Klára Prahová, 20 let, Děčín:
Ráda jezdím po hradech a zámcích. Teď plánuji navštívit hrad Karlštejn. K mým oblíbeným patří hrad jménem Houska, o němž se povídá,  že je to brána do pekel. V Čechách máme spoustu krásných hradů a zámků.

Hana Mervartová, 39 let, Jaroměř:
Většinou s rodinou navštěvujeme hrady a zámky v okolí turistických a cyklistických tras. Chystáme do Českého ráje. Plánujeme navštívit hrad Kost a Valečov, které patří k zajímavým výletním místům.

Veronika Jílková, 20 let, Litomyšl:
Už velmi dlouho plánuji  s kamarády navštívit hrad Trosky a zámek Hluboká nad Vltavou. Doufám, že aspoň jedno z těchto dvou míst letos o prázdninách navštívím. Ale ze všeho nejraději  mám hrady gumové- skákací.

Jarmila Melicharová, 24 let, Hradec Králové:
Ráda bych navštívila  Hlubokou a Červenou Lhotu, kde se točila pohádka Zlatovláska. Z evropských to jsou německý zámek Neuschwanstein a francouzský Versailles. Také ráda jezdím do Dětenic a na Hrádek.

Rodina Stauropoulosova, Hradec Králové:
O letošních prázdninách se po zámcích a hradech nechystáme, ale kdyby přece jen byl čas, tak bychom rádi navštívili hrad Kost, kde jsme měli svatební noc  a bylo to tam moc pěkné (ale strašilo tam!).