Jaroslav Pěkný, Trutnov:
Je to předčasné. Myslím si, že vláda neudělala dobře, že prohibici zrušila takhle brzo. Měl se nejprve všechen ten otevřený alkohol zabavit a pak teprve povolit prodej nového.

Iveta Císařová, Černíkovice:
Teď šly do oběhu nové lahve s novými kolky, z nich bych strach neměla. Ale stále ještě je mezi lidmi 15 tisíc lahví s metanolem. člověk musí být obezřetný a nepít z lahve, jejíž původ nezná.

Hana Klečalová, Jičín (tisková mluvčí Policie ČR):
My budeme i nadále kontrolovat všechna místa, kde se alkohol rozlévá a prodává. Po prodejcích budeme nyní navíc požadovat formulář o původu lihu v alkoholu.

Jan Macháček, Hradec Králové:
Ano, konec prohibice vítám. Podle mě je nesmysl, aby nezávadný dražší alkohol od velkých firem byl nějak životu nebezpečný oproti nekvalitnímu alkoholu, kde se metanol vyskytoval.

Eva Nováková, Hradec Králové:
Uvolnění prohibice určitě vítám, není to předčasné, věřím, že opatření jsou dobře připravena a nebezpečí nám snad nehrozí. Každý by si měl dát pozor, co pije, a raději si koupit nový alkohol.

Karel Drašnar, Náchod:
Popravdě, ono je to asi jedno, jestli prohibici uvolnili teď nebo za dva týdny. Nikdo přesně neví, jaké jsou kde zásoby a jak se s nimi naloží. Nemohou přece zkontrolovat každou lahev.