Deník

Naši prvňáci: Základní škola Sever, Hradec Králové

Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Zahájením výuky bylo odstraněno směnné vyučování na základních školách SNP, Jih, Pospíšilova třída a Šimkova ulice. Nejprve byl zprovozněn pavilón pro výuku na prvním stupni.

Základní škola Sever, Hradec Králové - třída 1. A.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

Vyučující ve vzdělávání kladou důraz na výuku cizích jazyků, a to hlavně na konverzační schopnosti žáků v anglickém jazyce. Pomocí metody CLIL (výuka jiných předmětů v anglickém jazyce) jsou schopni zajistit žákům až 5 hodin anglického jazyka týdně. Od 7. ročníku škola nabízí výuku německého nebo ruského jazyka.

Základní škola Sever, Hradec Králové - třída 1. B.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

Od třetí třídy učitelé vyučují informatiku, která na druhém stupni přechází ve specializovanou výuku digitální fotografie a videa, psaní na klávesnici a tvorbu Třídního časopisu. Od 6. ročníku škola otevírá ve spolupráci s FC HK a ostatními sportovními kluby jednu třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na fotbal a pro dívky na sportovní hry (basketbal, volejbal, házená, florbal). Hlavním cílem projektů, do kterých je škola zapojena, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever.

Příště představíme další prvňáčky.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky