Tichomořský gumák, hra volně inspirovaná výtvarnou a grafickou poezií ale i dětskými říkankami, nabízí příležitost pro prvotní setkání s uměním, jak citlivě uvést miminka do světa divadelní fantazie po boku jejich nejbližších.

Tichohoří Gumák je nejvyšším pohořím na ostrově Velký Labuan. Uprostřed je stále činná sopka Mount Holin, jejíž sopouch bez přestání chrlí do nebe nehasnoucí lávu fantazie. Místní lid o celkovém počtu šesti obyvatel (z toho tři zajišťují obživu rybolovem zvuků a světel) zaměstnává především pastva vlastních nápadů na kruhovité ploše zhruba o velikosti dětského pokojíku. Když nápad uteče z kyblíku nebo ze sítě, nedá se nic dělat. Nastává krátké období Ticha. Ticho je krásné. V Tichu se nad ostrovem snášejí hejna hvězd a ananasů a jeho obyvatelé nedočkavě vyhlížejí nové malé osadníky, kteří se spolu s těmi většími vyloďují těsně před Břinkokobraním. Všichni obyvatelé Tichohoří Gumák jsou přívětiví, pošetilí, neměří dvojím metrem, nemalují čerta na zeď a hlavně nesoudí (sebe ani tebe).

V inscenaci zahrají Milan Hajn, Barbora Jarkovská Humel a Dominik Linka. Premiéry se uskuteční 10. února od 15.00 a 17.00 hodin ve Studiu Divadla Drak v Hradci Králové. Více o vstupenkách na https://hkpoint.cz/cs/poradatele/7626-tichohori-gumak.

Jak návštěva divadla pro děti od 6 měsíců probíhá?
Představení jsou určena diváků od 6 měsíců do 3 let v doprovodu minimálně jednoho dospělého.
Vstupné je potřeba zakoupit pro všechny přítomné diváky, je rozděleno do dvou kategorií – děti a dospělí, aby byla udržena kapacita max 20 batolat na 1 reprízu.
Dospělý doprovod sedí spolu s malými diváky na zemi na polštářcích přímo na jevišti studiové scény Divadla Drak.
Ve foyeru studiové scény bude k dispozici prostor na odstavení kočárků. Z kapacitních důvodů však divadlo prosí, abyste v případě možnosti dali přednost například šátkům či nosítkům.
V zázemí u sálu budou k dispozici přebalovací pulty a odpadkové koše na pleny.
V prostoru, kde představení probíhá, se mohou malí diváci volně pohybovat. Z představení můžete kdykoliv v průběhu odejít a zase se vrátit.

Zdroj: Divadlo Drak