deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Radek R. Kaša

Reportér

rrk

Musím přiznat, že po několika letech psaní pro časopis ROOTS, u jehož zrodu jsem měl tu příležitost být, jsou noviny pěkně divoké zpestření. Moje oblíbená novinářka Eva Jurinová, která už bohužel mezi námi není, ráda razila heslo, že se člověk má pouštět do toho, čeho se nejvíc bojí.

Já to velmi rád parafrázuji tak, že se lidé mají pouštět do toho, co je nejvíce vykopne z komfortní zóny.

rrk

V devatenácti jsem po prodělané nemoci oslepl na pravé oko. Tragédie? Asi ano, ale už mi to moc nepřijde. Dá se se s tím žít? Hell yeah! Tehdy pro mě bylo větší tragédií ta jistojistá jistota stejného zaměstnání až do důchodu v chemických závodech v Sokolově s dva plus jedna na hypotéku. Takže když jsem před dvanácti lety smrštil můj majetek do jedné cestovní tašky, notebooku a jednosměrné letenky do Sydney, nic v ten moment nebylo více osvobozující. Ještě víc mě těšilo, že jsme na cestu vyrazili spolu s mojí partnerkou Ditou.

< Předchozí
1 z 2
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků středních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: