Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Jako kluci jsme se rádi vykoupali kdekoliv. Třeba v „louži" na návsi nebo v řece. Radost z koupání v přírodě mi dlouho zůstala. Dnes ale uznávám především umělá a termální koupaliště.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Abych řekla pravdu, tak letos jsem se ještě v přírodním koupališti nekoupala. Rozhodně jim ale dávám přednost před koupališti umělými. Konkrétně stav vody a Stříbrného rybníku celkově tedy  nemůžu z vlastní zkušenosti bohužel  posoudit. Ale své jméno mezi vodními nadšenci má, tak věřím, že je o něj dobře postaráno a návštěvníků bude mít letos dostatek.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Koupání na Stříbrňáku hodnotit nemohu, už jsem se tam dlouho nekoupal. Jezdím ale kolem často na kole a koupání je to krásné a tradiční. Jinak pro mě připadá v úvahu v létě jen koupání přírodní, to miluji. Koupaliště vyhledávám pouze v nouzi. A v zimě taky tak nějak preferuji koupání v krytém bazénu.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Hradecký Stříbrňák je moje srdeční záležitost. Už ta samotná cesta na kole lesem z Malšovic je krásná. Jezdívali jsme tam už od dětství s rodiči, byly tam nejdelší skluzavky do vody, krásné pláže a čistá voda. Vzpomínám si i na ty staré šlapací čluny a bufet v kempu, kde jsme si dávali malinovku. S kamarády jsme tam chytali načerno ryby a pekli je u nich na chatě hned vedle. Také jsem se tam více poznal se svojí ženou. Zkrátka Stříbrňák má pro mne své kouzlo, které mi přelidněné městské koupaliště nemůže nabídnout. Když nasednu na kolo směr „rybník", jak mu doma říkáme, mám pocit jako bych odjížděl na dovolenou.