Vladimír Martinec, 65 let, Pardubice:
„Díky revoluci mohli i sportovci, nejen hokejisté, konečně hrát, kde chtěli. Do té doby jsme nikam do zahraničí nemohli. Jezdili jsme občas na zájezdy, což byla jediná šance podívat se do ciziny.  Revoluce přinesla volnost."

Václav Machač, 70 let, Hradec Králové:
Sortiment potravinářského či spotřebního zboží byl před revolucí podstatně chudší než v dnešní době. Teď je dostupnost věcí podle toho, kolik peněz člověk má. Obecně se dá koupit všechno, ale záleží na solventnosti.

Oldřich Nermuť, 64 let, Červený Kostelec:
Změnilo se toho hodně k lepšímu. Města jsou mnohem krásnější. Mé pocity jsou však radostné hlavně z nabyté svobody, kdy se člověk nemusí bát vyjadřovat. Zdá se, že je kladen přehnaný důraz na konzum, materiálno a honbu za penězi.

Vladimír Malý, 68 let, Chrudim:
Tak za prvé se změnil kraj, do něhož Chrudim patří. V roce 1989 jsme náleželi do Východočeského kraje, jehož metropolí byl Hradec Králové, teď jsme v kraji Pardubickém. Jinak se podstatně změnily především nákupní možnosti.

Miloš Klestil, 69 let, Dobruška:
Především můžeme cestovat bez omezení po celém světě. Jako muzikant musím zmínit zcela jiné možnosti v hudbě. Už neexistují zakázaní interpreti, jako tomu bylo před sametovou revolucí, a nikdo nediktuje, o čem se může a nemůže zpívat.