„Dřív jsem posílal alespoň pohledy, dnes si vystačím s mailem nebo smskou," přiznal Václav Kohout.

Známka na obyčejný pohled byla dříve za deset korun, nyní stojí třináct korun. Doporučený dopis zdražil z 26 na 29 korun a cenná psaní jsou dražší o dvě koruny.   (tja)

Deník mezi vámi

Lucie Mottlová, 22 let, Kostelec nad Orlicí:
Co na to říct? V dnešní době se bohužel zdražuje úplně všechno. Ať zdraží, budu posílat mmsky a složenky platit přes internet. Obávám se, že to nejvíce odnesou důchodci, kteří moderní technologie neovládají.

Václav Kohout, 66 let, Lužec nad Cidlinou:
Myslel jsem si, že se dopisy zdraží až od Nového roku. Ale je to jedno, dnes už používám hlavně mail. Dřív jsme posílali pohledy k svátku, ale dnes  to řešíme raději esemeskou.

Jana Brandová, 26 let, Hronov:
Je mě to celkem jedno a ani  mě to nepřekvapuje. Služeb pošty nevyužívám, platby provádím prostřednictvím banky a pro komunikaci využívám moderní elektronické prostředky.

Pavla Zábojová, 62 let, Jičín:
Dopisy neposílám, takže mě zdražení neovlivní. Spíš mi vadí  zvyšování různých poplatků. Ani na Vánoce nic neposílám. Mám mobil, takže spíš  využívám sms zprávy.

Jana Nezvalová, 64 let, Trutnov:
Jako důchodkyně se mě zdražování hodně dotýká, protože služeb České pošty často využívám. Opravdu nedělají dobře. Další zdražování je zbytečné, když se jedná o takto velký podnik. Je to hrozné.

Jana Nováková, 65 let, Rychnov nad Kněžnou:
Je to nepříjemné, a obzvlášť pro důchodce. Nezbude jim nic jiného, než využívat služeb pošty a připlatit si. Člověk se s tím ale musí smířit. Naštěstí já tak často na poštu nechodím.

Jaroslav Jiránek, 64 let, Jičín:
Zdražení poštovného mi vadí. Považuji to za důsledek špatného systému a hospodaření České pošty, kterým je například rušení malých poboček. Na vše pak doplácejí obyčejní občané.