který podle mého názoru akorát mastil vlasy,“ vzpomíná maminka.

Ta svým dcerám dopřává pouze dětské mýdlo, krémy kupuje běžné, většinou bez parfemace, či takové, u nichž má jistotu, že jsou jemné k pokožce. Její starší starší dcera (13) už má zájem také o dekorativní kosmetiku. Především jsou to různé laky na nehty. „To dceři dovolím především, když má vystoupení, hraje na klavír. Dekorativní kosmetiku zatím ne, i když vím, že existuje i dívčí dekorativka, což zatím není nutné a ani vhodné do školy, uvidíme časem,“ uzavírá Jana.