Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Přestože si opravdu nesmírně vážím a oceňuji snahy a aktivity Lesů Hradec Králové a magistrátu za to, co v hradeckých lesích vybudovali, tak by to asi chtělo „všeho s mírou". Myslím, že současný stav lesů a jejich vybavenosti je bezvadný. Každý, včetně malých dětí, tady najde spoustu možností, jak si to užít. To opravdu jinde nemají. A proto by se mi moderní budova rozhodně nelíbila. Do lesa patří hájovna! Vždyť jsem želel i staré Mazurovy chalupy, ta byla krásná a do prostředí doslova seděla. Vím, že už byla stavebně a uživatelsky špatná, ale byla hezčí. Moderní centrum pro výuku asi jako kantor nepostrádám, naprosto nám stačí nabídky Lesní pedagogiky od Městských lesů HK a Lesů ČR, které velmi oceňujeme.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Vystěhovat někoho, ať už odkudkoliv není nic moc příjemného. A co teprve, pokud tam žije delší dobu a k tomu v srdci přírody. Myšlenka pro vznik centra je ale dobrý nápad. Asi bych si ale položila otázku, zda by se k tomu nenašla jiná místa s nehistorickým přívlastkem? Ráda se nechám překvapit, jak myšlenka dopadne.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Myslím si, že samotný nápad více přiblížit les dětem a tělesně postiženým je dobrý. Hájovna u Dvou šraňků ale není pro to ideálním místem. Pro tělesně postižené je to nedostupné. Jak se tam třeba dostanou babičky nebo dědové s vnoučaty, kteří nejezdí na kole? Vláčkem? V zimě? Představa, jak se malé děti jedou učit poznávat les a zvířata motorovým vláčkem hraničí s Disneylandem. Nerad bych časem potkával na Hradečnici mikrobusy svážející lidi do lesa. Hájovnu bych určitě neboural, vždyť tyto staré budovy mají neopakovatelné kouzlo. Stačilo by ji hezky opravit, třeba něco přistavět a udělat z toho hezké místo pro lidi. Přece to není o tom, jestli se má vystěhovat hajný nebo ne. Moderní centrum postavme spíše někde na kraji lesa, aby bylo dobře dopravně dostupné i pro MHD.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
O případu hájovny z hradeckých lesů jsem se dozvěděl ze sdělovacích prostředků. Občané podepisují petici proti jejímu zbourání, což je v demokratickém státě jejich právo. Dle toho, jak je petice formulována, vyjádří svým podpisem souhlas, či nikoliv. Sám neznám přesně všechny okolnosti této kauzy, nemohu se jednoznačně vyjádřit. Doporučuji vše posoudit odborníky a předložit k rozhodnutí Radě města a Zastupitelstvu, které je na rozdíl od signatářů petice demokraticky zvoleno.