více >>
Deník

Naším cílem je výchova, vzdělávání a relaxace

Provoz mateřské školy ve Smidarech byl zahájen v listopadu 1969 po rekonstrukci bývalé obecní školy. Od 1. ledna 2003 je mateřská škola součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola Smidary, jejímž zřizovatelem je Obec Smidary.

MŠ Smidary.

Budova školky je dvoupodlažní a v posledních letech prošla celkovou opravou (zateplení, okna, sociální zařízení). V přízemí se nachází jídelna s výdejnou jídla, ložnice mladších dětí, tělocvična, šatny dětí, sociální zařízení pro děti, bezbariérové WC. V poschodí se nachází I. třída s přilehlou hernou. Prostory II. třídy tvoří dvě velké místnosti - třída a herna, která slouží i k odpočinku. Dále jsou zde kabinety s pomůckami, kancelář a sociální zařízení pro dospělé.

MŠ Smidary.

Součástí školy je rozlehlá zahrada s travnatým povrchem. Děti mají k dispozici průlezky, pískoviště, domek, altán. V letních měsících využívají bazén. V zimě mohou provozovat zimní sporty na uměle vytvořeném kopci. „Vybavení zahrady je průběžně renovováno. Zpevněné plochy v exteriéru školy poskytují dostatek místa pro hry a pod terasou je chráněný prostor, který děti využívají v případě nepříznivého počasí. V okolí mateřské školy jsou louky, pole, řeky, rybníky, lesy - ideální místa pro výchovné, vzdělávací i relaxační vycházky,“ uvedly vyučující učitelky.

Příští týden představíme děti z MŠ U Zámku Chlumec nad Cidlinou.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky