Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Přestože se neodvážím jakoukoli z těchto metod hodnotit, protože nemám ani osobní zkušenosti ani dostatek nastudovaných informací, tak neznám v mém okolí nikoho, kdy by je úspěšně využíval. Ovšem tím je nezpochybňuji, když tak dlouho existují, tak rozhodně nějaký smysl mají. Jen jsem si vzpomněl na vtip, že v jednom velikém státě se pozná druh použité akupunktury podle toho, kolik má pacient vpichů – 3,4 až 5. Podle toho, jaké byly použity vidle!

Tomáš Vymetálek, architekt:
S tradiční čínskou medicínou mám osobně velmi dobré zkušenosti, a to nejen s akupunkturou která mi kdysi velmi pomohla a určitě bych ji lidem doporučil. Vždyť čínské lékařství už se úspěšně praktikuje téměř 5000 let. Znám osobně i několik lékařů, kteří na čínskou medicínu po čase přešli, absolvovali její kompletní mnohaleté studium a praktikují ji jako doplněk. Jednu takovou malou kliniku jsme i projektovali. Jsem rád, že díky úsilí a podpoře vedení hradecké fakultní nemocnice vzniklo centrum čínské medicíny právě v našem městě.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
To je moc dobrá zpráva, že mají lidé zájem i o alternativní druhy medicíny. Já už jsem se s ní také párkrát setkala a bylo to moc zajímavé. I když představa zabodnutých jehliček ve vlastním těle není pro kdekoho. Za mě ale můžu jen doporučit! Určitě to vyzkoušejte, minimálně to pro vás bude velmi obohacující zkušenost.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Některé zkušenosti s metodami východní medicíny mám a jsou různé. V podstatě je velmi důležitá spolupráce obou zúčastněných stran i opakované návštěvy. Při tom je ovšem nejúčinnější víra v sebe sama a důvěra v lékaře. Věřím v uzdravující schopnost bylin, ale jen znalec pozná a poradí, jak je připravovat a  včas užívat. Mnoho z nás takovou znalostí neoplývá, a tak raději spolkne rychle působící lék. Sám se řídím poznatkem z mého původního povolání, že nejlepším lékem bylo a je pivo!