více >>
Deník

„Jen si děti všimněte, co je krásy na světě!“

Mateřská škola ve Skřivanech má dlouhou tradici, která sahá až do válečných let. Sídlí v bývalé vile „Malmann“ ve středu obce u hlavní silnice na Hořice. Budova je rozlehlá a členitá, proto se v ní nachází kromě mateřské školy ještě pět obecních bytů. Školka je dvoutřídní s kapacitou 36 dětí. Náleží jí téměř celé přízemí budovy. Zde jsou umístěny obě třídy včetně šaten a sociálního zařízení pro děti. Ložnice a jídelna jsou společné.

Základní škola a mateřská škola Skřivany.

Ve spolupráci se zřizovatelem se uskutečnila o prázdninách 2002 velká rekonstrukce sociálních zařízení výdejny stravy, aby byly splněny všechny požadované hygienické normy. Interiéry mateřské školy se každým rokem nadále vylepšují.
Stravování se připravuje ve školní jídelně při základní škole a do mateřské školy se dováží.

Základní škola a mateřská škola Skřivany.

K mateřské škole patří krásná zahrada se vzrostlým bukem a spoustou dalších stromů. Je vybavena pískovišti a dřevěnými konstrukcemi, které jsou neustále obnovovány a doplňovány. Samotná budova prodělala v posledních letech spoustu oprav včetně nové střešní krytiny a omítky do dvora.
Školka je od 1. ledna 2003 spojena v jednu příspěvkovou organizaci se Základní školou Skřivany. Od 1. dubna 2006 došlo ke změně názvu, a to: Základní škola a mateřská škola, Skřivany.

Příští týden představíme MŠ Markova, Hradec Králové - Kukleny.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky