Martin Hosták, trenér hokejistů Hradce:
Na ledovec jsme se dostali jednou po cestě z jižní Francie. Jako rarita to bylo zajímavé, ale polyžování nic moc. Sníh hodně měknul, bylo to takové pozdně jarní. Na lyže je jednoznačně lepší zima, ale s mým současným povoláním hokejového trenéra tato záliba moc nejde dohromady.

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Na ledovci jsem v létě nelyžoval a ani se na to nechystám. Ale byl jsem před lety na snowboardu v Itálii a březnové počasí už bylo létu hodně podobné. Přes den jsme jezdili častokrát jen v tričku a mikině, vyhřívali se na zahrádkách hospod uprostřed svahů a večer, když jsme se vraceli do města, jsme byli od slunce spálení do ruda.

Pavel Bradík, 
bývalý hejtman kraje:
Ani v létě ani v zimě. Z adrenalinových zážitků jsem si vybral opačný sport a udělal jsem si potápěčské zkoušky. Sport je sice nesmírně důležitý pro život, naučí nás návykům, které v životě tolik potřebujeme. Přesto mám v tomto ohledu značné rezervy. Můj zamilovaný sport je štípaní dříví na chalupě, protože vím, že si na něm za chvíli opeču klobásky.

Ema Hubáčková, 
operní pěvkyně:
Letní lyžování na ledovci je jistě krásné. Ale bohužel já nejsem  lyžařský nadšenec a hlavně nejsem sportovní typ. V zimě na hory doprovázím většinou svou sportovnější část rodiny, ale bývám  pasivním obdivovatelem přírodních scenérií, nežli aktivní sportovec. Má dcera je na tom  lépe a otázka ji dnes inspirovala k vyhledávání nabídek lyžování 
v letních Alpách. Tak uvidíme.