V převážně muslimském Kataru to před Problémy fanoušků na MS v Kataru. vypadalo s FIFA (Mezinárodní federace fotbalových asociací) na rozumnou domluvu. Pivo se původně mělo prodávat u osmi stadionů ve vyhrazených prostorech pro fanoušky s platnou vstupenkou.

Fanynka Argentiny.
ANKETA: Nejhezčí fanynka fotbalového MS? Argentinský půvab či balkánská energie

Vše ale nakonec hostitelská země těsně před šampionátem změnila. Žádné pivo v okolí stadionu nebude, v Kataru je totiž konzumace alkoholu na veřejnosti přísně zakázána. FIFA poté potvrdila, že se na stadionech bude prodávat nealkoholické pivo.

Jedno pivo za 500 korun

Někteří fanoušci tak začali vymýšlet možnosti, jak protlačit alkohol do útrob stadionu. Úspěšnou misi tak hlásili například polští fanoušci na zápase proti Saudské Arábii, kteří se ze stadionu pochlubili placatkou vodky.

Mimo stadion, především v centru hlavního města Dauhá, je ale alkohol podle řady fanoušků běžně k dostání. Jen ty ceny. Placatka vodky, kterou si pořídili polští fanoušci, tu vyjde průměrně na tisíc rialů (přibližně 6700 korun), půllitr piva stojí okolo 79 rialů (cca 500 korun).

Pro případné zájemce o koupi alkoholu tak jde o velmi nákladnou záležitost.