Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
Deník

Naši prvňáci: Základní škola Sion, Hradec Králové

Jsme soukromá škola s rodinnou atmosférou založená v roce 2003. Klademe důraz na individualitu dítěte, rozvíjíme talent všech dětí a pracujeme s tříúrovňovým učivem. Nejde nám pouze o znalosti. Každodenní součástí výuky je povídání o hodnotách důležitých pro mezilidské vztahy a život.

ZŠ Sion, Hradec Králové - děti z 1. A.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová

Jsme školou, která motivuje žáky k tomu dostat ze sebe to nejlepší, kde je prostor učit se odpovědnosti a rozhodování. Podařilo se nám vnést do školy mnoho prvků, které nejsou pro české školství typické: učební plány na několika úrovních pro každého žáka, stanoviště na 1. stupni, kreditové hodnocení na 2. stupni, dobrovolné domácí úkoly, které nabízejí možnost se zaměřit jen na určité oblasti, slovní hodnocení, pravidelné projekty, pátky studijního zaměření, týdenní karty s hodnocením chování, zaměření na vnitřní motivaci a mnoho dalšího.

ZŠ Sion, Hradec Králové - Mandysova budova.Zdroj: Deník/ Pavla Horynová 

Součástí hodnot školy je rozvíjet spolupráci s rodiči a vzájemně komunikovat nejen o prospěchu dětí, ale i o celkovém rozvoji osobnosti a s tím souvisejícími otázkami (rozvoj dovedností, charakteru, komunikace, vztahů atd.) Chceme, aby škola byla místem, kde to děti skutečně baví, kam chodí rády i přes nároky na ně kladené a přes nutnost se učit.

Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Nový Hradec Králové.

Hlavní zprávy

Akční letáky