Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník
Údaje za Královéhradecký kraj
  • Nové případy 114 dnes k 18:00
  • Hospitalizovaní 279 30. 11.
  • Obsazenost ARO/JIP 79 % včera
  • Úmrtí 1 dnes k 18:00

Přechod dětí do prvních tříd jistí Klub předškoláků

Mateřská škola v Předměřicích nad Labem byla zřízena v roce 1946 v Národní škole. Nová budova byla slavnostně otevřena roku 1960.

Mateřská škola Předměřice nad Labem.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

V roce 2003 se konala přestavba sociálního zařízení a kapacita se stanovila na 72 dětí. Rozšířila se i zahrada, s jejím vybavením pomohli sponzoři. Od roku 2003 je školka součástí právního subjektu Základní škola a mateřská škola Předměřice nad Labem. V roce 2012 byla ukončena rekonstrukce.

Bezproblémový plynulý přechod dětí do prvních tříd zajišťuje Klub předškoláků, který mají děti možnost navštěvovat od roku 2018. Předškoláci se scházejí pravidelně od listopadu do dubna, každé první pondělí v měsíci. Náplní klubu je blíže děti seznámit s budovou školy a orientací v ní. Budoucí prvňáčci si pod vedením učitelek Ivy Němečkové a Jitky Samkové procvičují zrakové a sluchové vnímání, grafomotorické a komunikační dovednosti a upevňují matematické představy získané v mateřské škole. „Neméně důležitá je však i psychická příprava a podpora ze strany rodičů. Je důležité dítě pozitivně motivovat, nikoli školou strašit. Vzájemná spolupráce mezi učitelkou, žákem a rodiči je základem úspěchu. Proto se budeme těšit na nové prvňáčky i jejich rodiče, ať už v dubnu u zápisu, nebo v září ve škole,“ dodaly učitelky.

Příště představíme další přeškoláky.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky