Deník

Společně podporujeme duševní pohodu dětí

Mateřská škola se nachází v sousedství zámecké zahrady. Škola je čtyřtřídní a prošla celkovou rekonstrukcí. Proto nyní nabízí světlé, moderně zařízené rozlehlé třídy a herny s dostatečným množstvím rozmanitých hraček a didaktických pomůcek. Součástí školy je rozlehlá, pravidelně udržovaná zahrada, která dětem poskytuje bezpečné a různorodé zázemí pro celoroční činnosti a pohybové aktivity.

MŠ U Zámku, Chlumec nad Cidlinou.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

„Přechod z předškolního období do školních lavic dokáže vnést neklid do nejedné rodiny. Všichni rodiče si přejí, aby jejich dítě bylo ve škole úspěšné a spokojené. Společně podporujeme duševní pohodu dětí, soustředíme se na to, co každý prožívá, co cítí. Vždyť vnitřní život se vynořuje na povrch jen za příznivých podmínek. Nechceme usilovat o stejnou úroveň všech, ale o rozvoj individualit. Vzdělávání jde přirozenou cestou, prostřednictvím prožitků, praktických zkušeností,“ uvedly vyučující učitelky.

MŠ U Zámku, Chlumec nad Cidlinou.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

K tomu všemu přispívá školní vzdělávací program s názvem „V pohodě“. Mezi cíle programu patří například rozvíjení tvořivosti a představivosti dětí, nacházení kamarádů pro život, učení rozpoznávat problémy a hledat cesty k jejich řešení, za svou volbu nést odpovědnost, spolupracovat, mít v ostatních oporu a být součástí fungující skupiny.

Příští týden představíme děti z MŠ Sloupno.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky