Pavel Dobeš, 64 let, písničkář, Hradec Králové:
Výrokem,  že z krize je potřeba se proinvestovat – například zateplováním domů. Ze zkušenosti vím, že právě zateplováním domů se spousta lidí dost zadlužila. Za ty peníze by si přece mohli zajet do teplých krajin. Těch věcí je víc, ale tahle jde celkem slušně popsat.

Veronika Fialová, 30 let, mateřská dovolená, Trutnov:
Nový prezident mě nepřekvapil v podstatě vůbec ničím, myslím, že se chová pořád stejně. Hodnotit, jestli splní v prezidentské funkci to, co sliboval lidem, kteří ho volili, je předčasné. Sto dní hájení má každý, takže se teprve uvidí, jak si dál povede.

Miroslava Havlová, 49 let, OSVČ, Rychnov nad Kněžnou:
Miloš Zeman mne překvapuje pořád, hlavně svým osobitým vystupováním. Na prvním místě se mi vybaví asi jeho účast na otevírání komory s korunovačními klenoty, kdy jeho indispozice byla vysvětlována jako viróza. Člověk by si na to už ale mohl zvyknout.

Stanislav Málek, 59 let, zámečník, Bělá:
Překvapil mne už tím, že se dostal na Hrad. Největším šokem ale byly jeho hádky kvůli malichernostem, jako je jmenování Martina C. Putny profesorem. Není zase takový borec, aby mohl na někoho ukazovat kvůli tomu, že ten člověk držel nějaký transparent.

Eva Štusáková, 59 let, v důchodu, Ústí nad Orlicí:
Úplně vším. Nejsem vysloveně jeho příznivkyně. Pobouřil mě především tím, jak se díval na klenoty, tou svojí virózou. Tak před tím neměl jít na tu ambasádu, to bylo faux pas, vadilo mi to. Je extravagantní, je svůj, jiný nebude a my s tím nic neuděláme.

Eva Fejglová, 59 let, důchodkyně, Hradec Králové:
Politiku sleduju velmi pozorně, a proto jsem moc dobře věděla, jaký Miloš Zeman je – tedy samolibý hulvát. Přesto mě po jeho nástupu do funkce překvapilo, jak velký. Po sto dnech, co je ve funkci, vidím, že je to ještě mnohem horší, než jsem si myslela.

Tomáš Šnírer, 36 let, fotograf, Pardubice:
První přímo zvolený prezident mě po prvních 100 dnech v nové funkci asi ničím nepřekvapil. Musím říct, že jsem Miloše Zemana nevolil a nepovažuji ho za prezidenta České republiky. Pro mě osobně tedy prezidentem rozhodně není.

Martin Kožený, 26 let, software developer, Pardubice:
Musím říct, že až do dnešního dne mě nový pan prezident překvapil tím, že nepřijal roli ceremoniáře a kladeče věnců, přestože byl na tuto pozici zvolen. Jeho vystupování je ale zhruba takové, jaké jsem očekával. Prostě hulvát zůstane hulvátem.

Jaroslav Profous, 51 let, zedník, Chrudim:
Ani sto dní po svém zvolení mě prezident Zeman ničím nepřekvapil. Chová se stále stejně a přijde mi, že možná i hůř. Když ho volili, vypadalo to, že se zlepší, ale nestalo se tak. Měl by si vzít ze svých dosavadních excesů ponaučení a zlepšit své chování.

Markéta Potužáková, 43 let, prodavačka, Chrudim:
Náš prezident mě překvapil i nepřekvapil. Myslela jsem si, že se bude trochu krotit ve svém projevu, ale nestalo se tak. Velice mě překvapil u korunovačních klenotů. Byl takový předtím, bude takový i potom a jeho současná funkce na tom nic nezmění.

Jaroslav Kudláček, 48 let, elektrikář, Pardubice:
Zatím mě Miloš Zeman nijak pozitivně nepřekvapil, ani ve své  politické kariéře a ani jako prezident. Byl bych rád, kdyby v budoucnu ukázal, že na funkci prezidenta má a něčím pozitivním překvapil. To, co zatím ukázal, tomu ale nenasvědčuje.

David Zelený, 31 let, manažer skladu, Pardubice:
Já jsem od Miloše Zemana nic nečekal, a tak nevím, čím by mě mohl překvapit. Snad jedině tím, že se zatím opravdu snaží dodržovat to, s čím do kandidatury a později i přímo na Hrad vstoupil. Podle mě je zatím lepší než jeho předchůdce Václav Klaus.

Ivana Kobrová, 45 let, OSVČ, Jičín:
Ne, Miloš Zeman mě nepřekvapil ničím. Bonmoty má úplně stejné jako dříve, jak si je všichni pamatujeme. Trochu jsem si říkala, že možná coby prezident získá větší důstojnost. Ale on ne. Kdepak, ani prezidentský post ho nijak neobměkčil.

Ivan Dušek, 50 let, podnikatel, Jičín:
Miloš Zeman mě překvapil snad jedině hradní stráží, když v televizním vstupu prohlásil, že ji vyšle na pomoc při boji s povodněmi. V ten moment mi připadalo, že pánové nasadí hudební nástroje a vyrazí. Určitě by to bylo zajímavé. Jinak mě ale nepřekvapil ničím.

Ladislav Dvořák, 77 let, důchodce, Hradec Králové:
Miloš Zeman mne nepřekvapil vůbec ničím a ani mne nezaskočil. Je to dobrý prezident. Ovšem těžko říci, jak bude dál pokračovat, to je otázka. Přece jen sto dní vlády je dost krátký čas na nějaké hodnocení. Já osobně jsem s ním jednoduše velice spokojený.

Miloš Dempír, 33 let, kastelán, Svojanov:
Byl jsem jeho voličem a pro mne byl osobou velmi čitelnou. Všichni jsme mohli vědět, co od něj můžeme očekávat. Příjemně mne překvapil snad tím, že i v prezidentském úřadu zůstal sám sebou. Drží své předvolební sliby a drží se svých cílů.

Jiří Sofilkanič, 38 let, koordinátor, Hradec Králové:
Na tuhle otázku mám jednoduchou odpověď. Náš nový prezident Miloš Zeman mě nepřekvapil totiž vůbec. Potvrdilo se mi to, co už jsem tvrdil za bývalého prezidenta Václava Klause. Je to podle mě prostě jen postavička. Nic víc, nic míň.

David Novotný, 33 let, pořadatel Muže roku, Náchod:
Miloš Zeman je velmi diplomatický prezident, já mu věřím, překvapil mě mile, že umí reprezentovat stát. Nemile mě překvapil aférou viróza. Jestli mu nebylo dobře, tak ho měl někdo zastoupit. Podporuji jeho názory na velvyslance. Jeho působení hodnotím kladně.

Petr Nuckolls, 60 let, právník, Ústí nad Orlicí:
Miloš Zeman mě nepřekvapil ničím, je pořád stejný. Zdaleka mě ničím nerozčílil tak jako jeho předchůdce. Potěšil mě tím, že se snaží o jakousi ekonomickou diplomacii, že se snaží pomáhat exportu a podnikání. To je sympatické a může v tom hodně udělat.

Jaroslav Němec, 39 let, skladník, Bystré u Poličky:
Miloš Zeman mě překvapil, že se mu podařilo, co sliboval. Že totiž vyprovokuje některé lidi ve vládě a dalších vrcholných orgánech státu k pořádné činnosti. Zasloužil se i o zlepšení komunikace prezidenta s premiérem i předsedou senátu. Přeji mu všechno dobré.

Robert Nosek, 48 let, zaměstnanec, Dvůr Králové:
Pan Zeman nebyl, není a nebude nikdy můj prezident. Je ostudou národa a nemůže nás reprezentovat. Tudíž mě nemohl  ničím překvapit. Stejně jako celá vláda. Už od mládí  jsem měl představu o tom, jak by měla vláda i prezident vypadat. Takhle určitě ne.

Zdeněk Šašinka, 48 let, invalidní důchodce, Horní Radechová:
Miloš Zeman mě nepřekvapil vůbec ničím. Myslím, že za virózu se dá schovat spousta věcí, třeba i opojení alkoholem. Nepřekvapuje mě ani jeho arogantní jednání a neslušné vyjadřování. Lidé mají zkrátka toho, koho si sami zvolili.

Monika Strnadová, 36 let, mateřská dovolená, Náchod:
Zatím mě pan prezident opravdu ničím nepřekvapil. Je stále takový, jakého jsem ho znala z médií z dob minulých. Jeho názory a jednání příliš nesleduji a přiznám se, že v přímé volbě nebyl mým kandidátem. Třeba nás v budoucnu ještě překvapí. Doufám, že mile.

David Klos, 20 let, maturant, Nechanice:
Tedy já se o politiku nijak zvlášť nezajímám a pana prezidenta Zemana zrovna moc nemusím. Jedno mu ale nemůžu upřít, umí dobře mluvit a ze všeho se tedy „vykecá." Osobně bych dal přednost jinému kandidátovi, ale ten zase neumí moc česky.