Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Svátky klidu a míru by měl každý z nás pochopit, co vlastně oslavují a proč vznikly. Mnoho rodin připravuje Vánoce již dlouhou dobu před nimi a v tichosti šetří, aby si všichni mohli udělat doma radost. Vánoční výzdoba v obchodech nás naopak burcuje a nutí ke spěchu a nakupování. Tím nás bohužel okrádá o zásadní podstatu Vánoc. Klid, přátelství, skromnost a pohodu. Ale to dnes málokdo umí!

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Proměna podzimních měsíců ve vánoční atmosféru, hledaje přiléhavý výraz, mne irituje. Když se ještě dá jezdit na kole, procházet se na sluníčku a na mne se šklebí ze všech možných míst Santa Klaus, protože Ježíška ještě nikdo nezpodobnil, tak to je opravdu vzrušující. To, že i ze samotných Vánoc v dnešní podobě mám osypky a utekl bych nejraději někam do lesů, je věc druhá.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Ještě nedávno se vše točilo kolem tropických teplot a teď už je to pomalu rozhodování se u výběru barev vánočních ozdob. Samozřejmě je to řečeno s nadsázkou, ale  utíká to bleskurychle. Teplotně to zatím nevypadá, ale Vánoce jsou opravdu za dveřmi. Takže je určitě fajn, když okolí bude připraveno s předstihem.