Ta byla minulý týden hostem on-line rozhovoru. Přinášíme vám nejzajímavější otázky a odpovědi.

Co je pro Vás největším zklamáním krajské vlády za poslední volební období? Co naopak uznáte za úspěch?
Největším zklamáním je, že si krajská vláda neuměla určit jasný cíl a směr přijmout skutečnou koncepci ve zdravotnictví a školství, která je nezbytná k tomu, abychom věděli, na co a jak prostředky využít a kam je nejlépe investovat. Hodně problémů nechávala takzvaně „vyhnít". Bála se rozhodnout. Za určitý úspěch lze považovat snad jen to, že částečně začala opravovat naše hrozné komunikace. 
I v těchto opravách nevidím koncepci. Tragédií jsou samozřejmě tendry: veřejná doprava, náchodská nemocnice.

Náchodská nemocnice je teď o výběrových řízeních - co vy víte o výběrových řízeních? Nic.
Slovo „NIC" neberu. Patnáct roků jsem dělala starostku a řadu výběrových řízení jsem musela realizovat. Do obce s daňovými příjmy přibližně 3,5 milionu se mi podařilo na dotacích získat téměř 100 milionů, výběrovým řízením se tak nevyhnete. Jako poslankyně jsem ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj musela detailně projednávat a seznámit se s novým zákonem o zadávání veřejných zakázek. Co třeba nevím, je, jak přesně vypadá tendr na náchodskou nemocnici. Nebyla jsem ve vedení kraje a jako opoziční zastupitelka jsem detailní informace k dispozici neměla a nemám. U náchodské nemocnice vidím problém už při zadání projektu Centrem evropského projektování a na začátku tendru.

Kdy bude konečně vyřešena R35 kolem Českého ráje? 
V jakém stavu je nyní?
R35 od Hradce Králové zatím není ani ve střednědobém výhledu, jak tvrdí naši političtí konkurenti. Do střednědobého výhledu se dostávají stavby, které jsou projekčně a majetkově dostatečně připravené k realizaci. Územní rozhodnutí má zatím úsek Hradec Králové – Hořice, pracuje se také na úseku do Úlibic. U R35 se předpokládá severní va-rianta, která je i v územních plánech obcí. V celém úseku zatím nejsou vykoupeny žádné pozemky. Jako poslankyně se snažím o spolupráci s ŘSD i SFDI, aby se práce pohnuly kupředu. R35 musí na rozdíl od D11 projít novým procesem EIA, což je posudek vlivu na životní prostředí. Zahájení vlastní stavby je předpokládáno nejdříve po roce 2020.

Připadáte si chytře - pobírat plat starosty a poslance zároveň?
Po zvolení poslankyní jsem se vzdala odměny starostky. Chtěla jsem se vzdát i funkce starosty, ale v Holovousích ji po mně nikdo nechtěl převzít. Rok jsem tak pobírala pouze poslaneckou odměnu. V komunálních volbách 2014 jsem 
o post starostky už neusilovala. Podle mě nejdou tyto dvě funkce skloubit. Jako starostka musím s lidmi 
v obci být, znát jejich starosti a rychle je řešit. Každý politik by měl zastávat jen jednu funkci, aby ji vykonával dobře.

Kompletní znění on-line rozhovoru si můžete přečíst v tomto odkazu.