Sylva Horáková, na rodičovské dovolené, Svitavy:
Měl by si objednat extra lekce etikety, slušného vystupování a chováni. To se hodí každému a prezidentům obzvlášť. A ještě by neškodil kurz Jak vystupovat v médiích.

Martin Hosták, hokejový expert, Hradec Králové:
Asi bych Miloši Zemanovi  doporučil, aby jako první navštívil Slovensko a navázal na dobré vztahy, které se Slováky nyní máme.

Petra Pokorná, OSVČ, Chrudim:
Aby zavedl poslancům a senátorům povinnou docházku do „práce". A mohl by jim zřídit povinnou vyučovací dvouhodinovku s názvem „Jsem placen z daní daňových poplatníků, konám v zájmu jejich dobra".

Zbygniew Czendlik, kněz, Lanškroun:
Abych radil prezidentovi, na to si netroufám, sám do toho šel a vzalna sebe odpovědnost. Přál bych mu ale, aby byl ve své funkci věrný modlitbě, kterou ukončil svůj první proslov, a aby na ni nezapomněl.

Karel Mydlář, zámečník, Trutnov:
Poradil bych mu, aby byl věrný zásadám, se kterými šel do volební kampaně. V první řadě by se měl pokusit zastavit zpackanou Klausovu amnestii, zatlačit na soudy, aby nezbavovaly žalob tuneláře.

Stanislav Penc, občanský aktivista, Milkovice:
Když už bych mu vůbec chtěl radit, poradil bych mu, aby se omluvil všem, které za poslední tři dny urazil. A spoluobčanům bych poradil, aby se obrnili trpělivostí, aby s ním těch pět let vydrželi.

Petra Pršavová, úřednice, Přelouč:
Jenom bych mu poradila, aby zůstal takový, jaký je, protože právě proto dostal můj hlas. Důležité je, aby nezpychl a zůstal dál lidovým člověkem, milujícím zabijačku a slivovici, prostě jeden z nás.

Josef  Pejchal, herec, Pardubice:
Nechci mu rozhodně radit, ale určitě by se měl vyvarovat chyb, které udělal předcházející prezident, měl by spíše spojovat a získat si i respekt té poloviny národa, která ho nevolila.

Petr Bukáček, student, Náchod:
I když jsem Miloše Zemana volil, rozhodně je mým přáním, aby nejdřív navštívil nějaký mediální kurz. Může mít vztah k médiím jakýkoliv, ale rozhodně si přátele mezi novináři nezíská tím, že bude od mikrofonu odcházet dříve, než dokončí řeč.