Václav Bestajovský, 85 let, Hradec Králové:
Přišel jsem o kolo už třikrát. Sice ho poctivě zamykám, ale usekli mi zámek a bylo pryč. Vždycky se to stalo  přímo před nádražím, tehdy tu bohužel ještě nestál dům pro kola.

Eva Pěničková, 54 let, Hradec Králové:
Ano, přišla. Ale své staré kolo jsem si jednou zapomněla zamknout před obchodem a nechala ho tam. Druhý den tam ale pořád stálo. Své lepší kolo si vždy zamykám.

Vladimír Koten, 73 let, Hradec Králové:
Pěkný kolo mi ukradli jen jednou, zrovna jsem ho dostal k šedesátinám. Další kolo jsem u Tesca zachránil, protože jsem se k němu stihl vrátit. Zloději se lekli a utekli bez kola.

Vladimíra Bůtová, 53 let, Hradec Králové:
Asi třikrát, jednou z kolárny, dvakrát venku. Dům na kola jsem ještě nepoužila. Prý tam zpočátku byly nějaké problémy, takže jsem neměla odvahu tam jít, ale chci to zkusit.

František Vlasák, 69 let, Bělečko:
Ukradli mi dvě kola, první přímo před domem a druhé v Intersparu, tam někomu stačilo deset minut. Kola stála deset tisíc a do dvou let byla pryč. Policie na to ale kašle.

Martina Pluhařová, 37 let, Hradec Králové:
Třikrát mi ukradli kolo, teď mám staré po dědovi a to už mi snad nikdo nevezme. Nové si totiž kupovat nechci, protože na něm jezdím jen do práce nebo do hospůdky.

Tomáš Janota