více >>
Deník

Naši prvňáci: Základní škola Prasek

Školáci na Základní škole v Prasku začali letošní rok v čerstvě zrekonstruované budově. Budova z druhé poloviny 19. století se za necelý rok oprav od základů proměnila.

ZŠ Prasek - 1. třída.

Největší změnou, které si každý všimne hned na první pohled, je přistavěné patro. Díky dalšímu patru mají děti konečně i tělocvičnu. A kromě kmenových učeben se děti vzdělávají i v počítačové a přírodovědné učebně. Budova je bezbariérová, je vybavena výtahem, vznikla nová ředitelna a sborovna, zcela nová jsou veškerá sociální zařízení včetně sociálních zařízení pro vozíčkáře, upraven byl dvůr a nejbližší okolí školy. Díky nadstavbě se zvětšila i kapacita školy.

ZŠ Prasek - 1. třída.

Vyučující učí dle školního vzdělávacího programu s názvem: „Cesta ke štěstí“. „Chceme, aby nám naši žáci věřili. Aby poznali, že se nesnažíme hledat jejich slabiny. Aby věděli, že stavíme na tom, v čem jsou dobří. Máme snahu vychovávat z nich osobnosti se zdravým sebevědomím. Těm, kteří nemají předpoklady k úspěšnému zvládání učiva, se snažíme svým působením neustále dokazovat, že si jich vážíme pro jiné stránky jejich osobnosti,“ uvádějí vyučující školy.

Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Josefa Gočára v Hradci Králové.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky