VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novorozeňata se v porodnici dublovala

Hradec Králové - Miminka zveřejněná v tištěné verzi Deníku v sobotu 20. června.

21.6.2009
SDÍLEJ:

Miminka zveřejněná v tištěné verzi Hradeckého deníku v sobotu 20. června: ADAM A ADÉLA PETRIKOVIČOVI.Foto: DENÍ/Jan Jelínek

Vážení rodiče, díky vstřícnosti hradecké porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Hradečáků. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Může se ale stát, že právě vás v porodnici nezastihne, možná aktuální zdravotní stav vašeho potomka neumožní focení. Přesto vaše dítě neztrácí šanci být v novinách dřív, než se naučí svá první slova.

Můžete nám poslat jeho fotku (portrét) na mail: miminka.hradecky@denik.cz a své miminko najdete buď na stránkách Hradeckého deníku nebo na www.hradecky.denik.cz/miminka. Tam najdete i všechna miminka, která již v Hradeckém deníku vyšla.Navaše děťátko se tak může podívat i babička nebo dědeček z druhého konce světa.


Kateřina Prokopová
přišla na svět 18. července ve 4:48 hodin. Po narození měřila 49 centimetrů a vážila 3200 gramů. S maminkou Martinou Zhoufovou, tatínkem Michalem Prokopem a sestrou Terezou bydlí v hradci Králové.

Martin a Antonie Rubášovi se narodili 16. června v 19:44 hodin. Martin vážil 2200 gramů a Antonie 2800 gramů. S rodiči Alenou Hanákovou a Martinem Rabasem a sestrou Annou bydlí v Holicích v Čechách.

Tereza Uhlířová se narodila 18. června v 9:35 hodin. Měřila 51 centimetrů a vážila 3400 gramů. Se svými rodiči Petrou a Jaroslavem Uhlířovými a sestrou Klárou žije v Třebechovicích pod Orebem.

Barbora Bednarčíková se narodila 17. června v 16 hodin. Měřila 45 centrimetrů a vážila 2200 gramů. Se svými rodiči Ilonou a Peterem Bednarčíkovými žije v Hradci Králové.

Ladislav Křeček přišel na svět 18. června v 8:35 hodin. Po narození měřil 50 centimetrů a vážil 3440 gramů. Se svými rodiči Zuzanou a Davidem Křečkovými bydlí v Roudnici.

Adam a Adéla Petrikovičovi se narodili 15. června v 18:12 hodin. Adam měřil 51 centimetrů a vážil 3220 gramů. Adéla měřila rovněž 51 centimetrů a vážila 3320 gramů. S rodiči Darinou a Ivanem Petrikovičovými a bratrem Ondrou bude žít v Černilově.

Antonín a Anna Oleksíkovi přišli na svět 17. června v 11:46 hodin. Antonín měřil 50 centrimetrů a vážil 3250 gramů. Anna měřila 47 centimetrů a vážila 2500 gramů. S rodiči Andreou a Antonínem Olekšíkovými a sestrou Kateřinou se chystají do svého domova v Ronově nad Doubravou.

SLUNEČNÍ ZNAMENÍ, DÍTĚ BLÍŽENEC (22. 5. - 21. 6.)

Narodilo se vám rozkošné děťátko, které si neustále vrní a brouká, jako by už už chtělo mluvit. Má sice svou vlastní řeč, ale vy mu velmi dobře rozumíte. Přestože je zatím tak drobounké, je velmi čilé, všechno se zájmem pozoruje a chce se všude dostat, přiblížit se k tomu, co je zajímá.

Zatím se neumí samo přemísťovat a domlouvat, ale až se to naučí, budete mít co dělat, abyste je dostihla. Řeknete si, že takové jsou přece všechny děti. Ne tak docela. To poznáte, až se začne batolit po bytě. Nejednou se budete divit, jak se mohlo tak náhle octnout v kuchyni u skříně, kde si zkouší otáčet klíčem, když ještě před chvílí s plným zaujetím pozorovalo lezoucího broučka na balkoně. Po takových událostech začnete chápat, že je přeci jen čilejší, než ostatní děti. A to jste teprve na začátku, kdy vás zatím jen jemně upozorňuje na to, jak živé bude po celý život.

Jste-li pomalejší nátury, doporučuji vám, abyste s tím začala co nejdříve něco dělat, jinak mu nebudete stačit. Dokud je váš blíženecký uzlíček ještě v postýlce, začněte trénovat běh, nejlépe překážkový, ještě výhodnější by byla jízda na kolečkových bruslích. Jakmile se naučí chodit a mluvit, pak, nebudete-li připravena běžet zároveň s ním, vyklouzne vám z rukou jako vítr.

Blíženci jsou totiž vzdušné znamení a jejich vnitřním živlem je voda. Co vytvoříte spojením vody a vzduchu? Nejspíš sodovku. Pokuste se zachytit její bublinky. Zdá se vám to neproveditelné? Podobné to bude, až se vaše dítě budete snažit doběhnout, či sledovat jeho myšlenky. Blíženci se opravdu pohybují jako vítr a stejně rychle jim to obvykle myslí. Někdy možná budete mít dojem, že nemáte doma pouze jednoho, ale nejméně dva nebo tři. Jak jinak by mohl být současně na dvou místech? Vyjadřuje to i znak Blíženců, dvě bytosti, které k sobě náleží. Jednou poznáte, že mají ve skutečnosti nejméně dvě tváře a mnoho různých světů uvnitř.

Tuto záhadu vám snad pomůže objasnit skutečnost, že vládcem znamení Blíženců je planeta Merkur, jehož prvkem je rtuť. I blíženecká batolata jsou jako rtuťové kuličky, utíkající do různých koutů najednou. Bůh Merkur je vládcem slova, komunikace, jimiž spojuje nebe a zemi. Přináší na zem božská vnuknutí, myšlenky, ideje, slova, řeč, a také proto se neustále přemisťuje. Obvykle se zobrazuje s křidélky na nohou a na stříbrné lesklé helmě. Posaďte svému dítěti na hlavu pánev a představte si, že mu z jeho růžových kotníčků vyrůstají křidélka. Vidíte tu podobu?

Nyní již možná chápete, proč si vaše tulivé děťátko potřebuje tolik povídat a neustále se ptát. Bude také milovat chvíle, kdy mu budete číst. Čtěte mu co nejčastěji, nejen pohádky a knížky s napínavým dějem, ale hlavně knížky, kde se opravdu něco dozví , o rostlinách, o lidech, o různých zemích. Na závěr si s ním o tom povídejte. To je to nejdůležitější, co od vás potřebuje.

Knížky bude milovat celý život. Chcete-li docílit toho, aby chvíli v klidu posedělo, dejte mu na prohlížení knížky s obrázky, pokud možno hodně knížek. Ale prosím vás, neřešte jeho zklidnění tím, že je strčíte do ohrádky. Stejně byste s největší pravděpodobností neuspěla a pro vašeho Blížence by to bylo kruté. Uzavřete-li ho do malého ohraničeného prostoru, bude to pro něj nejen nepříjemné fyzické omezení, ale hlavně nuda. Jeho vzdušná povaha ho neustále nutí, aby se zabýval tím, co jej obklopuje, aby zkoumal, hledal, ohmatával si a učil se novým věcem. Musíte-li je dát do ohrádky, pak na co nejkratší dobu a nezapomeňte mu tam dát knížky na prohlížení a dostatek hraček, jinak zjistíte, že toto děťátko je tak vynalézavé, že se může dostat ven, ani se nenadějete. Jak to dokáže, těžko říct. Někdy se zdá, že umí procházet zdí. Jedno je jisté, Blíženci mají velmi hbité prsty, a to na všechno.

Zkušenost z ohrádky vás možná bude provázet po celý život. Nikdy prosím nezapomínejte na to, že máte doma malou plynovou bombu, víte kolik atmosfér má stlačený plyn? Spoutáte-li jej, vznikne veliké napětí, přetlak. Proto vzdušná znamení potřebují tolik pohybu. Nevydrží prostě sedět na jednom místě, protože všude kolem a venku je vzrušující svět plný věcí, které jsou k vidění, ke zkoumání a k zábavě. Jejich citlivá nervová soustava je velmi vnímavá, snadno vzrušitelná a toto vzrušení se potřebuje projevit navenek, jinak uvnitř vytváří napětí. Už se asi nedivíte, proč se snaží tak vehementně dostat ven, necháte-li ho někde zavřeného, a proč spustí takový povyk, když se mu to nepodaří. Možná ani nemůžete pochopit, že toto drobné stvoření může udělat tak veliký rámus. Jistě již sami přijdete na to, že příliš mnoho omezování a bránění ve svobodném projevu může vést u Blíženců k citovému strádání, ze kterého se nemusí snadno dostat.

Nedostatek klidu a neochota vytrvat u věci do konce bývá největším problémem Blíženců. Spočívá v neschopnosti dlouho se soustředit. Blíženecká vzdušná energie potřebuje změnu, alespoň si přesednout. Budete-li tvrdě vyžadovat, aby vaše půvabně přitažlivá blíženecká holčička s výrazným drobným obličejíčkem a zářícíma očima, zůstala u jídla klidné sedět, dokud nedojí poslední zbytek, může se ze vzniklého napětí pozvracet a postupně si vytvořit žaludeční neurózu. Blíženecké děti nebývají tlusté, jsou obvykle drobnější a hubené; nemají totiž dost klidu na přibírání. To patří k jejich nátuře. Dovolte tedy vaší Zuzance, aby měla u jídla panenku a mohla ji současně krmit. Odvedete tím její pozornost od jídla ke hře a nají se bez problémů.

Asi nebudete sama, kdo bude malým Blížencům neustále říkat: "Tak už se přestaň vrtět a proboha alespoň chvilku klidně seď". Vy však už víte, jak moc je to pro ně obtížné. To, co nechápaví, nebo zatrpklí lidé nazývají neposedností, je pro Blížence normálním stavem aktivity. Vzduch také neustále proudí a těká a blíženecká vnitřní citlivá voda se ve vzdušeném prostředí ještě navíc neustále odpařuje. Nebylo by proto dobré, kdybyste této nahuštěné sodovkové láhvi chtěli namluvit, že ji budete mít raději, když se vynasnaží napodobit toho hodného, klidného chlapečka Býka, který si na písku po celé hodiny beze slova staví svůj hrad. Veďte jej samozřejmě k tomu, aby se trochu mírnil, hlavně aby hodně spal a skutečně si odpočal. Bude to moc potřebovat, neboť přecitlivělá nervová soustava Blíženců musí vyrovnávat zvýšenou aktivitu klidem a dostatkem odpočinku. Základ jeho dynamické povahy však nezměníte ani omezováním jeho přirozených sklonů, ani trestáním. Spíše jej popudíte proti sobě, začne vám utíkat a vzdorovat. Co mu zbývá, má-li uchránit svou pohyblivou podstatu.

Nemějte však obavy, že je vaše blíženecké dítě nemocné, když někam zaleze a delší dobu nemluví. Schová se nejraději pod stůl, na půdu, za keř nebo alespoň do "domečku", který si postaví z polštářů od gauče. Potřebuje z té přemíry světa a informací najednou klid. Odtáhnout se od všeho, nemluvit, jen si tak být, číst si, něco si kutit nebo "koukat" na televizi. Prosté potřebuje vypnout a omezit svůj kontakt s ostatními lidmi na minimum. To je ta jeho druhá tvář.

Jste-li klidnější, introvertnější povahy, můžete mít někdy pocit, že vás toto bystré, čiperné dítě Blíženec schválně zlobí, když dělá dvě i více věcí najednou. Jak se může učit a přitom poslouchat rádio?! Pochopte prosím, pro ně je naprosto přirozené dělat alespoň dvě věci najednou. Chápu, že vás to dráždí podobně, jako když dítě narozené v Kozorohu, bude dráždit svým klidem a přesným vyjadřováním rodiče, kteří mají aktivnější a prudce reagující letoru Berana či Blížence. Zamyslete se raději nad tím, co se může stát s plnou lahví sodovky, ve které zvětšíte tlak. Praskne. Vyprskne na vás svou citlivou vodu i s bublinkami. Potom se cítí být ublížený, je mu to líto a současně se vzteká. Musí svůj přetlak vybít.

Mějte rádi své dítě jaké je. Třeba pro jeho přátelskou, přítulnou, živě zvídavou a předčasně vyspělou osobnost. Nemůžete ho změnit v klidného Býka, stejně jako nepředěláte motýla v hlemýždě. Je to jako kdybyste chtěli zebře odstranit její pruhy, byla by z ní pěkně nešťastná neurotická zebra, která by v džungli nepřežila. Vy samozřejmě nevychováváte zebru, ale živé, zajímavé dítě. Smiřte se s tím, že bude touto hravou bytostí po celý život. Ale právě to je jeho posláním, neboť tak bude v lidech odkrývat jejich hravost a vyvolávat v nich nadšení a zapalovat je pro věc, kterou objevilo. Jestliže je příliš neomezíte, nepřistřihnete mu příliš jeho vzdušná křídla, zůstane po celý život tím zvídavým, nadšeným chlapcem, který se maskuje zebřími pruhy své blíženecké dvojakosti. Jednou možná budete hrdi na budovu, kterou vyprojektoval, či na literární cenu, již získal. Projeví-li se u něj takový dvojí talent, možná si uvědomíte, že nebylo dobré, když jste se jej snažili vecpat do jedné úzké přihrádky.

Blíženci jsou jako motýli, kteří pořád přelétají z jedné kytičky na druhou, a tak si cvičí své rychlé reflexy. Jejich rychlé myšlení vás může někdy zaskočit. Máte-li doma počítač, či televizi, zkuste si představit, co se děje v hlavě vašeho Blížence. Podobné jako v počítači se v ní zpracovává tisíce vjemů, třídí je a bleskově vybírá ty, které mají být vyloučeny a které uloženy.

Blíženci obvykle nemívají ve škole potíže ani se čtením, ani se psaním. (Pokud nemají disharmonický aspekt, který zhoršuje jejich jazykové schopnosti. Pak mohou koktat, nebo být dislektici.) Horší to bývá s úpravou a pozorností, neboť jejich obtížné soustředění může způsobit rázné nedostatky, třeba v matematice. S jazyky však obvykle potíže nemívají. Nevadí jim, jsou-li vyvoláni, aby recitovali báseň zpaměti. Rádi si pohrají se slohovou prací. Zajímavá slova a slovní vazby jim dělají přímo potěšení, některá snad sami vynalézají. Trénují hru se slovy, aby mohli co nejlépe vystihnout to, co chtějí sdělit druhým. Jako motýli přeletují od jednoho k druhému, aby se podělili o své vědomosti ústně i písemně.

Mnozí jsou také velmi manuálně zruční. Najdete mezi nimi leváky i praváky, dokonce jsou schopni kreslit třeba pravou a psát levou rukou. Ke znamení Blíženců totiž náležejí paže, ruce a prsty, jež mívají velice hbité. Proto si i ten váš možná často pohrává se svými štíhlými pružnými prsty a tříbí si svou zručnost kouzelnickými triky. Také si možná často okusuje nehty. Hbité prsty jej mohou dovést k technické dokonalosti při hře na hudební nástroje, nebo z něj mohou udělat citlivého chirurga, zubaře, či hodináře, ale pozor, také zloděje. Ne snad proto, že by chtěl krást, spíš proto, že si chce vyzkoušet svou obratnost. Ta se projevuje u Blíženců nejen v rukách či v používání slov, ale i v celém těle. Umí se naladit na druhého, odpozorovat jeho pohyby, tón hlasu a způsob projevu. Díky tomu snadno napodobuje jiné. Hraje si se světem, i s vámi, a mívá obvykle smysl pro ostrý vtip a satiru. Přijmete-li jeho hru, bude i pro vás život příjemnou zábavou. Učte jej však realitě a stahujte ho občas na zem, například aby si uklidil hračky a svoje oblečení. Moc se to potřebuje naučit. Nezapomíná na ně schválně, ale díky své rozevlátosti se velmi obtížně udržuje na zemi, natož ještě aby na ní udržoval pořádek. Má však také velmi vyvinutý smysl pro detail, což možná poznáte na preciznosti, s jakou pracuje, nebo si uspořádává zásuvku u svého psacího stolu. Má v ní různé přihrádky a krabičky, které popíše a označí různými barvami a puntíky, aby tužky, hřebíčky a jiné věci rozlišil a pak je snadněji našel.

Duševní svět Blíženců sestává napůl ze skutečnosti a napůl z jejich vlastních duševních výtvorů. Ty se mezi sebou neustále mísí. Nedivte se proto, když váš dorůstající Blíženec bude přehánět a dokonce i lhát. Nedělá to proto, aby lhal, jenom trochu přibarvuje své zážitky, aby jeho vyprávění bylo zajímavější a barvitější. Občas považují pravdu za fantazii a fantazii za skutečnost. Často přesvědčí i sám sebe, že se to událo tak, jak vypráví. V takovém případě s ním jednejte citlivě, protože on si tím procvičuje a rozšiřuje svoji živou představivost. Místo abyste jej trestali a vytvářeli v něm pocit viny za to, že má představivost, raději se mu snažte vysvětlit, proč má vždy mluvit pravdu. Přesvědčete ho, ať zkusí napsat to, co prožil. Jakmile to dokáže, bude schopen uvidět rozdíl mezi snem a skutečností. A potom si s ním o tom popovídejte. Bude to lepší, než abyste ho nechávali ztraceného někde uprostřed mezi těmito dvěma světy.

Kdybyste chtěli vašeho malého Blížence natolik omezovat, že by se nemohl projevovat podle svých přirozených potřeb a stýkat se volně s ostatními dětmi, mohl by v sebeobraně utíkat do nereálného světa iluzí, což by mělo negativní dopad na jeho psychický rozvoj. Mohli byste tak rozštěpit jeho duši. Raději využijte jeho schopnosti pobývat v několika světech současně na učení cizích jazyku, a začněte s tím velmi brzy. Obvykle se jich naučí několik.

Podobně snadno si poradí s počítačem, neboť počítačový a televizní svět je blízký blíženeckému myšlení, stejně jako telefon. Říká se, že Blíženec se narodil s telefonním sluchátkem na uchu. Jednou bude možná vykonávat manažerskou práci a bude bez obtíží telefonovat ze tří sluchátek současně. Tuto svou dovednost také stále trénuje. Nedivte se proto, když se s vámi bude dohadovat o tom, že může klidně psát úlohy do školy, přitom poslouchat, walkmana, sledovat televizi a ještě si s vámi povídat. Nedělá mu to žádné potíže, to poznáte na jeho prospěchu.

Dobrat se pořádku ve věcech, v jídle i v čase není pro Blížence vždycky snadné. Pomáhejte jim proto laskavě a s pochopením. Oni opravdu mají snahu být dochvilní, ale ať jdou kamkoliv, vždy je zláká něco nového, "děsně" zajímavého, co je zdrží. Tato vlastnost způsobuje, že i ve škole bývají nepozorní, neboť je při monotónním výkladu více zaujme moucha na okně, či tvar obláčku na nebi, pod nímž si mohou představovat různé tvory a příběhy. Není snadné získat a udržet jejich pozornost. Ale jakmile se vám to podaří, budete bohatě odměněni dychtivou zvídavostí a lichotivým zájmem. Samozřejmě je musíte vést k disciplíně a pořádku a musíte od nich vyžadovat dokončení věcí a dodržení slova. Až se to jednou naučí, bude to pro ně veliký vklad do života. Ale nečekejte, že to dokáží dělat pravidelně. Občas se jim to určitě podaří.

Stejně tak je pro ně obtížné naslouchat druhému bez přerušování, neboť okamžitě pochopí myšlenku a nepotřebují už slyšet detaily. Přesto, že se sami často opakují, jiným to nedovolí, což vás může přirozeně dráždit. Zde je třeba projevit dospěláckou moudrost a vést je v mezilidských vztazích k laskavé toleranci i vůči těm, kterým to nemyslí tak rychle, jako jim. Jejich proměnlivý zájem o kvanta nových informací a poznatků obsahuje nebezpečí, že bystry' blíženecký intelekt sklouzne pouze po povrchu věcí, proto je třeba je vést k hlubšímu poznávání a zamýšlení se nad sebou a nad řádem světa. A protože jsou hlavně rozumoví, chcete-li je k něčemu přimět, musíte rozumně a logicky argumentovat.

Vzdušná proměnlivost se projeví také při jejich dospívání. Vaše blíženecká dívenka bude roztomilá a oblíbená. Bude si hledat chlapce, který by ji uměl vzít pevné kolem ramen, o kterého se bude jednou moci opřít a zastavit se. Nebude-li takový právě po ruce, bude schopna se nad tím rozplakat stejně snadno, jako se líbezně usmívat na jiného. Váš dospívající Blíženec bude trávit svůj život s kamarády a každý týden bude chodit s jinou dívkou. Stejně proměnlivá bude jeho představa o tom, čím bude. To vše bude prodiskutovávat s přáteli po telefonu, takže účty za telefon vydatně narostou. Rád bude používat vaše auto, kterým určitě nebude jezdit pomalu. Zato bude schopen si účinně pohrát s motorem, dokonce i úspěšně spravit pračku. Jsou to čilé děti. Jejich podnikavost dodává svému okolí elán, což i vás udrží dlouho mladými.

Až dospějí, budete možná číst jejich články, nebo články o nich. Známí budou říkat, že to vaše dítě "má všude prsty". Vy se jen usmějete a vzpomenete si, jak je všude strkal, když se ještě batolil a všude vlezl. Mnohokrát jste si asi povzdychla: "Proč musí pořád běhat, všude vlézt a na všechno si sáhnout? Co proboha hledá?" Tenkrát vás mladý Blíženec zaslechl a trápilo ho to. Asi nikdy nezapomenete na pohled jeho jasných očí, když odpověděl: "Já, mami, …ani přesně nevím. Ale neměj strach. Já to najdu."

21.6.2009
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Ostatní úředníci 15 780 Kč

Ostatní úředníci jinde neuvedení REFERENT/-KA ODBORU SPRÁVA MAJETKU MĚSTA. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15780 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: REFERENT/-KA ODBORU SPRÁVA MAJETKU MĚSTA, - PP na dobu neurčitou, nástup dle dohody, - Náplň práce: administrativní zabezpečení prací spojených s převodem nemovitého majetku formou odprodejů, výkupů, směn, darování včetně příprav smluv a zajištění jejich uzavírání, - Požadujeme: min. VOŠ, orientaci v legislativě vztahující se ke smluvním vztahům, právní povědomí, znalost zákonů - min. zákona o obcích, občanského zákoníku, katastrálního zákona, znalost místní problematiky, bezúhonnost, ŘP sk. B, uživatelskou znalost práce na PC, - Nabízíme: 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování a další, - Obsah žádosti - podrobnosti viz www.novybydzov.cz - Volná pracovní místa, zasílejte na adresu: Městský úřad Nový Bydžov, k rukám Ing. Česákové, Masarykovo nám. 1, 504 01 Nový Bydžov (do 13.8.2018 do 16,00 hod). Pracoviště: Město nový bydžov,, Masarykovo náměstí, č.p. 1, 504 01 Nový Bydžov. Informace: Veronika Kholová, +420 495 703 983.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 18 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) PŘÍPOMOCNÝ/-Á MONTÉR/-KA ELEKTRO. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PŘÍPOMOCNÝ/-Á MONTÉR/-KA ELEKTRO, - PP na dobu určitou do 31. 12. 2018 s možností prodloužení, nástup možný dle dohody , - Požadujeme: ŘP sk. B (min.), vyhlášku č. 50/78 Sb. min. §5 - není podmínkou, - Nabízíme: příspěvek na stravování, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky, - V případě zájmu nám zašlete životopis na e-mail: vytlacil@ermo.cz nebo na adresu sídla společnosti. Pracoviště: Ermo, spol. s r.o., Na Střezině, č.p. 694, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Jiří Vytlačil, +420 495 591 681,731 037 913.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Malíř / natěrač 200 Kč

Malíři interiérů MALÍŘ/-KA POKOJŮ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MALÍŘ/-KA POKOJŮ, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - Náplň práce: malířské a dokončovací práce, - Požadujeme: min. nižší střední odborné vzdělání, praxe v oboru, pracovitost, spolehlivost, přímé jednání, - V případě zájmu kontaktujte: Sláma Radek, tel.: 777 258 727 (volat od 8 - 15 hod.), e-mail: slama.malby@seznam.cz. Pracoviště: Radek sláma - pracoviště východní čechy, Vážní, č.p. 953, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Radek Sláma, +420 777 258 727.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 6 100 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ KUCHAŘ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÁ KUCHAŘ/-KA, - PP zkrácený na dobu určitou, zástup za dlouhodobou nemoc, nástup od 3.9.2018, pracovní doba PO - PÁ 6:30 - 10:30, - Nabízíme: stabilní prostředí příspěvkové organizace, 25 dnů dovolené, možnost stravování, příspěvky FKSP, - Pozice je vhodná i pro OZP i pro aktivní důchodce , - V případě zájmu kontaktujte: Mandáková Martina Mgr., tel.: 725 716 400, e-mail: mssvendova.jidelna@seznam.cz, - Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu, - Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče. Pracoviště: Mateřská škola čtyřlístek, hradec králové, švendova 1127, Švendova, č.p. 1127, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Martina Mandáková, +420 725 716 400.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Z Bílé Třemešné je kruhový objezd

Trénink královéhradeckých fotbalistů.
18

Andílky ne, chce čerty...

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Královéhradecko, Trutnov - Obscénní a extrémní divadlo loni přitáhlo na trutnovské Bojiště zástupce 65 národností. Rovněž letos skládá mozaiku účastníků jubilejního 20. ročníku nejtvrdšího hudebního festivalu pestrá národnostní paleta.

Sabou: Tvoříme tým, který by měl mít ligové parametry

Hradec Králové - Na židli výkonného ředitele klubu sedí Jiří Sabou přes půl roku. Před startem nové sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v prognózách a cílech mužstva opatrný.

Stavaři musí odstranit sedmdesát vad

Královéhradecko, Hronov - Město informovalo, že začalo řízení o předání a převzetí stavby „Revitalizace parku A. Jiráska - Hronov“ mezi dodavatelem stavebních prací a investorem - městem Hronov.

NEOBYČEJNÉ STAROSTOVÁNÍ: Lucie Potůčková v čele odporu občanů proti festivalu

Královéhradecko, Mladé Buky - Seriál Deníku s názvem Neobyčejné starostování odhaluje nevšední náplň práce podkrkonošských starostů. Tentokrát jedeme do Mladých Buků za Lucií Potůčkovou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT