Finále fotbalového mistrovství světa v Kataru bylo v prvním poločase nečekaně jednostrannou záležitostí. Fotbalisté Argentiny byli od začátku aktivnější na míči, dokonalým presinkem bourali jednu akci Francie za druhou.

Ve třiadvacáté minutě přišla první branka finále. Julián Álvarez protlačil míč na Ángela Di Maríu, který si šikovnou kličkou obhodil Ousmaneho Dembélého, který ho v pokutovém území fauloval. Z následného pokutového kopu se s přehledem prosadil argentinský kapitán Lionel Messi, který se na turnaji trefil už pošesté. Argentinci dominovali prvnímu poločasu, což se projevilo i na výsledku.

Finále MS ve fotbale: v argentinských městech probíhaly projekce na velkoplošných obrazovkách
Argentina šílí z fotbalového titulu: Messi je všude, vlajky i rozbité výlohy

Ve 36. minutě předvedli La Albiceleste protiútok z říše snů. Lionel Messi nahrál na pravé křídlo Álvarezovi, který kolmicí vyslal Alexise Mac Allistera do úniku. Mladý záložník procedil míč zcela volnému Ángelovi di Maríovi, který prostřelil Llorise. Francie v prvním poločase ani jednou nevystřelila na branku, finále vypadalo jako jednoznačná záležitost.

Mbappé poslal utkání do penaltového rozstřelu

Neuvěřitelné se ale stalo skutečností. Francie v průběhu druhého poločasu začínala mít fyzickou převahu, což se projevilo v 80. minutě. Randal Kolo Muani obešel argentinského obránce Otamendiho, který ho stáhl na trávník, sudí Marciniak odpískal druhou penaltu dramatického zápasu. Tu s přehledem proměnil Kylian Mbappé a dal Francii naději na zvrat.

Radost fotbalistů Chorvatska.
Parta okolo Modriče to dokázala. Chorvaté berou po výhře nad Marokem bronz

O dvě minuty později bylo vyrovnáno. Kylian Mbappé si narazil s Marcusem Thuramem a nekompromisně zavěsil k levé tyči – 2:2.

Utkání nakonec dospělo do prodloužení. Ve 109. minutě tvrdě vystřelil Lautaro Marínez, jehož střelu ještě Hugo Lloris vychytal, následná dorážka už ale znamenala vedení Argentiny.

Bláznivé finále však neskončilo. Do penaltového rozstřelu jej poslal kdo jiný než Kylian Mbappé. Po ruce Montiela si francouzská hvězda s přehledem poradila, následovala tedy loterie a kouzlo brankářů.

Francouzi selhali, Argentinci se nemýlili… A po vítězstvích v letech 1978 a 1986 přidali do sbírky třetí titul mistrů světa.