Minulý týden probíhala jednání mezi majitelem licence společností Mountfield a oběma městy. V Českých Budějovicích se nedohodli, v Hradci ano. Zeptali jsme se hradeckých zastupitelů, jak budou dnes hlasovat.

Lenka Fialová, KSČM:
Nemůžu předem říct, jak budu o extralize hlasovat, protože ještě nemám všechny informace. Rozhodnu se až po projednání na zastupitelstvu, protože hokej opravdu není moje parketa.

Martin Hanousek, ZPH:
Jednoznačně jsem proti extralize v Hradci. Financování hokejového i fotbalového klubu je totiž dlouhodobě neudržitelné. Navíc by zastupitelstvo mělo řešit jiné a důležitější věci než je hokejová extraliga.

Vladimír Lesák, ČSSD:
Definitivně se rozhodnu až po jednání klubu,  osobně bych ale hlasoval pro to, aby extraliga v Hradci byla. Myslím, že   vrcholovou soutěž by uvítal každý Hradečák, navíc když fotbal nebude nyní v první lize.

Milan Sommer, TOP 09:
Netajím se tím, že jsem zastáncem extraligy v Hradci. Kromě toho, že to bude dobrá reprezentace města, mohlo by to přilákat další sponzory. Jediné mínus je, že soutěž není získaná sportovní cestou.

Taťána Lankašová, KSČM:
Extraliga v Hradci by se mi líbila. Hlasovat pro ale budu jedině za podmínky, že se nebude navyšovat množství peněz, které do hradeckého hokeje putují nyní. Rozhodnu se tedy až po projednání.

Vladimír Springer, HDK:
Sice ještě není zcela vyřešeno financování, ale mohu říct, že bych hokejovou extraligu v Hradci osobně uvítal. Určitě by  ale nesměla stát více peněz než doposud první liga. O tom se ještě bude jednat.