deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Tereza Mrkvičková

Komerční redaktorka

Mrkvičková Tereza

Čtvrtý ročník gymnázia a na řadě bylo rozhodnout se, co dál. Ani čas strávený na gymplu mi nedal jasný směr. Jedno jsem ale věděla, čeština mi byla vždycky nejbližší a čtení jedním z koníčků. Přestože jsem přihlášky rozeslala i na nejrůznější divočiny, zvítězila bohemistika a učitelství češtiny v Brně. A nelituju.

Mrkvičková Tereza

Celé vysokoškolské studium uteklo jako voda. Brno jsem si zamilovala a mám na něj nejkrásnější vzpomínky. Stejně jsem se ale po ukončení studia vrátila s titulem domů do Hradce. Užila jsem si poslední prázdniny a asi měsíc na to jsem náhodou objevila inzerát na redaktora do Hradeckého deníku. Protože byl už říjen a věděla jsem, že nemám šanci dostat se na žádnou střední školu jako učitelka, řekla jsem si, proč ne – zvlášť, když jsem pubertu strávila s Gilmorovými děvčaty a kdo by nechtěl stejně jako Rory dělat v novinách. Tak jsem v listopadu 2015 nastoupila jako lokální redaktorka do Hradeckého deníku. A jsem zde dodnes.

Mrkvičková Tereza

Velmi rychle jsem přišla na to, že to v Hradeckém deníku funguje trochu jinak než na Yaleu. Ne hůř, ale jinak. Každodenní plnění prázdných stránek ve mně probouzelo hrůzu – co když o daném tématu moc nevím, neudělám chybu? Vše je ale o tréninku. Navíc jsem kolem sebe měla kupu schopných lidí, kteří pomohli, když bylo potřeba. Z lokálního zpravodajství jsem se ale poměrně záhy dostala k v té době nové pozici – k pozici komerční editorky, na které jsem stále. Na starosti mám především komerční věci, přílohy a další projekty, které v Deníku připravujeme.

Mrkvičková Tereza

Na mojí práci mě baví především její různorodost. Nikdy nevíte, k čemu se dostanete. Zároveň mám ráda kontakt s lidmi, ke kterému na mé pozici dochází denně, ať už jako pojítko mezi redakcí a inzertním oddělení na východě Čech, nebo s lidmi z venku.

Mrkvičková Tereza

Kromě čtení a psaní, které mě dovedlo k práci, kterou dělám, mám ráda hudbu, koncerty, jejich atmosféru. Léto je pro mě pravidelně ve znamení festivalů – letos jim nepřálo, ale věřím, že zase brzy. Baví mě divadlo a film, takže zejména v Hradci mě na těchto místech poměrně často najdete. Zároveň však mám ráda i svůj klid a čas strávený s těmi nejbližšími, třeba i na cestách.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků východních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: