Zdeněk Fink, primátor Hradce Králové:
Bylo by dobré, kdyby mohl ovlivnit například výstavbu dálnice směrem do Polska, silnice R 35. Prostě nám tady pomoci s dopravní infrastrukturou. Může třeba působit na politiky ve sněmovně. Čím by jinak mohl přispět Východočechům? Třeba tím, že se stane silnou a výraznou politickou osobností, kterou budou uznávat i v zahraničí. Tím zvýší kredit svůj a celé České republiky.

Martina Berdychová, starostka obce Holovousy:
Jsem velice ráda, že pan prezident zavítá do naší obce, která vloni vyhrála krajské kolo Vesnice roku. Pro  nás je velice důležité, aby prezident obecně podporoval venkov, vždyť  právě obce jsou  základní stavebním kamenem  státu a zachování  malých vesnic je  pro rozvoj země podstatné. Prezidentská  návštěva je pro nás význačná a věřím, že přispěje i ke zviditelnění soutěže Vesnice roku.

Milan Kotrnec, starosta Broumova:
Myslím, že i okrajové regiony mohou politikům otevřít oči a předat zkušenosti, které nás trápí. Těch témat může být více, ale návštěva bude tak blesková, že si nejsem jistý, na co přijde řeč. Broumovsko je krásný kraj, ale trápí nás věci, které s sebou nese centralizace státu, neboť v tom okamžiku se stáváme těžko dostupným městem pro podnikatele. Pak máme ještě sociální problémy.

Jan Birke, starosta Náchoda:
Je to významná návštěva, neboť hlava státu sem přijede skutečně pouze jednou za několik let. Tato cesta upozorní na naše město. Bude-li  příležitost, chtěl bych panu prezidentovi sdělit, jak Náchod tíží mezinárodní doprava projíždějící do Polska. Dále bych ho chtěl informovat, jak se k dopravě na mezinárodní komunikaci staví Poláci. Sdělit mu to chci proto, že letos se má setkat s polským prezidentem.

Jiří Liška, starosta Jičína:
Vítám, že pan prezident navštíví také pohádkový Jičín a setká se tu s osobnostmi regionu i s veřejností.  Pana prezidenta bych chtěl požádat, aby více apeloval na zástupce občanů ve vládě, v poslanecké sněmovně a v Senátu ohledně pomoci obcím a malým městům. Myslím si, že přímo nic ovlivnit ani změnit sice nemůže, ale nepochybně může uplatnit svůj výrazný vliv.