A čím je tento mladý muž ještě zajímavý? Narodil se na Nový rok, a tak jednou pro vždy bude prvním hradeckým dítětem roku 1992.

„Termín porodu jsem měla stanovený na Silvestra. Nakonec se Ondra narodil o půl deváté dopoledne a bez jakýchkoli problémů. Jako dárek jsme od města dostali pamětní list a kombinézku,“ vzpomíná jeho maminka Jarmila Zítková.

Dodává, že Ondřej byl velmi hodným a zvídavým chlapečkem, což mu zůstalo dodnes. „Jako malé dítě jsem se chtěl stát paleontologem, což mi vydrželo i celou základní školu, ale teď už nechci. Zatím ale ještě přesně nevím čím bych konkrétně chtěl být,“ vysvětluje Ondřej, který v současnosti studuje lyceum na Střední průmyslové škole strojní v Hradci Králové.

Školu prokládá i řadou různých volnočasových aktivit. Momentálně pracuje na tvorbě svého vlastního komiksu s názvem Tonuri Výtvarné umění ho zřejmě uchválilo.

„Přál bych si prorazit do světa se svým talentem na kreslení a vydat soubor kreseb. Prostě být úspěšný,“ říká o svých plánech do budoucna Ondřej. Na svůj životní úspěch prý zatím čeká a doufá, že se brzy dostaví.

LENKA KAŠPAROVÁ