Zdeněk Fink, primátor Hradec Králové:
Pan prezident se při návštěvě regionu  bude setkávat  s podnikateli, představiteli měst a obcí, škol a úřadů. Ti všichni s ním budou hovořit o své práci, problémech a úspěších. Je jen na něm jak své poznatky z našeho regionu  vyhodnotí   a pomůže v rámci svých možností.

Jan Skořepa, starosta 
Rychnova nad Kněžnou:
Co se týče pomoci Východočechům a dalším občanům republiky, myslím si, že pravomoci prezidenta Miloše Zemana směrem do vnitrozemí nejsou příliš silné. Podle mého názoru by měla být hlava státu zejména morální autoritou pro naše občany.

Ivan Adamec, starosta Trutnova:
Současný prezident se při setkáních s občany snaží o naslouchání. Myslím, že pro Trutnovsko je to příležitost pro prohloubení kontaktů z komunální  do vysoké politiky. Zároveň kvituji prezidentovy návštěvy v podnicích. A věřím, že přinesou posun v jejich byznysu.

Jan Jarolím, starosta Dvora Králové nad Labem:
Velmi by určitě pomohlo, kdyby prezident Miloš Zeman své slovo na patřičných místech ztratil v souvislosti s co nejrychlejší výstavbou a dostavbou dálnice D11 a navazující rychlostní silnice. Včetně zamýšlených připojení našeho města k těmto budoucím komunikacím.

Petr Tojnar, starosta Dobrušky:
Prezident může dle mého názoru pomoci Východočechům a především pak obyvatelům rychnovského okresu hlavně tím, že bude prosazovat a podporovat rozšíření automobilky a s tím spojený nárůst nových pracovních míst pro zdejší obyvatele. Svou návštěvou dodá městům také určitou prestiž.