Přinášíme vám ty nejzajímavější otázky a odpovědi.

V případě Vašeho zvolení bude pokračovat rychleji dostavba dálnice D11 z HK do Jaroměře? Obchvaty Jaroměře a Náchoda?
Už nyní čile na toto téma debatuji s panem ministrem Ťokem, takže rozhodně mohu potvrdit, že stavby začnou, mám u sebe plány ŘSD, takže D11 z HK do Jaroměře má dva úseky – HK – Smiřice je zahájení stavby v dubnu 2017, D11 Smiřice – Jaroměř v květnu 2017, dále pak obchvat Jaroměře: květen 2018. Obchvat Náchoda bude zahájen v roce 2019.

Co bude s náchodskou nemocnicí?
Rekonstrukce nemocnice se musí zrealizovat, otázkou je nedařící se tendr, takže pokud by tendr ani nyní nevyšel, připravím samostatné dílčí tendry.

Co je podle Vás největší chybou, nedostatkem dosavadního vedení kraje a je to potřeba zcela změnit?
Chci vnést do vedení kraje vysokou profesionalitu a zkušenosti, zároveň bych chtěla více komunikovat s občany, ale i být aktivní v rámci Asociace krajů ČR, je velmi důležité být vidět a to zejména na vládní úrovni, tak aby se o našich problémech a potřebách vědělo.

Když budete ve volbách úspěšná, budete se věnovat pouze kraji nebo budete mít více funkcí?
Pokud bych se stala hejtmankou, rozhodně se vzdám funkce náměstkyně. Na druhou stranu budu chtít být aktivní a zastupovat náš kraj v Asociaci krajů.

Jak chcete zařídit, aby kraj šlapal?
Odborností a zkušenostmi. My na kandidátní listině nemáme lidi narozené v politice, ale pouze ty, kteří již něco v reálném životě dokázali.

Jaké jsou vaše hlavní priority?
Hlavní prioritou jsou investice, opravdu vím, kde a jak sehnat peníze na rozvoj kraje, máme k tomu do roku 2022 jedinečnou příležitost. Ohledně kompetencí kraje je potřeba finančně podpořit všechna odvětví od dopravy, zdravotnictví, sociální služby, školství až po cestovní ruch a životní prostředí.

U ČSSD jsem narazil na kampaň „Kraj není firma". V ní tvrdí, že chcete (ANO) privatizovat zdravotnictví a dopravu.
Určitě nebudeme privatizovat zdravotnictví. Ohledně řízení státu či kraje jako firmy… víte, ono je to zejména o tom, že pokud něco skutečně řídíte, tak se taky musíte umět rozhodnout a nést odpovědnost, jak jinak než v zájmu firmy/ kraje.

Kompletní on-line rozhovor si můžete PŘEČÍST ZDE.