Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník
Údaje za Královéhradecký kraj
  • Nové případy 333 včera
  • Hospitalizovaní 319 23. 11.
  • Obsazenost ARO/JIP 78 % včera
  • Úmrtí 1 včera

Naši prvňáci: Základní škola Hradec Králové - Svobodné Dvory

Základní škola ve Svobodných Dvorech je menší školou. K přednostem školy patří především přátelská atmosféra a rodinné prostředí v klidné lokalitě na okraji města s výbornou dostupností MHD.

ZŠ Svobodné Dvory, Hradec Králové - děti z 1. A.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

„Zakládáme si zvláště na úzké spolupráci školy a rodiny. Máme kvalitně zpracovaný preventivní program, dbáme na prevenci šikany, věnujeme se znevýhodněným dětem. Žáky vedeme ke slušnému chování, k dobrým mezilidským vztahům a k bezpečnému chování," uvádějí vyučující. Pedagogové se soustavně vzdělávají a zařazují do výuky nové metody, využívají interaktivní tabule a počítače. Výuka je doplňována návštěvami knihovny, divadel apod.

ZŠ Svobodné Dvory, Hradec Králové - děti z 1. B.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

Žáci a žákyně mohou v prostorách školy trávit i svůj volný čas. Nabídka různých mimoškolních aktivit v odpoledních hodinách je velmi pestrá. V řadě kroužků mohou děti rozvíjet své sportovní, umělecké i rozumové dovednosti a schopnosti. Škola je zapojena do několika projektů (Poznáváme, jak zdravě žít, Partnerství pro aktivní učení, Kultura spojuje národy). Škola pravidelně pořádá Školy v přírodě, Vánoční trhy, zájezdy do zahraničí, lyžařský a snowboardový kurz, Sportovní den, Dny otevřených dveří, Pasování na prvňáčky a další akce.

Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Předměřice nad Labem.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky