Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník
Údaje za Královéhradecký kraj
  • Nové případy 77 včera
  • Hospitalizovaní 255 28. 11.
  • Obsazenost ARO/JIP 82 % včera
  • Úmrtí 3 včera

Naši prvňáci: Základní škola V. Kl. Klicpery, Nový Bydžov

Stavba školní budovy byla schválena obecním zastupitelstvem roku l896. Vlastní výstavba se konala v roce 1897. Roku 1931 byla zřízena pomocná třída. V letech německé okupace se ve škole ubytovalo německé vojsko. Neúplný chod školy byl zahájen v červnu l945.

Základní škola V. Kl. Klicpery, Nový Bydžov - třída 1. A.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

V současnosti se škola skládá ze tří součástí. Základní škola má kapacitu 650 žáků, školní družina má kapacitu 120 dětí a školní klub 80 dětí. Vzhledem k demografickému vývoji navštěvuje školu 300 – 350 žáků, školní družinu 70 dětí a školní klub 80 dětí. Žáci se vyučují v přibližně 15 třídách, školní družina má dvě oddělení, školní klub jedno. Zvláštností školy je velký počet žáků dojíždějících z okolních obcí. Jedná se o více než jednu třetinu všech žáků školy.

Základní škola V. Kl. Klicpery, Nový Bydžov - třída 1. B.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

Vzhledem k velkému počtu malotřídních škol v okolí se třídy doplňují v 6. ročníku právě žáky z těchto škol. Cílem školy je profilovat se jako dvouparalelní škola, tzn. v každém ročníku mít dvě třídy. Škola má dále ve své zřizovací listině povolenou doplňkovou činnost, která je zaměřena na jazykové kurzy pro děti i dospělé, kurzy obsluhy výpočetní techniky, keramické kurzy pro děti i jejich rodiče, táborovou činnost, poskytování software.

Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Prasek.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky