deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Přehledně:

Klíčové události války na Ukrajině, mapa invaze, počty uprchlíků

Naše školka: Mateřská škola „Severka" v Plotištích

Hradecko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

MŠ Severka - Hvězdičky.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

MŠ „Severka" - Hvězdičky

Mateřská škola v Plotišti je odloučeným pracovištěm právního subjektu Masarykovy základní školy a Mateřské školy. Nachází se ve velmi pěkné a klidné okrajové části Hradce Králové, dříve samostatné obce Plotiště. Školka “SEVERKA“ je umístěna v historické budově bývalé základní školy. Díky rozsáhlé rekonstrukci v roce 2009 jsou v ní čtyři krásné, světlé, nově vybavené třídy. V roce 2012 proběhla u školky plánovaná výstavba velkého dětského hřiště.

MŠ Severka - Hvězdičky.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

MŠ „Severka" - Hvězdičky

Mateřská školka provozuje i rozšířené činnosti nad rámec běžného provozu. V Olešnici v Orlických horách vyučující pořádali týdenní kurz lyžování s názvem „Soptíkovo lyžování“. Ve školním roce 2017 – 2018 opět plánují školu v přírodě. V červnu se chystají na chatu Svornost do Pece pod Sněžkou. Děti docházejí také na výuku plavání, kterou zajišťuje plavecká škola ZÉVA. Předškoláci navštěvují výtvarný Miniateliér a účastní se pravidelné výuky anglického jazyka.

Příště představíme předškoláky z hradecké MŠ “Rybička“.

Hlavní zprávy